Aptiktas Trojos virusas „Android“ telefonams

Kaspersky Lab praneša, kad aptiktas Android operacinei sistemai pritaikytas Trojos virusas Guerilla, kuris apsimesdamas žmogumi bando įveikti Google Play parduotuvės kovos su sukčiavimu apsaugos mechanizmus.
Ši kenkėjiška programa, įsikūrusi užkrėstame įrenginyje, pavyzdžiui, ima klausinėti, kur galima rasti naudotoją dominančią programėlę lyg tai darytų žmogus.
Virusas leidžia įsilaužėliui vykdyti šešėlines reklamos kampanijas. Jo dėka programišiai gali į užkrėstą įrenginį atsiųsti ir įdiegti programėles. Taip pat jas vertinti ir komentuoti. Tokiu būdu vykdomos Kinijoje itin plačiai paplitusios vadinamosios Shuabang kampanijos. Tai veikla, kuria siekiama didinti Google Play parduotuvėje teisėtai patalpintų programų rodiklius: vertinimo reitingus, parsiuntimo skaičių ir kt.
Shuabang kampanijų metu taip pat skelbiami teigiami komentarai apie pasirinktas programėles. Programišiams tokios paslaugos nemenkas pajamų šaltinis. O reklamos bendrovėms ir pačiai Google tikras galvos skausmas, mat tokia veikla labai iškreipia statistiką.
Gali atsiųsti ir mokamų programų
Kaspersky Lab teigia, kad šis virusas užkrėstų prietaisų savininkui standartinių grėsmių, tokių kaip duomenų ar pinigų vagystės, paprastai nekelia. Visgi jis gali padaryti nemažai žalos, pavyzdžiui, atsiųsdamas papildomų programėlių į užkrėstą įrenginį ir taip didindamas sunaudojamo mobiliojo interneto srautą. Jei tai nutiktų užsienyje, sąskaita gali būt nemenka.
Be to, Shuabang programos gali slapčia atsiųsti ir mokamų programų, panaudojant užkrėsto įrenginio savininko banko kortelės duomenis, esančius jo Google Play paskyroje.
Norėdami vykdyti šias kampanijas, nusikaltėliai sukuria kelias netikras Google Play paskyras arba naudotojo prietaisus užkrečia specialia kenkėjiška programa, kuri pagal įsilaužėlių komandas slapčia atlieka veiksmus Google Play .
Nors Google turi stiprius apsaugos mechanizmus, kurie padeda aptikti ir blokuoti netikrus naudotojus, Guerilla autoriai, regis, rado būdą, juos įveikti. Virusas platinamas į tikslinius prietaisus per Leech kenkėjišką programą, kuri užpuolikams suteikia užkrėsto įrenginio naudotojo teises. Jas gavę užpuolikai turi neribotas galimybes manipuliuoti įrenginio duomenimis. Be to, tai jiems suteikiama prieiga prie nukentėjusiojo vardo, slaptažodžių ir tapatybės duomenų, kurie yra privalomi siekiant įsigyti oficialias Google paslaugas, rašoma Kaspersky Lab pranešime.
Siekiant apsaugoti savo mobiliuosius prietaisus nuo šios kenkėjiškos programos Kaspersky Lab rekomenduoja uždrausti programėlių iš kitų nei teisėtos programėlių parduotuvės šaltinių diegimą ir naudoti patikrintus apsaugos sprendimus. (antivirusines arba kompleksines apsaugos programas).
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti