Kibernetinė ataka parklupdė didžiuosius pasaulio tinklalapius

Penktadienį daugybė tinklalapių JAV ir Europoje patyrė kibernetinę ataką, kuri nepasiekiamais pavertė tokius puslapius kaip Twitter, Amazon, Spotify. Kurį laiką buvo nepasiekiamas ir Lietuvos nacionalinio transliuotojo tinklapis, kuris, manoma, tapo programišių auka. Portalas Delfi taip pat praneša apie trikdžius.
DDoS atakos JAV rytinėje pakrantėje pradėtos fiksuoti 7 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku. Po 7 valandų pranešta apie antrą užklausų pliūpsnį. Interneto infrastruktūros paslaugas teikianti kompanija Dyn informavo, kad buvo atakuotos jos domenų sistemos tos, kurios vartotojus nukreipia į reikiamą puslapį, skelbia CNBC. Surengiant ataką prieš tokią bendrovę nepasiekiamais galima palikti tūkstančius klientų.
VŽ primena, kad DDos atakomis vadinamas veiksmas, kai tuo pačiu metu į internetinę svetainę siunčiama tūkstančiai užklausų, taip sukuriant dirbtinį lankytojų srautą. Tam gali pasitarnauti į prietaisus patekusios kenkėjiškos programos, tad DDos atakose gali dalyvauti kiekvieno jūsų kompiuteris jums to nežinant.
JAV nacionalinio saugumo departamentas praėjusią savaitę perspėjo, kad programišiai kenkėjiškas programas patalpina jau nebe tik kompiuteriuose, bet ir maršrutizatoriuose, spausdintuvuose, išmaniuosiuose televizoriuose. Taip sukuriama virtuali armija, kurią nusikaltėliai pasitelkia DDos atakose.
Pirmoji DDos ataka buvo tokia stipri, kad dviems valandoms atėmė galimybę pasiekti bent 60 svetainių. Be minėtų, dėl atakos nukentėjo Airbnb, The Wall Street Journal, The Guardian, CNBC, Reddit, eBay ir daugelis kitų.
21.59 val. VŽ negalėjo pasiekti tokių tinklapių kaip Ryanair, Wizz Air, Financial Times, Twitter, Spotify.
Kol kas nėra aišku, kas atakų kaltininkas. JAV saugumo tarnybos tiria incidentus, skelbia Reuters.
Pateko ir lietuviški tinklapiai
Penktadienio vakarą apie sutrikusią portalo veiklą pranešė LRT.
Negalime teigti (kad tai buvo kibernetinė ataka red.) šimtu procentų, tačiau buvo pastebėti itin dideli srautai tinkle. Jie galiausiai pargriovė mūsų sistemą. (...) Incidentas truko beveik valandą, dabar sistemos yra atstatytos ir žmonės dirba toliau. (...) Visiškai atjungėme internetą ir tuomet pradėjo atsigauti mūsų įranga, padarėme tam tikrus pakeitimus. (...) Daug specialistų dirba LRT ir ieško priežasčių, kodėl tai galėjo atsitikti, LRT.lt cituoja Arną Zuikį, Technikos centro vadovą.
Dėl šios atakos nukentėjo ir Delfi pasiekiamumas. Pasak žiniasklaidos priemonės, portalas kurį laiką buvo laikinai nepasiekiamas.
Tačiau Nacionalinis kibernetinio saugumo centro vadovas Rimtautas Černiauskas BNS teigė, jog prieš LRT penktadienį nebuvo vykdyta kibernetinė DDos ataka, o jos sutrikimus, tikėtina, lėmė paprasčiausi gedimai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti