„Marshall London“ apžvalga: tiems, kurie labai labai myli muziką

Publikuota: 2015-09-02
Atnaujinta 2015-09-03 21:16
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vos užgimus išmaniajam telefonui, prietaisų gamintojai ėmė ieškoti melomano palankumo. Tačiau įprastai tai reikšdavo prastą telefoną su vidutiniais garso parametrais. „Marshal lLondon“ gaminys pasuko kitu keliu. Beveik.

Šio išmaniojo skleidžiamas garsas yra toli gražu ne vidutinis. Ne vidutinė ir kaina – planuojama, kad „Marshall London“ kainuos labai „flagmaninius“ 550 Eur.

Ne muzikantams, o muzikos mylėtojams

„Marshall“ išmanusis telefonas tarsi pradeda prekės ženklo kelionę vartotojų kupinoje rinkoje, kurioje jau yra pasirodžiusios bendrovės logotipu padabintos ausinės bei „Bluetooth“ garsiakalbiai.

„Marshall London“ – nišinis gaminys, apsimetantis, kad yra skirtas muzikantams. Išties jis yra skirtas kiek kitai auditorijai.

Tiems, kurie simpatizuoja rokenrolo idėjai, kaip ją besuprastų, užteks paties telefono ir jo skambėjimo melodijų.Tačiau yra kita auditorija, kurią su išlygomis galime pavadinti melomanais ar, su dar didesnėmis išlygomis, audiofilais. Grubiai tariant – „Tidal“ vartotojai.

„Tidal“ – tai itin aukštos kokybės muziką internetu transliuojanti platforma. Ji kiek brangesnė nei rinkos lyderis „Spotify“, bei turi mažesnę muzikos biblioteką. Tačiau jei esate pasiruošę aukoti muzikos bibliotekos dydį vardan girdimos muzikos kokybės, be „Marshall London“ gyventi, deja, negalėsite.

Grožis ir praktika

„Marshall London“ – labai gražus telefonas. Juodas, baltu pakraščiu ir žalvariniais akcentais. Jis dengtas panašia odos imitacija, kokia dengti būna „Marshall“ stiprintuvai, bent jau tie, kurie nekainuoja daugiau nei šis telefonas ketina.

Tai ne tik gražus akcentas, bet ir atsakas į daugelio internautų maldas, nukreiptas link „Apple“ ar „Samsung“ „abrozdėlių“. Telefonas neslysta, nesibraižo. Na, bent jau taip kaip plastmasė ar aliuminis, kuriuos dėl to esame priversti grūsti į įvairių pavidalų ir formų dėklus ar įmautes.

Kietos gumos šonai reiškia, kad telefonas neslysta iš negrabių autoriaus rankų ir, turbūt, yra atsparesnis kryčiui. Beje, smulki detalė – baltas apvadas yra iškeltas šiek tiek virš ekrano, todėl padėtas veidu ant stalo jis negulės ant „Gorilla Glass“ stiklo.

Nei šis, nei tas

Didžiausias jų – garso reguliavimo ratukas. Jį spustelėjus įsijungs fotoaparatas. Bet daugiau nieko – pasivaikščioti po meniu sukdami ratuką negalėsite, nors taip norėtųsi.

Pakėlus plonytį baterijos dangtelį pasitinka džiugus užrašas „tegyvuoja rokenrolas“. Malonus akcentas, bet malonesnis – baterija keičiama, o tai reiškia, kad jai nusibaigus nereikės išmesti viso gražaus bateriją gaubiančio kiauto.

Žinoma, per tą laiką bus pasenęs procesorius ir vidinės atmintinės (16 GB) nebeužteks net ir kartu su išorine „micro SD“ kortele (iki 32 GB), todėl telefoną teks keisti. Bet verta pažymėti bent nedidelę gerą mintį, nukreiptą į vartotoją.

Telefonas turi du ausinių lizdus tiems, kuriems patinka dalintis muzika su kitais (nepatikėsite, bet per savaitę šios funkcijos prireikė tik kartą, bet prireikė). Taip pat turi du garsiakalbius, kurie mėgina atkurti stereo garsą, jei laikote telefoną prieš veidą akių lygyje.

Nors gali pasirodyti keista, bet išties – spoksojimas į telefoną, pakėlus jį į akių lygį, darosi socialiai priimtinas veiksmas viešose vietose. Keliame kepures prieš „Marshall“ – gerai apgalvota funkcija.

Telefonas turi du mikrofonus, tačiau jų praktinio panaudojimo pavyzdžių išgalvoti taip ir nepavyko.

Muzika ir programinė įranga

„Marshall“ ambiciją sukurti muzikai skirtą telefoną atspindi ne dizainas, ne prekės ženklas ir net ne programinė įranga. Visa tai jau darė kiti. „Marshall“ savo meilę muzikai išreiškė atskiru procesoriumi garsui – telefone įmontuota „Wolfson WM8281 AudioHub“.

Čia ir slypi visas telefono gerumas, kuris labiausiai pasijaučia, kai esi priverstas grįžti prie ankstesnių prietaisų. Garso plokštė ne tik groja garsiau per išorinius garsiakalbius (toks muzikos atkūrimo metodas turėtų kelti šleikštulį bet kuriam muzikos mylėtojui), bet ir garsą atkuria vienodžiau – daugiau žemų ir aukštų dažnių, atkuriamas garsas raiškesnis ir šiltesnis. Net ir klausant neįgudusia ausimi.

Tai telefonas, kuriame minėtoji „Tidal“ įgauna prasmę – per ausines išgirdome kokybinį skirtumą tarp „Tidal“ ir „Spotify“ transliuojamo garso. O tai – jau didelis pagyrimas.

Pirkti „Android“ telefoną dėl programinės įrangos – tai tas pat, kaip pirkti batus dėl raištelių. Visas „muzikines“ programėles galite atsisiųsti iš „Google Play“. Tad apie jas kitą kartą. Visas, išskyrus vieną.

Auksinis „M“ mygtukas įjungia visa užklojantį muzikos grotuvą, kuris iš pirmo žvilgsnio labai nudžiugino. Jis leidžia labai nesudėtingai rinktis muzikos (ar garso) šaltinį, iš kurio bus grojama.

Jei jūs, kaip VŽ apžvalgininkas, klausotės tinklalaidžių viena programa, transliuojate muziką kita, vieną kitą atlikėją sekate „Soundcloud“ – ši programa leistų labai patogiai, poros mygtukų paspaudimu, valdyti visą savo garso imperiją. Tačiau neleidžia, ir tai liūdina smarkiau nei tokia galimybė džiugino prieš tai. Pasirinkimai tik keturi. Arba klausotės garsų, kurie yra telefone, arba tų, kuriuos randate „Spotify“, „Soundcloud“ ir „Mixcloud“.

Ir viskas. Klausotės muzikos per „Tidal“? Deja. Tinklalaidžių per vieną iš daugybės programėlių? Ak, kaip nepasisekė. Neturite 32 GB piratautos muzikos? Muzikos grotuvo meniu vis viena turėsite nuorodą, kuri leis klausytis žadintuvo garso.

Viltis, žinoma, miršta paskutinė – galbūt „Marshall“ susimąstys ir patobulins šią funkciją. Vis dėlto, kaip buvo paminėta, mūsų rankose vartėsi tik bandomoji, negalutinė versija. Galbūt, tačiau VŽ kamuoja nuojauta, kad ne.

Koją kiša kamera

Bendrai telefono techninės specifikacijos yra silpnokos, kaip pastebėta jau daugybę kartų. Galėtume pyktelti ant silpnoko procesoriaus. Tačiau bendrąsias funkcijas jis atliko, nors ir ne taip sklandžiai, kaip galėtų, bet patenkinamai.

Tačiau fotokamera nuvylė. Šiais laikais išmanusis telefonas nebegali būti vienafunkcinis įrenginys, o nuotraukos tapo neatsiejama išmaniojo gyvenimo dalimi. Nesvarbu, ar esi melomanas, ar ne – tokios nuotraukos, kokias tesugebėjo išspausti „Marshall London“ iš 8 megapikselių priekinės kameros, yra elementariai nekonkurencingos.

Priekinė 2 megapikselių kamera, deja, nepajėgi nieko atsverti – ji tik iš paskutiniųjų stengiasi visko galutinai nesugadinti.

Kelios pastabos apie ausines

Galų gale, jei nuspręsite įsigyti šį telefoną – niekas negalės jūsų dėl to kaltinti. Turėsite išskirtinai atrodantį rokenrolo telefoną tarp vienodų pilkų aparatų. Ne tik tai – galėsite išties mėgautis muzika, kurios klausotės ir pasidalinti ja su šalia sėdinčiu žmogumi. Tai savaime yra didelis privalumas ir kai kuriems to užteks, kad ant stalo paklotų riebią sumą.

Vis dėlto trūkumai, bent jau kol kas, yra labai ryškūs, ypač fotokamera. Niekas jūsų nekaltins, jei nuspręsite palaukti „Marshall London 2“, ar kaip kitaip vadinsis kita versija.

Tiesa, VŽ neteko išbandyti visos telefono komplektacijos, į kurią įeis ir ausinės. Gamintojas teigia, kad į ausis įsikišančios „Marshall“ ausinės bus „puikios“ – tai parodyti turės laikas.

VŽ bandymams naudojo „Urbanears Bagis“ ausines, kurias gamina „Zound Industries“, ta pati kompanija, kuri gamina ir „Marshall“ ausines. Rezultatais likome visai patenkinti.

Vis dėlto jei jau muzikai skirsite planuojamus 550 Eur, galimai norėsite ne į ausis įsikišančių, bet uždarojo tipo ausinių. Nesijauskite įpareigoti pirkti „Marshall“ – redakcija išsivertė su „Audiotechnica ATH-M30“ ir buvo patenkinta, kad taip padarė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Pareigas palieka „Telia Lietuvos“ finansų vadovas 5

Telekomunikacijų AB „Telia Lietuva“ finansų vadovas Laimonas Devyžis nusprendė išeiti iš bendrovės.  

Vadyba
2018.12.12
Palygino, kas pigiau – IPO ar sutelktinio finansavimo kampanija Premium 2

Nedidelei Lietuvos įmonei pritraukti kapitalą per sutelktinio finansavimo platformą yra pigiau, nei vykdant...

Rinkos
2018.12.12
Australijos priežiūros tarnybos siekia labiau reguliuoti „Google“ ir „Facebook“

Australijos konkurencijos tarnyba rekomendavo griežčiau tikrinti ir steigti naują reguliavimo instituciją,...

Rinkodara
2018.12.12
Buvęs VMI vadovas: 2019-ieji gali tapti STO metais 11

2018 metai nebuvo tie, kai vertybinių popierių požymių turinčių kriptovaliutų leidimas (angl. security token...

Rinkos
2018.12.12
„Huawei“ įkūrėjo dukra paleista už užstatą

Meng Wanzhou, „Huawei“ finansų direktorė ir kompanijos įkūrėjo dukra, kuri praėjusią savaitę buvo sulaikyta...

Technologijos
2018.12.11
„Tele2“ sukirto rankomis su „Telenor“ dėl bendro 5G tinklo Švedijoje

Bendrovės „Tele2“ ir „Telenor“ pasirašė susitarimą dėl bendro 5G ryšio tinklo Švedijoje plėtros ir patvirtino...

Technologijos
2018.12.11
Europos „fintech“ startuoliai eina užkariauti Azijos Premium

Europos finansinių technologijų („fintech“) startuoliai žengia į Rytus ir meta iššūkį tradiciniams Azijos...

Rinkos
2018.12.11
Karinių inovacijų centre Klaipėdoje bendradarbiaus kariai, mokslininkai ir verslininkai

Klaipėdoje kuriasi pirmasis Baltijos šalyse Karinių jūrinių inovatyvių technologijų centras (KITC). Šiame...

Technologijos
2018.12.11
Dėl antros saugumo spragos „Google“ savo socialinį tinklą uždaro anksčiau

„Google“ uždarys apleistą savo socialinį tinklą „Google Plus“ anksčiau nei planavo. Bendrovė savo...

Technologijos
2018.12.11
„Google“ savo „gimtajam“ miestui paruošė didžiulės NT plėtros planą 3

Technologijų milžinė „Google“ Mauntin Vju mieste, kur įsikūrusi jos pagrindinė būstinė, planuoja išplėtoti...

Statyba ir NT
2018.12.11
Besipučianti e. sporto industrija olimpinio judėjimo dar nedomina

Diskutuoti apie galimybę į olimpines žaidynes įtraukti e. sporto turnyrus kol kas dar anksti, teigia...

Technologijos
2018.12.11
Spartaus verslo augimo programos finiše – 11 inovatyvių idėjų Rėmėjo turinys 1

SEB banko ir tarptautinė konsultacijų UAB „Civitta“ jau antrą kartą rengta Spartaus verslo augimo programa...

„Huawei“ teismo drama tęsiasi, sprendžiama dėl paleidimo už užstatą 4

Pirmadienį Meng Wanzhou, „Huawei“ finansų direktorė ir kompanijos įkūrėjo dukra, kuri praėjusią savaitę buvo...

Technologijos
2018.12.10
IBM už 1,8 mlrd. USD parduoda „Lotus Notes“ Indijos įmonei, dirbančiai ir Lietuvoje 5

JAV technologijų milžinė IBM Indijos bendrovei „HCL Technologies“ (HCL), tai pačiai, kuri perima dalį...

Technologijos
2018.12.10
„Desico“ per STO pritraukė 1 mln. USD 7

Lietuvos startuolis „Desico“ per pirmąjį vertybinių popierių požymių turinčios kriptovaliutos platinimo...

Rinkos
2018.12.10
Multimilijardinei „Louis Dreyfus Company“ – Lietuvos inžinierių sprendimai Rėmėjo turinys 6

„Fortune 500“ sąrašo 200-uke reitinguojama žemės ūkio ir pramonės grupė „Louis Dreyfus Company“ (LDC) Lietuvą...

#LTdeveloped_IT
2018.12.10
Sukūrė platformą, kur smulkiesiems gauti sprendimą užtrunka dvi dienas Premium

„Kaip „užkurti“ naujo prekės ženklo e. parduotuvę?“, „Kaip atgauti pinigus iš skolininkų?“ – keli iš...

„Uber“ pradėjo pasiruošimą IPO 1

Pavėžėjimo paslaugos teikėja „Uber“ JAV reguliuotojui ketvirtadienį JAV Vertybinių popierių ir biržos...

Technologijos
2018.12.08
„Tele2“ už 0,25 mln. Eur atnaujino saloną „Akropolyje“ 8

Šeštadienį mobiliojo ryšio operatorė „Tele2“ atidarė atnaujintą 120 kv. m ploto prekybos saloną Vilniaus...

Prancūzija nebelauks ES sprendimo, kitąmet apmokestins JAV milžines Premium 9

Bruno Le Maire, Prancūzijos finansų ministras ketvirtadienį pareiškė, kad šalis nuo 2019 m. apmokestins...

Technologijos
2018.12.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau