„Skype“ kūrėjai Vilniuje demonstruoja robotus-kurjerius
FOTOGALERIJA WEBS_robotai - kurjeriai (47 nuotr.)
Sekmadienį, rugsėjo 11 d., sostinės Gedimino prospekte Estijos bendrovė Starship Technologies pademonstravo savo sukurtus robotus-kurjerius. Juos kūrę žmonės yra tie patys, kurie kažkada sukūrė Skype.
Šie robotai gali savarankiškai judėti miestų gatvėmis ir geba pristatyti prekes maždaug 3-5 km spinduliu nuo bazės ir operatoriaus. Nors mašinos gali savarankiškai orientuotis gatvėse ir rasti reikiamą adresą, operatoriai reikalingi tam, kad išspręstų nenumatytas problemas, jeigu tokių kiltų.
Tiitas Liivikas, vienas iš robotus-kurjerius kūrusių inžinierių aiškina, kad robotai yra labai lengvi ir juda lėtai, tad sužaloti nieko negali. Tačiau jie gali patys nukentėti, pavyzdžiui, nuo nedėmesingų vairuotojų ar dviratininkų. Taigi, jei kas nors partrenktų robotą, operatorius ten nuvažiuotų į įvykio vietą ir nesklandumus sutvarkytų.
Prieš keletą dienų - rugsėjo 7-ąją Štutgarte (Vokietija) Starship Technologies paskelbė apie partnerystės pradžią su Mercedes-Benz Vans. Bendradarbiaujant su automobilių pramonės milžinu bus sukurta pirma pasaulyje transportavimo sistema Robovan su integruotais autobusiukais, kurie bus specialiai pritaikyti greitai nugabenti robotus reikiamu maršrutu, kad šie galėtų efektyviai pristatyti prekes kaimynystėje.
Robotų pristatymas Vilniuje yra Starship Technologies turo po Europą dalis. O šis, savo ruožtu yra rinkodaros kampanijos dalis. kaip skelbia kompanija, iki šiol robotai aplankė 12 šalių ir 47 miestus, o jų pamatyti atėjusių žmonių skaičius perkopė 1,2 mln.
Estijos įmonė Starship Technologies gamina autonominius robotus, kurie per 15-30 min. gali pristatyti iki 10 kg svorio prekes 5 km spinduliu. Įmonės generalinė direktorė yra viena iš Skype įkūrėjų Ahti Heinla, o technologijų vadovo pareigas eina Allan Martinson. Starship Technologies veiklą pradėjo 2014 m., pagrindinė įmonės buveinė yra Londone, o inžinerinių sprendimų būstinė Taline.
VŽ rašė, kad panašius robotus pernai pristatė ir Lietuvos technologijų įmonė Superum. Šį išradimą bendrovė plėtoja kartu su siuntų įmonės DHL padaliniu Lietuvoje. 60 cm aukščio bei 45 cm pločio robotas Sidewalk, kaip ir estų kūrinys, skirtas dirbti atskiruose miestų kvartaluose, kur pagal pateiktus adresus išvežiotų laiškus ir smulkias siuntas.
Lietuvos įmonės atstovai VŽ sakė, kad žmogus, norintis išsiųsti siuntą, galės jų robotuką išsikviesti naudodamas mobiliąją programėlę, ir į robotą įdėti siuntinį. Siuntos gavėjas gaus PIN kodą, kuriuo galės atsidaryti robotą ir pasiimti siuntą. labai panašiu principu veikia ir estų robotai. Bene didžiausias skirtumas tarp lietuvių ir estų projektų yra išvaizda ir tai, kad estai reklamuoja savo kūrinį visoje Europoje ir žvejoja užsakymus, o iš Superum ir DHL naujienų kol kas nėra.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti