„Fujitsu“ imasi gaminti lustus iš anglies nanovamzdelių

Puslaidininkių rinkoje bręsta didelės permainos, žadančios lūžį kompiuterių ir mobiliųjų įrenginių rinkoje. Japonijos puslaidininkių kompanijos Fujitsu Semiconductor Limited ir Mie Fujitsu Semiconductor Limited pasirašė susitarimą su JAV moksline-gamybine įmone Nantero, sukūrusia operatyviosios atminties (RAM) lustus iš anglies nanovamzdelių.
Kaip teigia kompanijos, vadinamieji NRAM lustai gali atlaikyti tūkstančius kartų daugiau perrašymo ciklų nei flash atmintis, o perrašymo greitis juose yra tūkstančius kartų didesnis už flash. Be to, NRAM lustai esą naudoja mažiau energijos nei silicio pagrindu pagaminti lustai.
Dėl to vienas NRAM lustas gali pakeisti tiek pastoviąją flash tipo atmintį (kuri standartiškai naudojama mobiliuosiuose įrenginiuose), tiek ir operatyviosios atminties (RAM) lustus, pranešime spaudai rašo Fujitsu. Vienas NRAM lustas gali atlikti abi duomenų kaupiklio ir operatyviosios atminties lustų funkcijas.
Fujitsu ir Nantero sutarė, kad pastarosios kompanijos sukurtų technologijų pagrindu bus vystomi masinei gamybai pritaikyti lustai. Pirmuosius žadama pristatyti iki 2018 m. pabaigos.
Anglies nanovamzdeliai nėra naujas išradimas. Dar 2013 m. Lietuvoje viešėjęs Bijanas Davari, IBM naujos kartos technologijų viceprezidentas užsiminė, kad kompanija jau yra sukūrusi procesorių iš anglies nanovamzdelių. Tačiau nuo prototipo iki masinės gamybos dar labai ilgas kelias. Todėl ši sutartis labai reikšminga.
Tokios įmonės kaip Nantero neturi pakankamai pajėgumų, kad galėtų pati išradimus paversti masinės gamybos produktais ir įvesti šias naujoves į rinką. Tačiau Fujitsu turi. Be to, ši Japonijos kompanija turi ir patirties su šiek tiek panašiomis technologijomis.
Fujitsu Semiconductor jau daug metų gamina vadinamuosius FRAM (angl. Ferroelectronic RAM) pastoviosios ir operatyvinės atminties lustų hibridą. Esminis jų trūkumas yra kaina ir informacijos įrašymo tankis. Kitaip sakant, jie brangesni už flash tipo atmintį ir talpina mažiau informacijos. Teigiama, kad anglies nanovamzdeliai šią problemą išspręs.
Didžiausias klausimas dabar yra kaina. Jeigu bendrovėms pavyks sukurti masinės gamybos NRAM lustus, kurie kainuotų tiek pat kiek ir flash tipo silicio lustai, elektronikos ir kompiuterių pramonei atsivers iki šio nematytos naujos galimybės.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti