„Deloitte“: technologijų naujokai šoka aukščiau

Publikuota: 2016-10-25
Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Tarp sparčiausiai augančių Vidurio Europos technologijų įmonių pateko 3 Lietuvos bendrovės: „Exacaster“, „Inventi“ ir „Media Inovacijos“. Visos jos – jau 17 metų sudaromo „Deloitte Technology Fast 50“ reitingo naujokės. „Deloitte“ atkreipia dėmesį, kad šių metų reitinge vidutinis įmonių augimo tempas beveik dvigubai didesnis nei pernykščiame.

36 pozicijoje esanti Lietuvos bendrovė „Exacaster“ kuria dirbtinio intelekto algoritmais grįstas didžiųjų duomenų analizės ir prognozavimo platformas, kurios nagrinėja vartotojų elgseną. Bendrovės sistemos daugiausia naudojamos Šiaurės ir Pietų Amerikos, Vakarų Europos rinkose. „Exacaster“ yra aukščiausią vietą užimanti Lietuvos technologijų bendrovė šių metų reitinge. Jos augimas – 407,62%. Pernai iš Lietuvos įmonių aukščiausioje pozicijoje (taip pat 36-oje) buvo UAB „Ruptela“. Jos bendras ketverių metų augimas siekė 342%. „Ruptela“ į „Technology Fast 50“ reitingą patekdavo keletą metų iš eilės, tačiau pernai pradedančiųjų marškinėlius išaugusi įmonė sulėtino augimo tempą ir šiemet į sąrašą nepateko. Tas pats nutiko ir pernai 40-oje reitingo pozicijoje buvusiai UAB „nSoft“, o anksčiau – ir Kauno „NFQ Technologies“ bei kitoms.

Spartus augimas – neamžinas

„Šiuo metu didžiųjų duomenų analitikos (angl. Big Data Analytics) sritis išgyvena didelį pakilimą. Analitika tampa esminiu įmonių finansinės sėkmės veiksniu. Bet net praėjus didžiųjų duomenų pikui analitika išliks paklausi. Didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduriame, – nuolatinis mūsų darbuotojų gabumų ir produktyvumo augimo skatinimas. Greitas augimas reiškia, kad kiekvienas darbuotojas privalo sparčiai mokytis siekdamas prisidėti prie vis geresnių įmonės rezultatų“, – komentuoja Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius.

Programavimo paslaugų bendrovė „Inventi“, praėjusiais metais užėmusi 7 vietą „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje, šiais metais pateko į pagrindinį „Fast 50“ reitingą ir užėmė 44 vietą. Jos augimas siekė 367,17%.

„Kylančios žvaigždės“ – įmonės, kurios yra per jaunos arba gauna dar per mažai pajamų, kad patektų į pagrindinę „Technology Fast 50“ kategoriją, bet jau pasižymi sparčiu augimu.

„Inventi“ įkurta 2011 m. 2014 m. ji pasiekė beveik 800.000 Eur apyvartą. O 2015 m. – beveik 970.000 Eur.

„2015 m. mūsų augimą lėmė pradėtos teikti vadinamosios „DevOps“ paslaugos. Jos leidžia automatizuoti programinės įrangos plėtojimo ir IT infrastruktūros pokyčių procesus, taip pagreitinant sistemų plėtrą ir patikimumą. 2015 m. 50% mūsų apyvartos sudarė eksporto pajamos. 2015-aisiais taip pat pradėjome dirbti su tarptautiniu degalinių tinklu „Circle K“ (ši Kanados įmonė perėmė „Statoil“ degalines Lietuvoje – VŽ) ir esame atsakingi už 2.700 prekybos vietų integraciją. Užsienio užsakovai ir pastūmėjo mus pradėti plėtoti „DevOps“ paslaugas“, – komentuoja Asta Meškerevičiūtė, „Inventi“ direktorė.

Viena pozicija žemiau (45 vietoje) atsidūrė dar viena Lietuvos įmonė, visiška „Deloitte“ reitingo naujokė – specializuota internetinės ir grafinės komunikacijos kūrėja „Media Inovacijos“. Jos augimas siekė 362,77%.

Lietuviai – ir tarp didžiųjų

Dar po dvi Lietuvos įmones pateko į minėtą „Kylančių žvaigždžių“ kategorijos reitingą (UAB „Deeper“ ir UAB „Invenis“) ir Didžiojo penketo reitingą (UAB „Pigu“ ir UAB „Enerstena“). Į pastarąjį patenka bendrovės, kuriančios daugiau kaip 25 mln. Eur metinių pajamų ir kurios jau yra per didelės, kad galėtų vienodomis sąlygomis varžytis dėl pajamų augimo su mažesnėmis „Fast 50“ įmonėmis.

„Pigu“ šiame didžiųjų penketuke atiteko 3 vieta (171% augimas). Beje, nors „Pigu“ registruota Lietuvoje, jos savininkai yra lenkai. VŽ rašė, kad pernai kontrolinį šios bendrovės akcijų paketą įsigijo Lenkijos privataus kapitalo investicijų bendrovei MCI priklausantis fondas.

Pirmoje vietoje atsidūrė Lenkijos bendrovė „Codewise“. Ji yra vienintelė bendrovė, patekusi ne tik į Didžiojo penketo sąrašą, bet ir į pagrindinį „Fast 50“ reitingą. Ji trejų metų laikotarpiu pasiekė stulbinamą 13.052% augimą. Antroje vietoje liko Slovakijos programinės įrangos bendrovė „Aliter Technologies“ (484% augimas).

Ketvirtoje vietoje – Lietuvos biomasės deginimo technologijų bendrovė „Enerstena“, jos augimas siekė 126,47%.

Aukščiausią poziciją Kylančių žvaigždžių kategorijoje šiais metais užėmė Lietuvos išmaniųjų echolotų žvejams gamintoja „Deeper“, jos augimas trejų metų laikotarpiu siekė net 3.631%. Programinės įrangos kūrėja „Invenis“ liko 10 vietoje.

„Didžioji dalis Lietuvos įmonių, esančių reitinge, įspūdingus augimo rodiklius pasiekė pristatydamos produktus ar paslaugas tarptautinėse rinkose. Tai dar vienas įrodymas, kad turime puikių specialistų ir aktyvių verslininkų, kurie geba atrasti inovatyvius sprendimus ir juos konkurencingai pateikti klientams įvairiose pasaulio šalyse. Beje, pagal reitinge dalyvauti panorusių įmonių skaičių Lietuva buvo viena aktyviausių regione, o tai puiki indikacija, kad ir kitais metais galime tikėtis puikių rezultatų“, – komentuoja Marius Stalenis, „Deloitte verslo konsultacijų“ vyresnysis projektų vadovas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad šių metų reitinge fiksuojamas bendrovių pajamų augimo tempas technologijų sektoriuje yra greitesnis nei kada nors anksčiau – vidutinis augimo tempas buvo beveik du kartus didesnis nei praėjusiais metais. Tai reiškia, kad brandos dar nepasiekusios įmonės auga gerokai sparčiau nei ankstesniais metais. Šiemet „Fast 50“ sąraše reitinguojamų technologijų įmonių vidutinis metinis pajamų augimo tempas, palyginti su 2015 m. reitingu, gerokai padidėjo – nuo 560% iki 1.057%.

Be to, devynios iš dešimties aukščiausias pozicijas užimančių bendrovių yra reitingo naujokės. Tai įrodo seną verslo tiesą: kuo didesnė įmonė, tuo sunkiau jai išlaikyti spartų augimo tempą. Apskritai iš visų reitinguojamų įmonių 43 buvo naujos dalyvės rinkoje.

„Technology Fast 50“ sąraše įmonės reitinguojamos pagal pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį. Sudarant 2016 m. reitingą, buvo analizuojamos 2012–2015 m. laikotarpio pajamos. Atitinkamai praėjusių metų reitingas buvo sudaromas pagal 2011–2014 m. laikotarpio pajamas.

Šiais metais buvo pristatyta nauja kategorija –„Progresyviausios inovacijos“. Šis apdovanojimas gali būti skiriamas į reitingą nepatekusiai bendrovei, pasižyminčiai novatoriškumu kuriant itin progresyvias naujas technologijas. Lietuvos įmonės į šią kategoriją nepateko.

infogr.am::778b9f42-26c9-47d9-b8bd-ffdfba328eb5

FOTOGALERIJA „Ruptela“, „nSoft“, „Pigu“ ir „Inventi“ apdovanotos (7 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

IT darbo rinkos analizė: daugelis studentų jau dirba Premium

Bendras užimtų darbo vietų skaičius Lietuvos ekonomikoje beveik nekinta, tačiau informacinių ir ryšių...

Paslaugos
17:32
„Telia“ šiąnakt vykdys mobiliojo tinklo atsparumo pratybas 1

„Telia“ tinklo tarnybos specialistai ruošiasi tikrinti bendrovės mobiliojo ryšio tinklo atsparumą. Naktį iš...

Paslaugos
14:00
„Facebook“ savo kriptovaliutą „Libra“ pristatys šią savaitę

Šaltiniai bendrovėje „Facebook“ praneša, kad socialinis tinklas užsitikrino daugiau nei tuzino didelių...

Paslaugos
13:27
Bitkoinas pirmą kartą per 13 mėn. šturmavo 9.000 USD

Bitkoino kaina sekmadienį buvo pasiekusi ir viršijusi 9.000 USD kainos lygį, kuriame nebuvo buvusi...

Rinkos
11:03
Visoje Argentinoje ir Urugvajuje buvo dingusi elektra 5

Dėl didelio elektros tinklo gedimo visoje Argentinoje ir Urugvajuje keletą valandų buvo dingusi elektra.

Pramonė
2019.06.16
Daugiausia uždirbti leidžiančių programavimo kalbų Europoje TOP 10 16

Tarptautinės Lenkijos kapitalo programavimo kursų kompanijos „Software Development Academy“ specialistai...

Paslaugos
2019.06.16
IBM gimtadienis: 7 faktai apie IT banginį, kurio nekentė Steve‘as Jobsas

Daugiau nei 350.000 darbuotojų 177 šalyse turinti JAV korporacija IBM šiandien (birželio 16 d.) švenčia savo...

Paslaugos
2019.06.16
„Uber“ vis drąsiau žvalgosi į dangų, nesnaudžia ir konkurentai Premium

JAV San Diego mieste jau šią vasarą turėtų pradėti skraidyti nepilotuojamos kompanijos „Uber“ skraidyklės,...

Kinija siekia sutrikdyti protestus Honkonge atakuodama „Telegram“ serverius Premium

Pastarąsias kelias dienas Honkongą drebina didžiuliai protestai, nukreipti prieš siūlomą ekstradicijos į...

Paslaugos
2019.06.14
Lietuvių „Pixelmator Photo“ laimėjo „Apple“ dizaino apdovanojimą 8

Kasmetiniuose „Apple“ dizaino apdovanojimuose šiemet vėl triumfavo lietuvių bendrovė „Pixelmator Team“ ir jos...

Paslaugos
2019.06.14
„Facebook“ pasisamdė bankų lobistą, ruošiasi kriptovaliutos paleidimui 1

Socialinis tinklas „Facebook“ pasisamdė britų bankų lobistą. Taip bendrovė Europoje ruošiasi politiniams ir...

Vadyba
2019.06.14
„Nortal“ į priekį varė įsigijimai ir naujos rinkos 2

Estijos kapitalo technologijų kompanija „Nortal“, Lietuvoje valdanti tokio paties pavadinimo įmonę, pernai...

„Foxconn“ ramina „Apple“: turime pakankamai fabrikų ne Kinijoje Premium 1

JAV ir Kinijos prekybos karui intensyvėjant, pasaulio fabriku vadinama Taivano užsakomosios gamybos milžinė...

Seimas patvirtino startuolio sąvoką, ministerija imasi opcionų 4

Seimas pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teiktam startuolio apibrėžimui. Smulkiojo ir vidutinio...

Paslaugos
2019.06.13
Kauniečių „Rubbee“ pritraukė 1,6 mln. Eur finansavimą Premium 5

Jauna Kauno UAB „Rubbee“, sukūrusi prie dviračio montuojamą elektrinę pavarą, ir nuo pirmojo modelio...

Paslaugos
2019.06.13
„Telia Lietuva“ atnaujino prekės ženklo šūkį 19

Telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ nuo šiol naudos naują šūkį – „Įdomiau – tik gyvenimas“. Su šiuo...

Rinkodara
2019.06.13
30% „fintech“ įmonių Lietuvoje – neveiklios 16

Lietuva Rytų Europos regione bando susikurti finansinių technologijų („Fintech”) centro įvaizdį, į šalį viena...

Rinkos
2019.06.13
RC sistemų sutrikimai: vartotojai vis dar negali prisijungti 10

Trečiadienį apie vidurdienį buvo sutrikęs Registrų centro informacinių sistemų darbas. Įstaigos atstovai...

Paslaugos
2019.06.12
RRT sumažino tarptinklinio ryšio paslaugų priemokas 2

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) praneša, kad nuo 2019 m. birželio 15 d. Lietuvos vartotojai, keliaudami po ES...

Paslaugos
2019.06.12
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pradėjo įmonės „D-Link“ tyrimą 15

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, reaguodama į Nacionalinio kibernetinio saugumo centro paskelbtą...

Verslo aplinka
2019.06.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau