„Apple“ renginys: pristatytas naujas „Apple Watch“ ir „iPhone 7“

Publikuota: 2016-09-07

Trečiadienį San Fransiske, Kalifornijoje, vykusiame renginyje pristatytas naujausias „Apple“ flagmanas – išmanusis telefonas „iPhone 7“ ir kiek didesnis jo brolis „iPhone 7 Plus“. Pateikiame trumpą pagrindinių naujienų apibendrinimą ir viso vakaro metu gyvai skelbtus atnaujinimus.

Panašu, kad „Apple“ vis sunkiau sekasi išlaikyti paslaptį. Renginio metu kompanijos vadovai patvirtino didžiąją dalį gandų, interneto platybėse sklandžiusių pastarasias keletą savaičių. Kaip ir buvo prognozuota, „Apple“ atsisakė standartinės 3,5 mm ausinių jungties ir pagamino vandeniui bei dulkėms atsparų telefoną. Pasitvirtino ir spėlionės dėl dvigubo objektyvo galinės kameros bei naujos spalvos. „iPhone“ spalvų gama papildyta itin juoda spalva, kurią „Apple“ pavadino „Jet Black“.

Naujuose „iPhone“ modeliuose sumontuoti ir nauji 4 branduolių lustai „A10 Fusion“. Du iš 4 branduolių yra itin aukšto efektyvumo, kas leidžia bent 2 valandomis, palyginti su ankstesniu modeliu, prailginti telefono baterijos gyvavimo laiką

„Apple“ teigia, kad naujasis lustas bendrai yra apie 40% greitesnis už ankstesnįjį (A9) ir naudoja trečdaliu mažiau energijos. O luste sumontuotas vaizdo apdorojimo elementas (GPU) neva yra 50% greitesnis už A9 luste esantį GPU.

Renginio metu pristatyta ir nauja operacinė sistema „iOS 10“ bei esminės jos funkcijos ir atnaujinimai. Taip pat atnaujinti žemėlapiai ir žinučių programėlė. O „Siri“ integruota į namų automatikos valdymo sprendimą „HomeKit“.

Taip pat pristatyti atnaujinti „Apple“ išmaniojo laikrodžio modeliai, nauja operacinė sistema „watchOS 3“ ir pranešta apie bendradarbiavimą su „Nike“ naujame laikrodyje bėgikams „Apple Watch Nike+“.

„Apple“ turėjo gerų naujienų „Nintendo“ žaidimų gerbėjams – Japonijos kompanija sukūrė „Super Mario Run“, specialiai pritaikytą išmaniajam telefonui, o „Niantic Labs“ laikrodžiui adaptavo „Pokemon Go“. 

22:24 Rinkos nesužavėtos

Viso renginio metu „Apple“ akcijų pokytis buvo kiek žemiau nulio, tačiau pabaigoje kaina išlipo į teigiamą teritoriją ir 22:15 Lietuvos laiku siekė 115 USD, tai 0,3% aukščiau nei antradienio uždarymo kaina.

Tiesa, tokia reakcija įprasta – kaip pastebi CNBC, paskelbimo dieną kompanijos akcijos įprastai nekyla, tačiau paauga dieną po to.

Nors „Apple“ jų nesužavėjo, pavadinimą „Super Mario“ investuotojai išgirdo, mat žaidimo kūrėjos „Nintendo“ akcijos, kuriomis prekiaujama JAV, pašoko daugiau nei 20% iki 35 USD, rašo „Yahoo News“.

22:12 Kada Lietuvoje – neaišku

Tiksli įrenginio pasirodymo Lietuvoje data kol kas nėra žinoma, išplatintame pranešime paskelbė UAB „Omnitel“.

Norintiems būti tarp pirmųjų įsigijusių „iPhone 7“, bendrovė siūlo jau dabar registruotis savo svetainėje.

Pasak „Omnitel“, įrenginiai, oficialiai skirti Baltijos šalių rinkoms, salonus pasieks po 3-7 savaičių nuo prekybos pradžios JAV.

22:07 Kaina ir laikas

Bus galima rinktis 32 GB, 128 GB arba 256 GB talpos „iPhone 7“ modelius, pigiausio modelio kaina bus 669 USD. „iPhone 7 Plus“ kaina prasidės nuo 769 USD. Ausinės „AirPods“ kainuos 159 USD ir pasirodys spalį.

Išankstiniai telefonų užsakymai priimami nuo rugsėjo 9 d. Juos pristatinėti „Apple“ pradės kitą savaitę - rugsėjo 16 d. Tą pačią dieną taip pat startuos pardavimai 16-oje šalių, Lietuvos tarp jų nėra.

„iOS 10“ bus galima parsisiųsti nuo šeštadienio, rugsėjo 10 d.

21:50 Greitis ir efektyvumas

Telefone sumontuotas naujas lustas „A10 Fusion“. Tai 4 branduolių lustas, iš kurių du yra itin aukšto efektyvumo. Tai reiškia, kad jie naudoja tik penktadalį energijos, kurios reikia įprastiems branduoliams.

Lustas yra 40% greitesnis už ankstesnį (A9) ir 120 kartų spartesnis už pirmojo „iPhone“ lustą. Bendrai A10 lustas naudoja trečdaliu mažiau energijos nei ankstesnis. Luste sumontuotas ir grafinis elementas (GPU), kuris esą yra 50 greitesnis už A9 luste sumontuotą GPU elementą.

„Apple“ taip pat įmontavo procesų valdiklį, kuris nusprendžia, kurie branduoliai kuriuos procesus apdoroja. Tai leido gerokai prailginti baterijos gyvavimo laiką. Kompanija teigia, kad naujieji „iPhone“ leis naršyti apie 14-15 valandų.

Bendrai naujojo modelio baterija gyvuos bent 2 valandomis ilgiau nei „iPhone 6S“. Kompanija taip pat pabrėžia ekrano ryškumą – jis esą 25% ryškesnis nei ankstesniame modelyje.

21:34 Be ausinių jungties 

Galinė telefono kamera – dviejų objektyvų. Jų raiška – 12 megapikselių (MP). Kamera šiek tiek išsikišusi. Pasak kompanijos, kameros jutiklis 60% greitesnis nei ankstesniame moelyje. Be to, kameroje idiegta optinio vaizdo stabilizavimo finkcija. Atnaujinta ir blykstė. Tiek „iPhone 7“ tiek ir didesniame „iPhone 7 Plus“ sudėtos dvejų šviesos diodų blykstės, kurios duoda 50% daugiau šviesos nei ankstesnių modelių blykstės.

Kaip ir buvo prognozuota, „Apple“ atsisakė standartinės 3,5 mm ausinių jungties. Tai esą padaryta siekiant atsparumo vandeniui ir dulkėms, o taip pat ir dėl to, kad ausinių lizdas užima vietą, kurią galima panaudoti geriau. 

Kartu su telefonu „Apple“ pristato ir belaides ausines „AirPods“. Jose - akselerometras, kurs leidžia aktyvuoti asistentę „Siri“. Ausinės turi ir mikrofoną, kurs leidžia valdyti „Siri“ balsu, o kartu su „Siri“ – ir visas telefono funkcijas.

21:23 Juoda spalva, atsparumas

Kaip jau tapo įprasta, pirmiausia „Apple“ pabrėžia telefono dizainą – „tai gražiausias kada nors sukurtas mūsų įrenginys“, sako kompanijos atstovai.

Telefono korpusas iš metalo ir stiklo. Kaip ir ankstesniuose modeliuose bei „Huawei“ ir kelių kitų įmonių įrengniuose, korpuse matomos antenos linijos.

„iPhone 7“ ir didesniojo jo brolio „iPhone 7 Plus“ spalvų gama beveik nepakeista. Tiesa, pridėta juoda.

Kaip ir buvo prognozuota, telefonas atsparus vandeniui ir dulkėms. Pasak kompanijos, jis atitinka IP67 atsparumo standartą.

21:19 „iOS“ funkcijos

Prieš pristatant telefoną, kompanija pranešė, kad ruošiasi netrukus paleisti naujausią operacinę sistemą „iOS 10“. Joje – vizualiai gerokai atnaujinti žemėlapiai ir žinučių programėlė „iMessage“.

Taip pat įdiegtos kelios naujos funkcijos. Pavyzdžiui, pakėlus skambantį telefoną, automatiškai pakeliamas ir ragelis. Naujoje operacinėje sistemoje taip pat integruotas namų automatikos valdymo sprendimas „HomeKit“. Jis suteikia galimybę naudoti „Siri“ išmaniųjų namų elementų valdymui.

Kompanija pažadėjo, kad „HomeKit“ bus itin universalus ir suderinamas beveik su visų gamintojų įrenginiais.

„Pačiai moderniausiai operacinei sistemai reikalingas ir pats moderniausias telefonas. Štai jis“, – galiausiai pasakė p. Cookas.

21:01 „iPhone 7“

Kaip ir tikėtasi, „Apple“ pristatė naują išmanųjį telefoną. 

20:57 Kaina ir laikas 

Naujasis „Apple Watch Series 2“, kaip ir „Nike+“, bus parduodamas už 369 USD, o kiek patobulintas senasis (dabar su geresniu procesoriumi) – už 269 USD, ir bus vadinamas „Series 1“.

Abu laikrodžius bus galima užsisakyti rugsėjo 9 d., o pardavimai prasidės rugsėjo 16 d., „Nike+“ – spalį.

„watchOS 3“ pasirodys rugsėjo 13 d.

20:52 Bendradarbiavimas su „Nike“

„Nintendo“ ir „Niantic Labs“, „Super Mario“ ir „Pokemon Go“ kūrėjos, nebuvo vienintelės kompanijos, šiandien užlipusios ant „Apple“ scenos – čia pasirodė ir „Nike“.

Technologijų gigantė ir sporto įrangos lyderė kartu pristatė bendrą kūrinį – „Apple Watch Nike+“, laikrodį, kuris, bendrovių teigimu, yra skirtas specialiai bėgikams.

Sportinio dizaino laikrodis turi papildomų funkcijų, kurios leidžia paprasčiau sekti rezultatus ir motyvuoti save sportuoti.

20:46 Gerokai galingesnis ir su GPS

Naujasis laikrodis turės dvigubai galingesnį procesorių, geresnę vaizdo kokybę ir GPS. Tiesa, neužsimenama apie ilgesnį baterijų gyvavimą.

Laikrodis taip pat bus ne tik aliumininis bei plieninis, tačiau taip pat bus galima pasirinkti keraminį modelį.

20:38 „Apple Watch Series 2“

Kaip ir tikėtasi, „Apple“ pristatė naują laikrodį. Viena pagrindinių naujienų – jis tampa atsparus vandeniui. Iš pažiūros „Series 2“ dizainas beveik nesiskiria nuo 2014 m. pristatyto „Apple Watch“.

20:32 „Watch“ naujienos ir staigmenos

Ponas Cookas nustebino ne vieną žiūrėjusį apžvalgininką tuo, kad pristatė „Apple“ kaip antrą pagal pardavimus laikrodžių gamintoją, atsiliekančią tik nuo „Rolex“ – įdomu tai, kad kompanija save lygina ne su išmaniaisias laikrodžiais, o su visa rinka.

Taip pat pristatyta nauja, jau 3 kartos operacinė sistema „Watch“, ir...

„Pokemon Go“.

Taip, „Apple“ į savo laikrodį įsileido populiariausią šios vasaros išmaniųjų telefonų žaidimą.

„Apple“ taip pat pristatė naujienas „iWork“ platformoje, sukurdama konkurenciją „Google Docs“. Nuo šiol bus galima keliems žmonėms dokumentus bendrai redaguoti realiu laiku.

20:21 Rimtos žinios žaidimų pasaulyje

„Super Mario Run“, kuris pasieks „App Store“ metų pabaigoje, yra svarbi naujiena žaidimų rinkai, pastebi „The Wall Street Journal“ apžvalgininkai.

Visų pirma, tai naujas žaidimas, specialiai pritaikytas liečiamam ekranui, o ne senojo „Super Mario Bros“ perkėlimas. Be to, jis neveik populiariu „freemium“ modeliu, o bus tiesiog mokamas žaidimas, be papildomų įsigijimų žaidimo metu.

20:12 „iMusic“ ir „Super Mario“

Timas Cookas, „Apple“ renginį pradėjo nuo kiek mažiau svarbių žinių, pakalbėdamas apie „iMusic“ rezultatus – jis pasigyrė, kad 70 albumų šiemet buvo išleisti pirmiausia „Apple“ transliacijų platformoje.

Netrukus jis paskelbė, kad „Nintendo“ paleidžia naują „Super Mario“ frančizės žaidimą „iOS“ platformoje.

20:06 Geresnio meto būti negalėjo

VŽ šiandien rašė, kad nutekėjusi informacija apie naujojo „Apple“ modelio dizainą ir technines savybes nesužavėjo technologijų pasaulio. „Bloomberg“ šaltinių teigimu, gaminių dizainas ir dydis turėtų išlikti panašus į „iPhone 6“. Vienintelė didesnė spėjama naujovė – bus pašalintas ausinių lizdas, kuris bus pakeistas „Lightning“ jungtimi.

Tiesa, geresnio meto „iPhone 7“ pristatymui „Apple“ negalėjo įsivaizduoti. Praėjusią savaitę „Samsung“ dėl baterijos problemų atšaukė iš prekybos savo naująjį flagmaną „Note 7“.

Kai kurie technologijų apžvalgininkai spėja, kad galbūt „Apple“ šį kartą stengiasi susilaikyti nuo daug naujovių ir taupo jas kitiems metams, kai „iPhone“ švęs savo gyvavimo dešimtmetį.

„Apple“ išmaniųjų telefonų pardavimai pastaruoju metu nežiba. Antrąjį šių metų ketvirtį „Apple“ pardavė 40,4 mln. telefonų, 15% mažiau, palyginti su antruoju 2015 m. ketvirčiu ir mažiausiai per septynis ketvirčius. Tai turėtų neraminti JAV milžinę, nes telefonai yra pagrindinis bendrovės pajamų šaltinis.

Renginyje taip pat tikimasi išvysti naują „Apple“ išmaniojo laikrodžio „iWatch“ versiją. Pirmoji, matuojant technologijų sektoriaus laiko tempais, buvo pristatyta jau labai seniai - 2014-ųjų balandį.

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Pasaulyje pirmaujančių FinTech inovatorių reitinge - vienintelė Lietuvos įmonė Verslo tribūna 1

Tarptautinė audito, mokesčių ir verslo konsultacijų bendrovė KPMG kartu su rizikos kapitalo investicijų fondu...

Finansai
06:00
Blokų grandinė: finansų paslaugų sektorių prislėgė nusivylimas Premium

Blokų grandinės technologija turėjo išstumti bankus ir suteikti galimybę pasauliui „pačiam būti (savo)...

Technologijos
2019.11.17
„Amazon“ užginčijo „Microsoft“ laimėtą 10 mlrd. USD vertės kontraktą 1

„Amazon Web Services“ (AWS) pranešė užginčijusi sprendimą 10 mlrd. USD JAV Gynybos departamento viešųjų...

Technologijos
2019.11.15
Papildytosios realybės akiniai grįžta, bet tik į verslo sektorių Premium

Kartu su pirma „Google Glass“ versija prieš keletą metų vos nenumirusi papildytosios realybės akinių...

Technologijos
2019.11.14
Brolių Steponavičių spektroskopų gamybos „Sprana“ pritraukė 0,6 mln. investiciją Premium

Rizikos kapitalo fondas „Iron Wolf Capital“ investavo 570.000 Eur į brolių Mindaugo ir Raimundo Steponavičių...

Technologijos
2019.11.14
SEB banko klientai gali dar greičiau ir patogiau teikti faktoringo sąskaitas Verslo tribūna

Faktoringo paslaugomis besinaudojantys SEB banko klientai sąskaitas bankui nuo šiol gali teikti automatiškai...

Finansai
2019.11.12
Lietuvių „carVertical“ – tarp penkių geriausių Senojo žemyno startuolių 2

Automobilių istorijos patikros platformą „carVertical“ Europos Komisijos Europos įmonių tinklas (Enterprise...

Paslaugos
2019.11.12
Buvęs FED vadovas: centriniams bankams nėra tikslo leisti savo kriptovaliutų

Buvęs JAV Federalinio rezervų banko (FED) vadovas Alanas Greenspanas sako, kad pasaulio centriniams bankams...

Rinkos
2019.11.12
Kosminio tinklo pradžia: „SpaceX“ sėkmingai paleido pirmuosius 60 palydovų 3

„Falcon 9“ raketa pakilo iš Kanaveralo kyšulio Kalifornijoje 40 paleidimo aikštelės lapkričio 11 d. 9 val. 56...

Technologijos
2019.11.12
„Altechna R&D“ vairą iš Alfredo Šlekio perima Martynas Mažeika

Lazerių bendrovė „Altechna R&D“, veikianti su prekės ženklu „Workshop of Photonics“, turi naują vadovą.

Paslaugos
2019.11.11
Aviacijos technologijų išradimai sudomino ir kariuomenę, ir verslą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) mokslininkai,...

Technologijos
2019.11.11
„Baltic Amadeus“ trijų ketvirčių rezultatai žada rekordines metų pajamas 1

Per tris šių metų ketvirčius IT sprendimų bendrovės „Baltic Amadeus“ pajamos perkopė 8 mln. Eur ir buvo 80%...

Paslaugos
2019.11.11
„SAI Global“ atidaro Kompetencijų centrą Vilniuje

Tarptautinė integruotus rizikos valdymo sprendimus ir turto valdymo paslaugas teikianti kompanija „SAI...

Paslaugos
2019.11.11
Debesijos infrastruktūros dalį įrengs „Blue Bridge“ 1

Debesijos infrastruktūros projekto dalį už 3,01 mln. Eur įgyvendins bendrovė „Blue Bridge“, nors viena iš...

Technologijos
2019.11.11
Daugėja instrumentų investuoti į kosmoso pramonę

Investuotojai pasaulyje pamažu įgauna vis daugiau įrankių investuoti į perspektyvia laikomą kosmoso pramonę.

Rinkos
2019.11.10
Verslas Rytuose: „Ashburn International“ vienu sandoriu paėmė trečdalį Azerbaidžano rinkos

Vienas stambiausių Azerbaidžano bankų „Pasha bank“ el. kortelių skaitytuvų tinklui stebėti ir valdyti...

Paslaugos
2019.11.08
Prie „Telios“ jungiamas buvęs „Lintel“ Premium 1

„Telia Lietuva“ ir jos antrinė akcinė bendrovė vidinis paslaugų centras „Telia Customer Service LT“ (TCS) –...

Paslaugos
2019.11.08
„Google Play“ ir „Apple App Store“ žmonės per ketvirtį išleido 22 mlrd. USD Premium

Mobiliųjų paslaugų vartotojai visame pasaulyje trečiąjį šių metų ketvirtį „Google Play“ ir „Apple App Store“...

Paslaugos
2019.11.07
„Bolt“ pradeda pristatinėti maistą

Startuoja vienos didžiausių Europos pavėžėjimo paslaugų platformos „Bolt“ maisto pristatymo į namus...

Paslaugos
2019.11.07
Įžvalgesni investuotojai jau ruošiasi „Airbnb“ IPO

Investuotojai jau ruošiasi užsiimti kuo geresnes pozicijas prieš kitais metais planuojamą JAV trumalaikio...

Rinkos
2019.11.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau