Sprogusi „SpaceX“ raketa skaudžiai smogė Izraelio bendrovei

Izraelio bendrovė Space Communication Ltd (Spacecom) pranešė reikalausianti iš Elono Musko valdomos bendrovės SpaceX 50 mln. USD arba nemokamos palydovo iškėlimo į orbitą paslaugos.
Bendrovei Spacecom, kurios palydovas AMOS-6 sprogo kartu su jį į orbitą turėjusia iškelti SpaceX raketa Falcon 9, dėl šio incidento teko atidėti susijungimo sandorį su Kinijos kompanija ir stabdyti prekybą akcijomis, skelbia Reuters.
Pasak Spacecom vadovų, palydovo praradimas mažina bendrovės nuosavą kapitalą maždaug 30 mln. USD, iki 123 mln. USD. Negana to, po raketos sprogimo kompanijos akcijos pradėjo čiuožti žemyn teko stabdyti prekybą. Tačiau tai nepadėjo. Atnaujinus prekybą, Spacecom akcijos smuktelėjo 34%.
Ir tai dar ne viskas. Spacecom, pasirodo, planavo susijungimą su Kinijos kompanija Beijing Xinwei Technology Group. Dabar neaišku, ar jis įvyks, mat kinai, kurie praėjusį mėnesį sutiko nupirkti Spacecom už 285 mln. USD, pareiškė, kad sandoris priklauso nuo AMOS-6 misijos sėkmės.
Gilas Lotanas, Spacecom teisinių reikalų vadovas, per spaudos konferenciją, kuri buvo surengta praėjus kelioms dienoms po raketos sprogimo, patikino investuotojus ir žurnalistus, kad jokie sprendimai dar nėra priimti. Esą derybos su kinais atnaujintos, bet dar per anksti spręsti, ar sandoris bus tęsiamas.
Xinwei atstovai atsisakė komentuoti padėtį.
Skrydžių grafiko nekeis
Ponas Muskas ir jo valdoma bendrovė detalesnių komentarų taip pat neteikia. Laiške naujienų agentūrai Reuters SpaceX atstovai teigia negalintys atskleisti nei kontraktų su raketos krovinio savininkais sąlygų, nei draudimo detalių.
Kompanija atitinka visus Federalinės aviacijos administracijos reikalavimus. Taip pat ir draudimo, lakoniškai į Reuters užklausą atsako SpaceX.
Skaičiuojama, kad SpaceX turi kontraktus bent 70-čiai skrydžių, kurių bendra vertė viršija 10 mlrd. USD.
Per pastaruosiuos 15 mėnesių kompanija prarado jau antrą Falcon 9 raketą (tarp nelaimių atlikti 9 sėkmingi skrydžiai). Be to, per sprogimą buvo apgadinta raketų paleidimo aikštelė JAV Kanaveralo kyšulyje. Dėl to SpaceX teko paskubomis baigti paruošiamuosius darbus atsarginėje paleidimo aikštelėje. Nepaisant to, p. Muskas tikina, kad skrydžių planas nebus reikšmingai koreguojamas.
AMOS-6 komunikacijos palydovą planavo naudoti kelios skirtingos kompanijos, įskaitant Facebook ir Eutelsat Communications, kurios ketino per jį teikti plačiajuostį internetą Afrikoje. Abi įmonės po incidento pranešė ieškančios kitų galimybių įgyvendinti šiuos planus.
VŽ rašė, kad SpaceX raketa sprogo įprastų testų, kurie visada atliekami prieš paleidimą, metu. Tiksli nelaimės priežastis dar nėra žinoma.
FOTOGALERIJA SpaceX Falcon9 (10 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti