„Deloitte“: technologijų naujokai šoka aukščiau

Publikuota: 2016-10-25
Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Tarp sparčiausiai augančių Vidurio Europos technologijų įmonių pateko 3 Lietuvos bendrovės: „Exacaster“, „Inventi“ ir „Media Inovacijos“. Visos jos – jau 17 metų sudaromo „Deloitte Technology Fast 50“ reitingo naujokės. „Deloitte“ atkreipia dėmesį, kad šių metų reitinge vidutinis įmonių augimo tempas beveik dvigubai didesnis nei pernykščiame.

36 pozicijoje esanti Lietuvos bendrovė „Exacaster“ kuria dirbtinio intelekto algoritmais grįstas didžiųjų duomenų analizės ir prognozavimo platformas, kurios nagrinėja vartotojų elgseną. Bendrovės sistemos daugiausia naudojamos Šiaurės ir Pietų Amerikos, Vakarų Europos rinkose. „Exacaster“ yra aukščiausią vietą užimanti Lietuvos technologijų bendrovė šių metų reitinge. Jos augimas – 407,62%. Pernai iš Lietuvos įmonių aukščiausioje pozicijoje (taip pat 36-oje) buvo UAB „Ruptela“. Jos bendras ketverių metų augimas siekė 342%. „Ruptela“ į „Technology Fast 50“ reitingą patekdavo keletą metų iš eilės, tačiau pernai pradedančiųjų marškinėlius išaugusi įmonė sulėtino augimo tempą ir šiemet į sąrašą nepateko. Tas pats nutiko ir pernai 40-oje reitingo pozicijoje buvusiai UAB „nSoft“, o anksčiau – ir Kauno „NFQ Technologies“ bei kitoms.

Spartus augimas – neamžinas

„Šiuo metu didžiųjų duomenų analitikos (angl. Big Data Analytics) sritis išgyvena didelį pakilimą. Analitika tampa esminiu įmonių finansinės sėkmės veiksniu. Bet net praėjus didžiųjų duomenų pikui analitika išliks paklausi. Didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduriame, – nuolatinis mūsų darbuotojų gabumų ir produktyvumo augimo skatinimas. Greitas augimas reiškia, kad kiekvienas darbuotojas privalo sparčiai mokytis siekdamas prisidėti prie vis geresnių įmonės rezultatų“, – komentuoja Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius.

Programavimo paslaugų bendrovė „Inventi“, praėjusiais metais užėmusi 7 vietą „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje, šiais metais pateko į pagrindinį „Fast 50“ reitingą ir užėmė 44 vietą. Jos augimas siekė 367,17%.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Kylančios žvaigždės“ – įmonės, kurios yra per jaunos arba gauna dar per mažai pajamų, kad patektų į pagrindinę „Technology Fast 50“ kategoriją, bet jau pasižymi sparčiu augimu.

„Inventi“ įkurta 2011 m. 2014 m. ji pasiekė beveik 800.000 Eur apyvartą. O 2015 m. – beveik 970.000 Eur.

„2015 m. mūsų augimą lėmė pradėtos teikti vadinamosios „DevOps“ paslaugos. Jos leidžia automatizuoti programinės įrangos plėtojimo ir IT infrastruktūros pokyčių procesus, taip pagreitinant sistemų plėtrą ir patikimumą. 2015 m. 50% mūsų apyvartos sudarė eksporto pajamos. 2015-aisiais taip pat pradėjome dirbti su tarptautiniu degalinių tinklu „Circle K“ (ši Kanados įmonė perėmė „Statoil“ degalines Lietuvoje – VŽ) ir esame atsakingi už 2.700 prekybos vietų integraciją. Užsienio užsakovai ir pastūmėjo mus pradėti plėtoti „DevOps“ paslaugas“, – komentuoja Asta Meškerevičiūtė, „Inventi“ direktorė.

Viena pozicija žemiau (45 vietoje) atsidūrė dar viena Lietuvos įmonė, visiška „Deloitte“ reitingo naujokė – specializuota internetinės ir grafinės komunikacijos kūrėja „Media Inovacijos“. Jos augimas siekė 362,77%.

Lietuviai – ir tarp didžiųjų

Dar po dvi Lietuvos įmones pateko į minėtą „Kylančių žvaigždžių“ kategorijos reitingą (UAB „Deeper“ ir UAB „Invenis“) ir Didžiojo penketo reitingą (UAB „Pigu“ ir UAB „Enerstena“). Į pastarąjį patenka bendrovės, kuriančios daugiau kaip 25 mln. Eur metinių pajamų ir kurios jau yra per didelės, kad galėtų vienodomis sąlygomis varžytis dėl pajamų augimo su mažesnėmis „Fast 50“ įmonėmis.

„Pigu“ šiame didžiųjų penketuke atiteko 3 vieta (171% augimas). Beje, nors „Pigu“ registruota Lietuvoje, jos savininkai yra lenkai. VŽ rašė, kad pernai kontrolinį šios bendrovės akcijų paketą įsigijo Lenkijos privataus kapitalo investicijų bendrovei MCI priklausantis fondas.

Pirmoje vietoje atsidūrė Lenkijos bendrovė „Codewise“. Ji yra vienintelė bendrovė, patekusi ne tik į Didžiojo penketo sąrašą, bet ir į pagrindinį „Fast 50“ reitingą. Ji trejų metų laikotarpiu pasiekė stulbinamą 13.052% augimą. Antroje vietoje liko Slovakijos programinės įrangos bendrovė „Aliter Technologies“ (484% augimas).

Ketvirtoje vietoje – Lietuvos biomasės deginimo technologijų bendrovė „Enerstena“, jos augimas siekė 126,47%.

Aukščiausią poziciją Kylančių žvaigždžių kategorijoje šiais metais užėmė Lietuvos išmaniųjų echolotų žvejams gamintoja „Deeper“, jos augimas trejų metų laikotarpiu siekė net 3.631%. Programinės įrangos kūrėja „Invenis“ liko 10 vietoje.

„Didžioji dalis Lietuvos įmonių, esančių reitinge, įspūdingus augimo rodiklius pasiekė pristatydamos produktus ar paslaugas tarptautinėse rinkose. Tai dar vienas įrodymas, kad turime puikių specialistų ir aktyvių verslininkų, kurie geba atrasti inovatyvius sprendimus ir juos konkurencingai pateikti klientams įvairiose pasaulio šalyse. Beje, pagal reitinge dalyvauti panorusių įmonių skaičių Lietuva buvo viena aktyviausių regione, o tai puiki indikacija, kad ir kitais metais galime tikėtis puikių rezultatų“, – komentuoja Marius Stalenis, „Deloitte verslo konsultacijų“ vyresnysis projektų vadovas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad šių metų reitinge fiksuojamas bendrovių pajamų augimo tempas technologijų sektoriuje yra greitesnis nei kada nors anksčiau – vidutinis augimo tempas buvo beveik du kartus didesnis nei praėjusiais metais. Tai reiškia, kad brandos dar nepasiekusios įmonės auga gerokai sparčiau nei ankstesniais metais. Šiemet „Fast 50“ sąraše reitinguojamų technologijų įmonių vidutinis metinis pajamų augimo tempas, palyginti su 2015 m. reitingu, gerokai padidėjo – nuo 560% iki 1.057%.

Be to, devynios iš dešimties aukščiausias pozicijas užimančių bendrovių yra reitingo naujokės. Tai įrodo seną verslo tiesą: kuo didesnė įmonė, tuo sunkiau jai išlaikyti spartų augimo tempą. Apskritai iš visų reitinguojamų įmonių 43 buvo naujos dalyvės rinkoje.

„Technology Fast 50“ sąraše įmonės reitinguojamos pagal pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį. Sudarant 2016 m. reitingą, buvo analizuojamos 2012–2015 m. laikotarpio pajamos. Atitinkamai praėjusių metų reitingas buvo sudaromas pagal 2011–2014 m. laikotarpio pajamas.

Šiais metais buvo pristatyta nauja kategorija –„Progresyviausios inovacijos“. Šis apdovanojimas gali būti skiriamas į reitingą nepatekusiai bendrovei, pasižyminčiai novatoriškumu kuriant itin progresyvias naujas technologijas. Lietuvos įmonės į šią kategoriją nepateko.

infogr.am::778b9f42-26c9-47d9-b8bd-ffdfba328eb5

FOTOGALERIJA „Ruptela“, „nSoft“, „Pigu“ ir „Inventi“ apdovanotos (7 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Riboto leidimo „Bentley Bentayga EWB First Edition“ parodys, kas lauks naujųjų flagmano vairuotojų Verslo tribūna

„Visai neseniai Bentley pristatė savo naująjį flagmaną – „Bentayga EWB“ su ilgesne ratų baze. Gamintojas...

„Alibaba“ pranešė apie 60% mžesnį pelną 2021 m.

Kinijos elektroninės prekybos milžinė „Alibaba“ ketvirtadienį pranešė apie 59% susitraukusį pelną praėjusiais...

Inovacijos
2022.05.26
Taivano ekonomikos viceministras: su Lietuva mus suartino Kinijos politika

Lietuvoje viešintis Taivano ekonomikos viceministras sako, kad jo šalies ekonominę partnerystę su Lietuva...

Verslo aplinka
2022.05.26
„Broadcom“ už 61 mlrd. USD perka „VMware“

JAV lustų gamintoja „Broadcom“ ketvirtadienį paskelbė ketinanti už 61 mlrd. USD įsigyti debesijos paslaugų...

Inovacijos
2022.05.26
Žvilgsnis už Nigerijos „princų“: kaip „TeleSoftas“ atsidūrė Abudžoje Premium

Ryšį su Nigerija „TeleSoftas“ užmezgė dar prieš pandemiją, 2019 m. Bendrovė tuomet dalyvavo organizacijos...

Inovacijos
2022.05.26
Išrinkti geidžiamiausi Lietuvos darbdaviai 2

Šiemet geidžiamiausiu darbdaviu paskelbta lietuvių įkurta JAV programavimo paslaugų įmonė „DevBridge LT“.

Vadyba
2022.05.26
Nauji fabrikai: tarp žaliavų stygiaus ir pašokusios paklausos Premium

Jeigu visi šiemet planuojami investiciniai projektai bus įgyvendinti, Lietuvoje atsiras ir daugiau tradicinės...

Pramonė
2022.05.26
„Nvidia“ pranoko lūkesčius, bet perspėjo apie išlaidų karpymą

Grafikos procesorių gamintoja „Nvidia“ pirmąjį ketvirtį pranoko analitikų lūkesčius pagal pelno ir pajamų...

Inovacijos
2022.05.26
Tvarios sunkiosios transporto priemonės: pasiūlos yra, bet infrastruktūra buksuoja Premium

Europai vis drąsiau žygiuojant Žaliuoju kursu, tvarius sprendimus siūlo ir sunkiojo transporto gamintojai.

Logistika
2022.05.26
„SpaceX“ prieš „Boeing“: kaip E. Musko įmonė aplenkė aviacijos milžinę Premium 1

Praėjusį savaitgalį „Boeing“ bepilotis erdvėlaivis „Starliner“ po daugiau nei dvejus metus trukusių bandymų...

Inovacijos
2022.05.25
Davose su „Google“ ir „Meta“ atstovais susitikęs G. Nausėda pakvietė bendroves plėstis Lietuvoje

Gitanas Nausėda, prezidentas, paragino JAV informacinių technologijų gigantę „Google“ ir JAV socialinių...

Verslo aplinka
2022.05.25
Ispanija gręžiasi į puslaidininkių pramonę 3

Ispanijos vyriausybė patvirtino 12,25 mlrd. Eur investicijų į puslaidininkių pramonę planą, iš kurių 9,3...

Inovacijos
2022.05.25
Išrinkta geriausia metų jaunoji bendrovė: gamina tvarų produktą ir meta iššūkį Europai Verslo tribūna

Iš beveik 900 jaunųjų bendrovių – mokinių mokomųjų verslų – Nacionalinėje „accelerator_x“ programos eXpo...

Puslaidininkių gamintojai optimizmo žeria nedaug: lustai šiemet turėtų brangti toliau

Lustai – kone visuose šiuolaikiniuose elektroniniuose prietaisuose naudojami komponentai – šiemet turėtų...

Inovacijos
2022.05.24
Į Lietuvą ateina Taivano fintech įmonė 1

Lietuvoje kuriasi Taivano finansų technologijų įmonė „Xrex“ – ji teiks kriptovaliutos keitimo bei virtualios...

Inovacijos
2022.05.24
Jauno verslo formulė: rėmėsi mokslu, augo 10 kartų ir neatsigina investuotojų Premium

Kosmetikos ir odos priežiūros priemonių prekės ženklas „Math Scientific“ antraisiais metais šovė į viršų 10...

Gazelė
2022.05.24
„Samsung“ pristatė 356 mlrd. USD investicijų planą

Pietų Korėjos technologijų milžinė „Samsung“ antradienį pristatė 356 mlrd. USD vertės investicijų planą,...

Inovacijos
2022.05.24
Skaitmeninio pastato dvynio poreikis – nuo projektavimo iki aptarnavimo Verslo tribūna

Skaitmeninių dvynių (angl. Digital Twin) – skaitmenizuotų, duomenimis paremtų realaus objekto virtualių 3D...

Tvarūs sprendimai
2022.05.24
50% pajamas pernai didinusi „CityBee“ ieško naujų automobilių Premium 8

Didžiausia trumpalaikės nuomos platforma Baltijos šalyse pernai pasiekė istorinį pajamų rekordą, toliau...

Logistika
2022.05.24
IT ekspertas pataria, kaip išsirinkti jūsų įmonei tinkamiausią Debesijos tipą Verslo tribūna 1

Verslo plėtros sprendimų ieškančios įmonės vis dažniau renkasi debesijos paslaugas, nes tai yra efektyvesnė...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku