„Apple“ renginys: pristatytas naujas „Apple Watch“ ir „iPhone 7“

Publikuota: 2016-09-07
Atnaujinta 2016-09-07 22:45

Trečiadienį San Fransiske, Kalifornijoje, vykusiame renginyje pristatytas naujausias „Apple“ flagmanas – išmanusis telefonas „iPhone 7“ ir kiek didesnis jo brolis „iPhone 7 Plus“. Pateikiame trumpą pagrindinių naujienų apibendrinimą ir viso vakaro metu gyvai skelbtus atnaujinimus.

Panašu, kad „Apple“ vis sunkiau sekasi išlaikyti paslaptį. Renginio metu kompanijos vadovai patvirtino didžiąją dalį gandų, interneto platybėse sklandžiusių pastarasias keletą savaičių. Kaip ir buvo prognozuota, „Apple“ atsisakė standartinės 3,5 mm ausinių jungties ir pagamino vandeniui bei dulkėms atsparų telefoną. Pasitvirtino ir spėlionės dėl dvigubo objektyvo galinės kameros bei naujos spalvos. „iPhone“ spalvų gama papildyta itin juoda spalva, kurią „Apple“ pavadino „Jet Black“.

Naujuose „iPhone“ modeliuose sumontuoti ir nauji 4 branduolių lustai „A10 Fusion“. Du iš 4 branduolių yra itin aukšto efektyvumo, kas leidžia bent 2 valandomis, palyginti su ankstesniu modeliu, prailginti telefono baterijos gyvavimo laiką

„Apple“ teigia, kad naujasis lustas bendrai yra apie 40% greitesnis už ankstesnįjį (A9) ir naudoja trečdaliu mažiau energijos. O luste sumontuotas vaizdo apdorojimo elementas (GPU) neva yra 50% greitesnis už A9 luste esantį GPU.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Renginio metu pristatyta ir nauja operacinė sistema „iOS 10“ bei esminės jos funkcijos ir atnaujinimai. Taip pat atnaujinti žemėlapiai ir žinučių programėlė. O „Siri“ integruota į namų automatikos valdymo sprendimą „HomeKit“.

Taip pat pristatyti atnaujinti „Apple“ išmaniojo laikrodžio modeliai, nauja operacinė sistema „watchOS 3“ ir pranešta apie bendradarbiavimą su „Nike“ naujame laikrodyje bėgikams „Apple Watch Nike+“.

„Apple“ turėjo gerų naujienų „Nintendo“ žaidimų gerbėjams – Japonijos kompanija sukūrė „Super Mario Run“, specialiai pritaikytą išmaniajam telefonui, o „Niantic Labs“ laikrodžiui adaptavo „Pokemon Go“. 

22:24 Rinkos nesužavėtos

Viso renginio metu „Apple“ akcijų pokytis buvo kiek žemiau nulio, tačiau pabaigoje kaina išlipo į teigiamą teritoriją ir 22:15 Lietuvos laiku siekė 115 USD, tai 0,3% aukščiau nei antradienio uždarymo kaina.

Tiesa, tokia reakcija įprasta – kaip pastebi CNBC, paskelbimo dieną kompanijos akcijos įprastai nekyla, tačiau paauga dieną po to.

Nors „Apple“ jų nesužavėjo, pavadinimą „Super Mario“ investuotojai išgirdo, mat žaidimo kūrėjos „Nintendo“ akcijos, kuriomis prekiaujama JAV, pašoko daugiau nei 20% iki 35 USD, rašo „Yahoo News“.

22:12 Kada Lietuvoje – neaišku

Tiksli įrenginio pasirodymo Lietuvoje data kol kas nėra žinoma, išplatintame pranešime paskelbė UAB „Omnitel“.

Norintiems būti tarp pirmųjų įsigijusių „iPhone 7“, bendrovė siūlo jau dabar registruotis savo svetainėje.

Pasak „Omnitel“, įrenginiai, oficialiai skirti Baltijos šalių rinkoms, salonus pasieks po 3-7 savaičių nuo prekybos pradžios JAV.

22:07 Kaina ir laikas

Bus galima rinktis 32 GB, 128 GB arba 256 GB talpos „iPhone 7“ modelius, pigiausio modelio kaina bus 669 USD. „iPhone 7 Plus“ kaina prasidės nuo 769 USD. Ausinės „AirPods“ kainuos 159 USD ir pasirodys spalį.

Išankstiniai telefonų užsakymai priimami nuo rugsėjo 9 d. Juos pristatinėti „Apple“ pradės kitą savaitę - rugsėjo 16 d. Tą pačią dieną taip pat startuos pardavimai 16-oje šalių, Lietuvos tarp jų nėra.

„iOS 10“ bus galima parsisiųsti nuo šeštadienio, rugsėjo 10 d.

21:50 Greitis ir efektyvumas

Telefone sumontuotas naujas lustas „A10 Fusion“. Tai 4 branduolių lustas, iš kurių du yra itin aukšto efektyvumo. Tai reiškia, kad jie naudoja tik penktadalį energijos, kurios reikia įprastiems branduoliams.

Lustas yra 40% greitesnis už ankstesnį (A9) ir 120 kartų spartesnis už pirmojo „iPhone“ lustą. Bendrai A10 lustas naudoja trečdaliu mažiau energijos nei ankstesnis. Luste sumontuotas ir grafinis elementas (GPU), kuris esą yra 50 greitesnis už A9 luste sumontuotą GPU elementą.

„Apple“ taip pat įmontavo procesų valdiklį, kuris nusprendžia, kurie branduoliai kuriuos procesus apdoroja. Tai leido gerokai prailginti baterijos gyvavimo laiką. Kompanija teigia, kad naujieji „iPhone“ leis naršyti apie 14-15 valandų.

Bendrai naujojo modelio baterija gyvuos bent 2 valandomis ilgiau nei „iPhone 6S“. Kompanija taip pat pabrėžia ekrano ryškumą – jis esą 25% ryškesnis nei ankstesniame modelyje.

21:34 Be ausinių jungties 

Galinė telefono kamera – dviejų objektyvų. Jų raiška – 12 megapikselių (MP). Kamera šiek tiek išsikišusi. Pasak kompanijos, kameros jutiklis 60% greitesnis nei ankstesniame moelyje. Be to, kameroje idiegta optinio vaizdo stabilizavimo finkcija. Atnaujinta ir blykstė. Tiek „iPhone 7“ tiek ir didesniame „iPhone 7 Plus“ sudėtos dvejų šviesos diodų blykstės, kurios duoda 50% daugiau šviesos nei ankstesnių modelių blykstės.

Kaip ir buvo prognozuota, „Apple“ atsisakė standartinės 3,5 mm ausinių jungties. Tai esą padaryta siekiant atsparumo vandeniui ir dulkėms, o taip pat ir dėl to, kad ausinių lizdas užima vietą, kurią galima panaudoti geriau. 

Kartu su telefonu „Apple“ pristato ir belaides ausines „AirPods“. Jose - akselerometras, kurs leidžia aktyvuoti asistentę „Siri“. Ausinės turi ir mikrofoną, kurs leidžia valdyti „Siri“ balsu, o kartu su „Siri“ – ir visas telefono funkcijas.

21:23 Juoda spalva, atsparumas

Kaip jau tapo įprasta, pirmiausia „Apple“ pabrėžia telefono dizainą – „tai gražiausias kada nors sukurtas mūsų įrenginys“, sako kompanijos atstovai.

Telefono korpusas iš metalo ir stiklo. Kaip ir ankstesniuose modeliuose bei „Huawei“ ir kelių kitų įmonių įrengniuose, korpuse matomos antenos linijos.

„iPhone 7“ ir didesniojo jo brolio „iPhone 7 Plus“ spalvų gama beveik nepakeista. Tiesa, pridėta juoda.

Kaip ir buvo prognozuota, telefonas atsparus vandeniui ir dulkėms. Pasak kompanijos, jis atitinka IP67 atsparumo standartą.

21:19 „iOS“ funkcijos

Prieš pristatant telefoną, kompanija pranešė, kad ruošiasi netrukus paleisti naujausią operacinę sistemą „iOS 10“. Joje – vizualiai gerokai atnaujinti žemėlapiai ir žinučių programėlė „iMessage“.

Taip pat įdiegtos kelios naujos funkcijos. Pavyzdžiui, pakėlus skambantį telefoną, automatiškai pakeliamas ir ragelis. Naujoje operacinėje sistemoje taip pat integruotas namų automatikos valdymo sprendimas „HomeKit“. Jis suteikia galimybę naudoti „Siri“ išmaniųjų namų elementų valdymui.

Kompanija pažadėjo, kad „HomeKit“ bus itin universalus ir suderinamas beveik su visų gamintojų įrenginiais.

„Pačiai moderniausiai operacinei sistemai reikalingas ir pats moderniausias telefonas. Štai jis“, – galiausiai pasakė p. Cookas.

21:01 „iPhone 7“

Kaip ir tikėtasi, „Apple“ pristatė naują išmanųjį telefoną. 

20:57 Kaina ir laikas 

Naujasis „Apple Watch Series 2“, kaip ir „Nike+“, bus parduodamas už 369 USD, o kiek patobulintas senasis (dabar su geresniu procesoriumi) – už 269 USD, ir bus vadinamas „Series 1“.

Abu laikrodžius bus galima užsisakyti rugsėjo 9 d., o pardavimai prasidės rugsėjo 16 d., „Nike+“ – spalį.

„watchOS 3“ pasirodys rugsėjo 13 d.

20:52 Bendradarbiavimas su „Nike“

„Nintendo“ ir „Niantic Labs“, „Super Mario“ ir „Pokemon Go“ kūrėjos, nebuvo vienintelės kompanijos, šiandien užlipusios ant „Apple“ scenos – čia pasirodė ir „Nike“.

Technologijų gigantė ir sporto įrangos lyderė kartu pristatė bendrą kūrinį – „Apple Watch Nike+“, laikrodį, kuris, bendrovių teigimu, yra skirtas specialiai bėgikams.

Sportinio dizaino laikrodis turi papildomų funkcijų, kurios leidžia paprasčiau sekti rezultatus ir motyvuoti save sportuoti.

20:46 Gerokai galingesnis ir su GPS

Naujasis laikrodis turės dvigubai galingesnį procesorių, geresnę vaizdo kokybę ir GPS. Tiesa, neužsimenama apie ilgesnį baterijų gyvavimą.

Laikrodis taip pat bus ne tik aliumininis bei plieninis, tačiau taip pat bus galima pasirinkti keraminį modelį.

20:38 „Apple Watch Series 2“

Kaip ir tikėtasi, „Apple“ pristatė naują laikrodį. Viena pagrindinių naujienų – jis tampa atsparus vandeniui. Iš pažiūros „Series 2“ dizainas beveik nesiskiria nuo 2014 m. pristatyto „Apple Watch“.

20:32 „Watch“ naujienos ir staigmenos

Ponas Cookas nustebino ne vieną žiūrėjusį apžvalgininką tuo, kad pristatė „Apple“ kaip antrą pagal pardavimus laikrodžių gamintoją, atsiliekančią tik nuo „Rolex“ – įdomu tai, kad kompanija save lygina ne su išmaniaisias laikrodžiais, o su visa rinka.

Taip pat pristatyta nauja, jau 3 kartos operacinė sistema „Watch“, ir...

„Pokemon Go“.

Taip, „Apple“ į savo laikrodį įsileido populiariausią šios vasaros išmaniųjų telefonų žaidimą.

„Apple“ taip pat pristatė naujienas „iWork“ platformoje, sukurdama konkurenciją „Google Docs“. Nuo šiol bus galima keliems žmonėms dokumentus bendrai redaguoti realiu laiku.

20:21 Rimtos žinios žaidimų pasaulyje

„Super Mario Run“, kuris pasieks „App Store“ metų pabaigoje, yra svarbi naujiena žaidimų rinkai, pastebi „The Wall Street Journal“ apžvalgininkai.

Visų pirma, tai naujas žaidimas, specialiai pritaikytas liečiamam ekranui, o ne senojo „Super Mario Bros“ perkėlimas. Be to, jis neveik populiariu „freemium“ modeliu, o bus tiesiog mokamas žaidimas, be papildomų įsigijimų žaidimo metu.

20:12 „iMusic“ ir „Super Mario“

Timas Cookas, „Apple“ renginį pradėjo nuo kiek mažiau svarbių žinių, pakalbėdamas apie „iMusic“ rezultatus – jis pasigyrė, kad 70 albumų šiemet buvo išleisti pirmiausia „Apple“ transliacijų platformoje.

Netrukus jis paskelbė, kad „Nintendo“ paleidžia naują „Super Mario“ frančizės žaidimą „iOS“ platformoje.

20:06 Geresnio meto būti negalėjo

VŽ šiandien rašė, kad nutekėjusi informacija apie naujojo „Apple“ modelio dizainą ir technines savybes nesužavėjo technologijų pasaulio. „Bloomberg“ šaltinių teigimu, gaminių dizainas ir dydis turėtų išlikti panašus į „iPhone 6“. Vienintelė didesnė spėjama naujovė – bus pašalintas ausinių lizdas, kuris bus pakeistas „Lightning“ jungtimi.

Tiesa, geresnio meto „iPhone 7“ pristatymui „Apple“ negalėjo įsivaizduoti. Praėjusią savaitę „Samsung“ dėl baterijos problemų atšaukė iš prekybos savo naująjį flagmaną „Note 7“.

Kai kurie technologijų apžvalgininkai spėja, kad galbūt „Apple“ šį kartą stengiasi susilaikyti nuo daug naujovių ir taupo jas kitiems metams, kai „iPhone“ švęs savo gyvavimo dešimtmetį.

„Apple“ išmaniųjų telefonų pardavimai pastaruoju metu nežiba. Antrąjį šių metų ketvirtį „Apple“ pardavė 40,4 mln. telefonų, 15% mažiau, palyginti su antruoju 2015 m. ketvirčiu ir mažiausiai per septynis ketvirčius. Tai turėtų neraminti JAV milžinę, nes telefonai yra pagrindinis bendrovės pajamų šaltinis.

Renginyje taip pat tikimasi išvysti naują „Apple“ išmaniojo laikrodžio „iWatch“ versiją. Pirmoji, matuojant technologijų sektoriaus laiko tempais, buvo pristatyta jau labai seniai - 2014-ųjų balandį.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Nuotolinis darbas: kaip motyvuoti, kad tai netaptų mirusių sielų komanda Premium

Dauguma vadovų pritaria, kad visų pirma pats žmogus turi būti motyvuotas, o tada jau galima pagalvoti ir apie...

Vadyba
11:00
„Light Conversion“ praėjusiais metais uždirbo beveik 25 mln. Eur grynojo pelno

Lazerių gamybos įmonė „Light Conversion“ praėjusiais metais uždirbo beveik 25 mln. Eur grynojo pelno – 13%...

Pramonė
2022.05.20
Brangi draugystė: premijos už rekomenduotą kolegą dažniausiai pasiteisina, už IT specialistą – auga Premium 2

Įdarbinimo specialistai teigia, kad būdas ieškoti naujų darbuotojų tarp jau esamų kolegų draugų dažniau...

Vadyba
2022.05.20
Ateitis su 5G pagal „Ericsson“: kas laukia žmonių ir verslo Premium

5G ryšys dažnai yra pristatomas kaip technologija, kuri daugiausia naudos atneš verslui. Tai bent iš dalies...

Inovacijos
2022.05.20
„SME Finance“ su „SME Bank“ steigia bendrą IT centrą: bus sukurta 50 darbo vietų

Lietuvos finansų technologijų bendrovė „SME Finance“ kartu su neobanku „SME Bank“ įkurs vidinį informacinių...

Vadyba
2022.05.20
Virtualus nekilnojamasis turtas? Kodėl gi ne Premium 1

„Virtualus nekilnojamasis turtas (NT) yra dar viena skaitmeninio investavimo alternatyva. Iki šiol buvo...

Laisvalaikis
2022.05.20
K. Kaikaris – apie „CityBee" konkurentus, naujas technologijas, duomenų vagystės pamokas Premium 9

Kristijonas Kaikaris, „Modus Group“ priklausančios mobilumo „CityBee“ platformos vadovas, VŽ podkaste sako...

Logistika
2022.05.20
Kanada uždraudė 5G tinklams naudoti „Huawei " įrangą 1

Kanada ketvirtadienį paskelbė uždraudusi 5G tinklams naudoti „Huawei“ įrangą, taip prisidėdama prie...

Inovacijos
2022.05.20
Naujasis „Bentley“ flagmanas „Bentayga EWB“ kelionėms pirmąją klase suteikė kitą prasmę Verslo tribūna

„Bentley Bentayga“ nuo pat pirmųjų dienų buvo populiariausias gamintojo modelis. Nuo šiol jam tenka dar...

Efektyvus žemės ūkio sektoriaus rizikų valdymas – kokybiško maisto tiekimo užtikrinimui Verslo tribūna

Siekiant užtikrinti pakankamą kokybiško maisto tiekimą ir tai galintį garantuoti žemės ūkio sektoriaus...

Išmani Lietuva
2022.05.20
Įspūdingai pristatytas naujasis „Range Rover Sport“: jo galimybės įrodytos atliekant sudėtingą triuką Verslo tribūna 1

Pasaulinė naujojo „Range Rover Sport“ premjera įvyko automobiliui pirmą kartą įspūdingai įveikus galingą...

Inovacijos
2022.05.20
Išmanieji kasos aparatai: dvejų metų darbą bando įveikti per pusmetį ir apčiuopomis Premium 2

Dalis prekybininkų greičiausiai nebus pasirengę nuo 2023 m. sausio 1 d. teikti kasos kvitų duomenis...

Finansai
2022.05.20
„TikTok“ ruošiasi į socialinį tinklą integruoti žaidimus

Socialinis tinklas „TikTok“ rengiasi rimčiau žengti į žaidimų industriją – anot „Reuters“ naujienų agentūros,...

Inovacijos
2022.05.19
Efektyvus įsigijimas: kaip „Rivilė“ pasiekė startuolio spurto į sparčiausiai augusių Europoje sąrašą Premium

Trisdešimtmetį veikiančios įmonės sukaupta patirtis ir žinios kartu su nauju požiūriu į darbuotoją ir klientą...

Gazelė
2022.05.19
„Paystrax“ planuoja plėtrą Lietuvoje

Mokėjimų apdorojimo sprendimus siūlanti „fintech“ įmonė „Paystrax“ plės komandą Lietuvoje – 30 darbuotojų...

Inovacijos
2022.05.19
Užderėjo startuolių sandorių: ko reikia Lietuvai, kad galėtų pasileisti plaukus Premium

Rekordiniais 2021 m. lietuviški startuoliai pritraukė daugiau nei 430 mln. Eur investicijų, tačiau šie metai...

Inovacijos
2022.05.19
Ministerija: didžiųjų pasaulio įmonių apmokestinimo naudos Lietuva sulauktų 2025-aisias

Lietuva palaiko globalaus pelno mokesčio tarptautinėms kompanijoms iniciatyvą įvedant jį nuo 2024-ųjų, o jo...

Finansai
2022.05.19
Bankrutuoja „Google“ padalinys Rusijoje

JAV technologijų milžinės „Google“ padalinys Rusijoje planuoja skelbti bankrotą, šios šalies pareigūnams...

Inovacijos
2022.05.19
Pandemijai nepavyko visos prekybos perkelti į internetą Premium

Elektroninės prekybos verslai, dar pernai džiūgavę dėl stipriai išaugusio klientų skaičiaus, dabar sprendžia...

Prekyba
2022.05.19
Ekspertų verdiktas: besikeičianti geopolitinė situacija didina naujų kompetencijų poreikį Lietuvos žemės ūkyje Verslo tribūna

Šalies agroversle taikomi nauji ūkininkavimo modeliai, pažangios technologijos, naudojama šiuolaikiška...

Agroverslas 2023
2022.05.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku