„Deloitte“: technologijų naujokai šoka aukščiau

Publikuota: 2016-10-25
Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Tarp sparčiausiai augančių Vidurio Europos technologijų įmonių pateko 3 Lietuvos bendrovės: „Exacaster“, „Inventi“ ir „Media Inovacijos“. Visos jos – jau 17 metų sudaromo „Deloitte Technology Fast 50“ reitingo naujokės. „Deloitte“ atkreipia dėmesį, kad šių metų reitinge vidutinis įmonių augimo tempas beveik dvigubai didesnis nei pernykščiame.

36 pozicijoje esanti Lietuvos bendrovė „Exacaster“ kuria dirbtinio intelekto algoritmais grįstas didžiųjų duomenų analizės ir prognozavimo platformas, kurios nagrinėja vartotojų elgseną. Bendrovės sistemos daugiausia naudojamos Šiaurės ir Pietų Amerikos, Vakarų Europos rinkose. „Exacaster“ yra aukščiausią vietą užimanti Lietuvos technologijų bendrovė šių metų reitinge. Jos augimas – 407,62%. Pernai iš Lietuvos įmonių aukščiausioje pozicijoje (taip pat 36-oje) buvo UAB „Ruptela“. Jos bendras ketverių metų augimas siekė 342%. „Ruptela“ į „Technology Fast 50“ reitingą patekdavo keletą metų iš eilės, tačiau pernai pradedančiųjų marškinėlius išaugusi įmonė sulėtino augimo tempą ir šiemet į sąrašą nepateko. Tas pats nutiko ir pernai 40-oje reitingo pozicijoje buvusiai UAB „nSoft“, o anksčiau – ir Kauno „NFQ Technologies“ bei kitoms.

Spartus augimas – neamžinas

„Šiuo metu didžiųjų duomenų analitikos (angl. Big Data Analytics) sritis išgyvena didelį pakilimą. Analitika tampa esminiu įmonių finansinės sėkmės veiksniu. Bet net praėjus didžiųjų duomenų pikui analitika išliks paklausi. Didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduriame, – nuolatinis mūsų darbuotojų gabumų ir produktyvumo augimo skatinimas. Greitas augimas reiškia, kad kiekvienas darbuotojas privalo sparčiai mokytis siekdamas prisidėti prie vis geresnių įmonės rezultatų“, – komentuoja Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius.

Programavimo paslaugų bendrovė „Inventi“, praėjusiais metais užėmusi 7 vietą „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje, šiais metais pateko į pagrindinį „Fast 50“ reitingą ir užėmė 44 vietą. Jos augimas siekė 367,17%.

„Kylančios žvaigždės“ – įmonės, kurios yra per jaunos arba gauna dar per mažai pajamų, kad patektų į pagrindinę „Technology Fast 50“ kategoriją, bet jau pasižymi sparčiu augimu.

„Inventi“ įkurta 2011 m. 2014 m. ji pasiekė beveik 800.000 Eur apyvartą. O 2015 m. – beveik 970.000 Eur.

„2015 m. mūsų augimą lėmė pradėtos teikti vadinamosios „DevOps“ paslaugos. Jos leidžia automatizuoti programinės įrangos plėtojimo ir IT infrastruktūros pokyčių procesus, taip pagreitinant sistemų plėtrą ir patikimumą. 2015 m. 50% mūsų apyvartos sudarė eksporto pajamos. 2015-aisiais taip pat pradėjome dirbti su tarptautiniu degalinių tinklu „Circle K“ (ši Kanados įmonė perėmė „Statoil“ degalines Lietuvoje – VŽ) ir esame atsakingi už 2.700 prekybos vietų integraciją. Užsienio užsakovai ir pastūmėjo mus pradėti plėtoti „DevOps“ paslaugas“, – komentuoja Asta Meškerevičiūtė, „Inventi“ direktorė.

Viena pozicija žemiau (45 vietoje) atsidūrė dar viena Lietuvos įmonė, visiška „Deloitte“ reitingo naujokė – specializuota internetinės ir grafinės komunikacijos kūrėja „Media Inovacijos“. Jos augimas siekė 362,77%.

Lietuviai – ir tarp didžiųjų

Dar po dvi Lietuvos įmones pateko į minėtą „Kylančių žvaigždžių“ kategorijos reitingą (UAB „Deeper“ ir UAB „Invenis“) ir Didžiojo penketo reitingą (UAB „Pigu“ ir UAB „Enerstena“). Į pastarąjį patenka bendrovės, kuriančios daugiau kaip 25 mln. Eur metinių pajamų ir kurios jau yra per didelės, kad galėtų vienodomis sąlygomis varžytis dėl pajamų augimo su mažesnėmis „Fast 50“ įmonėmis.

„Pigu“ šiame didžiųjų penketuke atiteko 3 vieta (171% augimas). Beje, nors „Pigu“ registruota Lietuvoje, jos savininkai yra lenkai. VŽ rašė, kad pernai kontrolinį šios bendrovės akcijų paketą įsigijo Lenkijos privataus kapitalo investicijų bendrovei MCI priklausantis fondas.

Pirmoje vietoje atsidūrė Lenkijos bendrovė „Codewise“. Ji yra vienintelė bendrovė, patekusi ne tik į Didžiojo penketo sąrašą, bet ir į pagrindinį „Fast 50“ reitingą. Ji trejų metų laikotarpiu pasiekė stulbinamą 13.052% augimą. Antroje vietoje liko Slovakijos programinės įrangos bendrovė „Aliter Technologies“ (484% augimas).

Ketvirtoje vietoje – Lietuvos biomasės deginimo technologijų bendrovė „Enerstena“, jos augimas siekė 126,47%.

Aukščiausią poziciją Kylančių žvaigždžių kategorijoje šiais metais užėmė Lietuvos išmaniųjų echolotų žvejams gamintoja „Deeper“, jos augimas trejų metų laikotarpiu siekė net 3.631%. Programinės įrangos kūrėja „Invenis“ liko 10 vietoje.

„Didžioji dalis Lietuvos įmonių, esančių reitinge, įspūdingus augimo rodiklius pasiekė pristatydamos produktus ar paslaugas tarptautinėse rinkose. Tai dar vienas įrodymas, kad turime puikių specialistų ir aktyvių verslininkų, kurie geba atrasti inovatyvius sprendimus ir juos konkurencingai pateikti klientams įvairiose pasaulio šalyse. Beje, pagal reitinge dalyvauti panorusių įmonių skaičių Lietuva buvo viena aktyviausių regione, o tai puiki indikacija, kad ir kitais metais galime tikėtis puikių rezultatų“, – komentuoja Marius Stalenis, „Deloitte verslo konsultacijų“ vyresnysis projektų vadovas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad šių metų reitinge fiksuojamas bendrovių pajamų augimo tempas technologijų sektoriuje yra greitesnis nei kada nors anksčiau – vidutinis augimo tempas buvo beveik du kartus didesnis nei praėjusiais metais. Tai reiškia, kad brandos dar nepasiekusios įmonės auga gerokai sparčiau nei ankstesniais metais. Šiemet „Fast 50“ sąraše reitinguojamų technologijų įmonių vidutinis metinis pajamų augimo tempas, palyginti su 2015 m. reitingu, gerokai padidėjo – nuo 560% iki 1.057%.

Be to, devynios iš dešimties aukščiausias pozicijas užimančių bendrovių yra reitingo naujokės. Tai įrodo seną verslo tiesą: kuo didesnė įmonė, tuo sunkiau jai išlaikyti spartų augimo tempą. Apskritai iš visų reitinguojamų įmonių 43 buvo naujos dalyvės rinkoje.

„Technology Fast 50“ sąraše įmonės reitinguojamos pagal pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį. Sudarant 2016 m. reitingą, buvo analizuojamos 2012–2015 m. laikotarpio pajamos. Atitinkamai praėjusių metų reitingas buvo sudaromas pagal 2011–2014 m. laikotarpio pajamas.

Šiais metais buvo pristatyta nauja kategorija –„Progresyviausios inovacijos“. Šis apdovanojimas gali būti skiriamas į reitingą nepatekusiai bendrovei, pasižyminčiai novatoriškumu kuriant itin progresyvias naujas technologijas. Lietuvos įmonės į šią kategoriją nepateko.

infogr.am::778b9f42-26c9-47d9-b8bd-ffdfba328eb5

FOTOGALERIJA „Ruptela“, „nSoft“, „Pigu“ ir „Inventi“ apdovanotos (7 nuotr.)

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„World Summit Awards“ finale – net šeši Lietuvos projektai

Jungtinių Tautų globojamo Pasaulio viršūnių apdovanojimų (angl. World Summit Awards 2019) konkurso pirmąjį...

Paslaugos
08:25
„Revolut“ žengia pirmuosius žingsnius į pensijų kaupimo rinką 3

Jungtinės Karalystės startuolis „Revolut“, turintis lietuvišką bankinę licenciją, žengia pirmuosius žingsnius...

Rinkos
2019.12.06
JAV persekioja su Rusijos valdžia siejamus kibernetinius nusikaltėlius

Jungtinės Valstijos paskelbė persekiojančios Rusijos kibernetinių nusikaltėlių grupuotę, kurios...

Verslo aplinka
2019.12.06
Autonominių fabrikų dar teks palaukti – 5G diegimas Lietuvoje prasidės 2021 m. Premium 3

Gigabitinę spartą, nejuntamą vėlinimą ir kitus pranašumus žadantis 5G ryšys Lietuvoje bus pradėtas diegti po...

Paslaugos
2019.12.06
„Swedbank“ pradeda siūlyti „Apple Pay“ mokėjimus 5

„Swedbank“ privatiems klientams, turintiems bekontaktes „Mastercard“ korteles, atveria „Apple Pay“...

Paslaugos
2019.12.05
Tarptautiniame „fintech“ reitinge Lietuvai atiteko 4 vieta

Jungtinės Karalystės bendrovės „Findexable“ sudarytame tarptautiniame finansinių technologijų („fintech“)...

Technologijos
2019.12.05
Startuolis „Perfection.AI“ pritraukė naują 150.000 Eur investiciją 

Prieš kiek daugiau nei metus veiklą pradėjęs startuolis „Perfection.AI“ (UAB „Perfectionai“), kuriantis...

Technologijos
2019.12.05
„Huawei“ prašo JAV atšaukti draudimą pirkti bendrovės įrangą 3

Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ ketvirtadienį pranešė pateikusi prašymą JAV teismui atšaukti...

Paslaugos
2019.12.05
Konferencija BIM FORUM VILNIUS 2019: STATYBŲ DIENA Verslo tribūna

Š. m. lapkričio 21 d. Vilniuje įvyko konferencija BIM FORUM VILNIUS 2019: STATYBŲ DIENA. Trečią kartą...

Statyba ir NT
2019.12.05
Interviu su pagrindiniu „Light Conversion“ akcininku: įmonė įkurta siekiant išlaikyti protus per pirmąją emigracijos bangą Premium 3

Lietuvišku Billu Gatesu kartais vadinamas dr. Romualdas Danielius – geidžiamiausio darbdavio Lietuvoje UAB...

Technologijos
2019.12.05
Chirurginių operacijų komplikacijų riziką mažins pasitelkdami pažangias technologijas Verslo tribūna

2017 m. Londono Queen Mary universiteto atliktos mokslinės studijos duomenimis, kasmet po chirurgų peiliu dėl...

Technologijos
2019.12.04
„Google“ įkūrėjai traukiasi iš „Alphabet“ vadovų

Larry Page‘as ir Sergey Brinas, „Google“ įkūrėjai, paskelbė, kad traukiasi iš „Google“ valdančios kompanijos...

Technologijos
2019.12.04
„ACC Distribution“ tapo oficialiu „Xiaomi“ įrenginių distributoriumi Baltijos šalyse Verslo tribūna 8

Viena stambiausių didmeninės prekybos bendrovių „ACC Distribution“ Baltijos šalyse sudarė bendradarbiavimo...

Prekyba
2019.12.04
Kai klientai ateina iš uždaros bendruomenės, pardavimų prireikia po pusantrų metų Premium

Versle pasitikėjimas pelno gerų atsiliepimų, o šie augina klientų ratą. Bet jei klientus dar saisto tvirtos...

Gazelė
2019.12.04
„Bitės“ technologijų vadovas: ar Lietuva išliks greito interneto lydere pasaulyje? Verslo tribūna

„Internetas Lietuvoje – greičiausiais pasaulyje“. Tokias ir panašias antraštes esame įpratę matyti, tačiau...

Technologijos
2019.12.03
Ar veido atpažinimo sistemos įtvirtins visuotinį mūsų sekimą? Premium

Veido atpažinimo technologija – vienas svarbiausių naujųjų išradimų, galinčių transformuoti ekonomikos...

Verslo klasė
2019.12.03
Startuoja „TV3 Grupės“ turinio platforma „Go3“ 5

„Teliai“ vos spėjus savo turinio transliavimo platformą atverti visiems vartotojams, „TV3 Grupė“ (anksčiau...

Paslaugos
2019.12.03
„Crocs“ pasiekė aukštumas: kodėl klasikinės klumpės vėl „ant bangos“? Verslo tribūna

JAV kompanijos „Crocs“ batus oficialiai avi jau trečdalis Lietuvos: šalyje šį rudenį buvo parduotas...

Prekyba
2019.12.02
L. Blaževičiūtė: keičiasi ne tik pagrindinis mūsų prekių ženklas Premium

„All Media Lithuania“, Lietuvoje valdanti TV3 televiziją, registruoja naują ir keičia pagrindinį savo prekių...

Rinkodara
2019.12.02
„Factobotics“ su FTMC ieško sprendimų baldžiams Premium

Robotikos UAB „Factobotics“ su Fizinių ir technologijos mokslų centru (FTMC) kuria prietaisą, galintį...

Technologijos
2019.12.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau