„Deloitte“: technologijų naujokai šoka aukščiau

Publikuota: 2016-10-25
Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Tarp sparčiausiai augančių Vidurio Europos technologijų įmonių pateko 3 Lietuvos bendrovės: „Exacaster“, „Inventi“ ir „Media Inovacijos“. Visos jos – jau 17 metų sudaromo „Deloitte Technology Fast 50“ reitingo naujokės. „Deloitte“ atkreipia dėmesį, kad šių metų reitinge vidutinis įmonių augimo tempas beveik dvigubai didesnis nei pernykščiame.

36 pozicijoje esanti Lietuvos bendrovė „Exacaster“ kuria dirbtinio intelekto algoritmais grįstas didžiųjų duomenų analizės ir prognozavimo platformas, kurios nagrinėja vartotojų elgseną. Bendrovės sistemos daugiausia naudojamos Šiaurės ir Pietų Amerikos, Vakarų Europos rinkose. „Exacaster“ yra aukščiausią vietą užimanti Lietuvos technologijų bendrovė šių metų reitinge. Jos augimas – 407,62%. Pernai iš Lietuvos įmonių aukščiausioje pozicijoje (taip pat 36-oje) buvo UAB „Ruptela“. Jos bendras ketverių metų augimas siekė 342%. „Ruptela“ į „Technology Fast 50“ reitingą patekdavo keletą metų iš eilės, tačiau pernai pradedančiųjų marškinėlius išaugusi įmonė sulėtino augimo tempą ir šiemet į sąrašą nepateko. Tas pats nutiko ir pernai 40-oje reitingo pozicijoje buvusiai UAB „nSoft“, o anksčiau – ir Kauno „NFQ Technologies“ bei kitoms.

Spartus augimas – neamžinas

„Šiuo metu didžiųjų duomenų analitikos (angl. Big Data Analytics) sritis išgyvena didelį pakilimą. Analitika tampa esminiu įmonių finansinės sėkmės veiksniu. Bet net praėjus didžiųjų duomenų pikui analitika išliks paklausi. Didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduriame, – nuolatinis mūsų darbuotojų gabumų ir produktyvumo augimo skatinimas. Greitas augimas reiškia, kad kiekvienas darbuotojas privalo sparčiai mokytis siekdamas prisidėti prie vis geresnių įmonės rezultatų“, – komentuoja Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius.

Programavimo paslaugų bendrovė „Inventi“, praėjusiais metais užėmusi 7 vietą „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje, šiais metais pateko į pagrindinį „Fast 50“ reitingą ir užėmė 44 vietą. Jos augimas siekė 367,17%.

„Kylančios žvaigždės“ – įmonės, kurios yra per jaunos arba gauna dar per mažai pajamų, kad patektų į pagrindinę „Technology Fast 50“ kategoriją, bet jau pasižymi sparčiu augimu.

„Inventi“ įkurta 2011 m. 2014 m. ji pasiekė beveik 800.000 Eur apyvartą. O 2015 m. – beveik 970.000 Eur.

„2015 m. mūsų augimą lėmė pradėtos teikti vadinamosios „DevOps“ paslaugos. Jos leidžia automatizuoti programinės įrangos plėtojimo ir IT infrastruktūros pokyčių procesus, taip pagreitinant sistemų plėtrą ir patikimumą. 2015 m. 50% mūsų apyvartos sudarė eksporto pajamos. 2015-aisiais taip pat pradėjome dirbti su tarptautiniu degalinių tinklu „Circle K“ (ši Kanados įmonė perėmė „Statoil“ degalines Lietuvoje – VŽ) ir esame atsakingi už 2.700 prekybos vietų integraciją. Užsienio užsakovai ir pastūmėjo mus pradėti plėtoti „DevOps“ paslaugas“, – komentuoja Asta Meškerevičiūtė, „Inventi“ direktorė.

Viena pozicija žemiau (45 vietoje) atsidūrė dar viena Lietuvos įmonė, visiška „Deloitte“ reitingo naujokė – specializuota internetinės ir grafinės komunikacijos kūrėja „Media Inovacijos“. Jos augimas siekė 362,77%.

Lietuviai – ir tarp didžiųjų

Dar po dvi Lietuvos įmones pateko į minėtą „Kylančių žvaigždžių“ kategorijos reitingą (UAB „Deeper“ ir UAB „Invenis“) ir Didžiojo penketo reitingą (UAB „Pigu“ ir UAB „Enerstena“). Į pastarąjį patenka bendrovės, kuriančios daugiau kaip 25 mln. Eur metinių pajamų ir kurios jau yra per didelės, kad galėtų vienodomis sąlygomis varžytis dėl pajamų augimo su mažesnėmis „Fast 50“ įmonėmis.

„Pigu“ šiame didžiųjų penketuke atiteko 3 vieta (171% augimas). Beje, nors „Pigu“ registruota Lietuvoje, jos savininkai yra lenkai. VŽ rašė, kad pernai kontrolinį šios bendrovės akcijų paketą įsigijo Lenkijos privataus kapitalo investicijų bendrovei MCI priklausantis fondas.

Pirmoje vietoje atsidūrė Lenkijos bendrovė „Codewise“. Ji yra vienintelė bendrovė, patekusi ne tik į Didžiojo penketo sąrašą, bet ir į pagrindinį „Fast 50“ reitingą. Ji trejų metų laikotarpiu pasiekė stulbinamą 13.052% augimą. Antroje vietoje liko Slovakijos programinės įrangos bendrovė „Aliter Technologies“ (484% augimas).

Ketvirtoje vietoje – Lietuvos biomasės deginimo technologijų bendrovė „Enerstena“, jos augimas siekė 126,47%.

Aukščiausią poziciją Kylančių žvaigždžių kategorijoje šiais metais užėmė Lietuvos išmaniųjų echolotų žvejams gamintoja „Deeper“, jos augimas trejų metų laikotarpiu siekė net 3.631%. Programinės įrangos kūrėja „Invenis“ liko 10 vietoje.

„Didžioji dalis Lietuvos įmonių, esančių reitinge, įspūdingus augimo rodiklius pasiekė pristatydamos produktus ar paslaugas tarptautinėse rinkose. Tai dar vienas įrodymas, kad turime puikių specialistų ir aktyvių verslininkų, kurie geba atrasti inovatyvius sprendimus ir juos konkurencingai pateikti klientams įvairiose pasaulio šalyse. Beje, pagal reitinge dalyvauti panorusių įmonių skaičių Lietuva buvo viena aktyviausių regione, o tai puiki indikacija, kad ir kitais metais galime tikėtis puikių rezultatų“, – komentuoja Marius Stalenis, „Deloitte verslo konsultacijų“ vyresnysis projektų vadovas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad šių metų reitinge fiksuojamas bendrovių pajamų augimo tempas technologijų sektoriuje yra greitesnis nei kada nors anksčiau – vidutinis augimo tempas buvo beveik du kartus didesnis nei praėjusiais metais. Tai reiškia, kad brandos dar nepasiekusios įmonės auga gerokai sparčiau nei ankstesniais metais. Šiemet „Fast 50“ sąraše reitinguojamų technologijų įmonių vidutinis metinis pajamų augimo tempas, palyginti su 2015 m. reitingu, gerokai padidėjo – nuo 560% iki 1.057%.

Be to, devynios iš dešimties aukščiausias pozicijas užimančių bendrovių yra reitingo naujokės. Tai įrodo seną verslo tiesą: kuo didesnė įmonė, tuo sunkiau jai išlaikyti spartų augimo tempą. Apskritai iš visų reitinguojamų įmonių 43 buvo naujos dalyvės rinkoje.

„Technology Fast 50“ sąraše įmonės reitinguojamos pagal pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį. Sudarant 2016 m. reitingą, buvo analizuojamos 2012–2015 m. laikotarpio pajamos. Atitinkamai praėjusių metų reitingas buvo sudaromas pagal 2011–2014 m. laikotarpio pajamas.

Šiais metais buvo pristatyta nauja kategorija –„Progresyviausios inovacijos“. Šis apdovanojimas gali būti skiriamas į reitingą nepatekusiai bendrovei, pasižyminčiai novatoriškumu kuriant itin progresyvias naujas technologijas. Lietuvos įmonės į šią kategoriją nepateko.

infogr.am::778b9f42-26c9-47d9-b8bd-ffdfba328eb5

FOTOGALERIJA „Ruptela“, „nSoft“, „Pigu“ ir „Inventi“ apdovanotos (7 nuotr.)

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Amazon“ užginčijo „Microsoft“ laimėtą 10 mlrd. USD vertės kontraktą 1

„Amazon Web Services“ (AWS) pranešė užginčijusi sprendimą 10 mlrd. USD JAV Gynybos departamento viešųjų...

Technologijos
2019.11.15
Papildytosios realybės akiniai grįžta, bet tik į verslo sektorių Premium

Kartu su pirma „Google Glass“ versija prieš keletą metų vos nenumirusi papildytosios realybės akinių...

Technologijos
2019.11.14
Brolių Steponavičių spektroskopų gamybos „Sprana“ pritraukė 0,6 mln. investiciją Premium

Rizikos kapitalo fondas „Iron Wolf Capital“ investavo 570.000 Eur į brolių Mindaugo ir Raimundo Steponavičių...

Technologijos
2019.11.14
SEB banko klientai gali dar greičiau ir patogiau teikti faktoringo sąskaitas Verslo tribūna

Faktoringo paslaugomis besinaudojantys SEB banko klientai sąskaitas bankui nuo šiol gali teikti automatiškai...

Finansai
2019.11.12
Lietuvių „carVertical“ – tarp penkių geriausių Senojo žemyno startuolių 2

Automobilių istorijos patikros platformą „carVertical“ Europos Komisijos Europos įmonių tinklas (Enterprise...

Paslaugos
2019.11.12
Buvęs FED vadovas: centriniams bankams nėra tikslo leisti savo kriptovaliutų

Buvęs JAV Federalinio rezervų banko (FED) vadovas Alanas Greenspanas sako, kad pasaulio centriniams bankams...

Rinkos
2019.11.12
Kosminio tinklo pradžia: „SpaceX“ sėkmingai paleido pirmuosius 60 palydovų 3

„Falcon 9“ raketa pakilo iš Kanaveralo kyšulio Kalifornijoje 40 paleidimo aikštelės lapkričio 11 d. 9 val. 56...

Technologijos
2019.11.12
„Altechna R&D“ vairą iš Alfredo Šlekio perima Martynas Mažeika

Lazerių bendrovė „Altechna R&D“, veikianti su prekės ženklu „Workshop of Photonics“, turi naują vadovą.

Paslaugos
2019.11.11
Aviacijos technologijų išradimai sudomino ir kariuomenę, ir verslą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) mokslininkai,...

Technologijos
2019.11.11
„Baltic Amadeus“ trijų ketvirčių rezultatai žada rekordines metų pajamas 1

Per tris šių metų ketvirčius IT sprendimų bendrovės „Baltic Amadeus“ pajamos perkopė 8 mln. Eur ir buvo 80%...

Paslaugos
2019.11.11
„SAI Global“ atidaro Kompetencijų centrą Vilniuje

Tarptautinė integruotus rizikos valdymo sprendimus ir turto valdymo paslaugas teikianti kompanija „SAI...

Paslaugos
2019.11.11
Debesijos infrastruktūros dalį įrengs „Blue Bridge“ 1

Debesijos infrastruktūros projekto dalį už 3,01 mln. Eur įgyvendins bendrovė „Blue Bridge“, nors viena iš...

Technologijos
2019.11.11
Daugėja instrumentų investuoti į kosmoso pramonę

Investuotojai pasaulyje pamažu įgauna vis daugiau įrankių investuoti į perspektyvia laikomą kosmoso pramonę.

Rinkos
2019.11.10
Verslas Rytuose: „Ashburn International“ vienu sandoriu paėmė trečdalį Azerbaidžano rinkos

Vienas stambiausių Azerbaidžano bankų „Pasha bank“ el. kortelių skaitytuvų tinklui stebėti ir valdyti...

Paslaugos
2019.11.08
Prie „Telios“ jungiamas buvęs „Lintel“ Premium 1

„Telia Lietuva“ ir jos antrinė akcinė bendrovė vidinis paslaugų centras „Telia Customer Service LT“ (TCS) –...

Paslaugos
2019.11.08
„Google Play“ ir „Apple App Store“ žmonės per ketvirtį išleido 22 mlrd. USD Premium

Mobiliųjų paslaugų vartotojai visame pasaulyje trečiąjį šių metų ketvirtį „Google Play“ ir „Apple App Store“...

Paslaugos
2019.11.07
„Bolt“ pradeda pristatinėti maistą

Startuoja vienos didžiausių Europos pavėžėjimo paslaugų platformos „Bolt“ maisto pristatymo į namus...

Paslaugos
2019.11.07
Įžvalgesni investuotojai jau ruošiasi „Airbnb“ IPO

Investuotojai jau ruošiasi užsiimti kuo geresnes pozicijas prieš kitais metais planuojamą JAV trumalaikio...

Rinkos
2019.11.07
Ar šiuolaikinė įmonė gali apsieiti be popierinių dokumentų? Verslo tribūna 1

Neretai girdime: „Siunčiu jums mūsų pasirašytą ir nuskenuotą sutartį, išsispausdinkit, pasirašykit ir...

Vadyba
2019.11.07
Sklinda gandai dėl „Xerox“ ir HP jungtuvių

JAV kopijavimo ir spausdinimo aparatų milžinė „Xerox“ nori įsigyti JAV spausdintuvų gamintoją HP.

Rinkos
2019.11.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau