„Marshall London“ apžvalga: tiems, kurie labai labai myli muziką

Publikuota: 2015-09-02
Atnaujinta 2015-09-03 21:16
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vos užgimus išmaniajam telefonui, prietaisų gamintojai ėmė ieškoti melomano palankumo. Tačiau įprastai tai reikšdavo prastą telefoną su vidutiniais garso parametrais. „Marshal lLondon“ gaminys pasuko kitu keliu. Beveik.

Šio išmaniojo skleidžiamas garsas yra toli gražu ne vidutinis. Ne vidutinė ir kaina – planuojama, kad „Marshall London“ kainuos labai „flagmaninius“ 550 Eur.

Ne muzikantams, o muzikos mylėtojams

„Marshall“ išmanusis telefonas tarsi pradeda prekės ženklo kelionę vartotojų kupinoje rinkoje, kurioje jau yra pasirodžiusios bendrovės logotipu padabintos ausinės bei „Bluetooth“ garsiakalbiai.

„Marshall London“ – nišinis gaminys, apsimetantis, kad yra skirtas muzikantams. Išties jis yra skirtas kiek kitai auditorijai.

Tiems, kurie simpatizuoja rokenrolo idėjai, kaip ją besuprastų, užteks paties telefono ir jo skambėjimo melodijų.Tačiau yra kita auditorija, kurią su išlygomis galime pavadinti melomanais ar, su dar didesnėmis išlygomis, audiofilais. Grubiai tariant – „Tidal“ vartotojai.

„Tidal“ – tai itin aukštos kokybės muziką internetu transliuojanti platforma. Ji kiek brangesnė nei rinkos lyderis „Spotify“, bei turi mažesnę muzikos biblioteką. Tačiau jei esate pasiruošę aukoti muzikos bibliotekos dydį vardan girdimos muzikos kokybės, be „Marshall London“ gyventi, deja, negalėsite.

Grožis ir praktika

„Marshall London“ – labai gražus telefonas. Juodas, baltu pakraščiu ir žalvariniais akcentais. Jis dengtas panašia odos imitacija, kokia dengti būna „Marshall“ stiprintuvai, bent jau tie, kurie nekainuoja daugiau nei šis telefonas ketina.

Tai ne tik gražus akcentas, bet ir atsakas į daugelio internautų maldas, nukreiptas link „Apple“ ar „Samsung“ „abrozdėlių“. Telefonas neslysta, nesibraižo. Na, bent jau taip kaip plastmasė ar aliuminis, kuriuos dėl to esame priversti grūsti į įvairių pavidalų ir formų dėklus ar įmautes.

Kietos gumos šonai reiškia, kad telefonas neslysta iš negrabių autoriaus rankų ir, turbūt, yra atsparesnis kryčiui. Beje, smulki detalė – baltas apvadas yra iškeltas šiek tiek virš ekrano, todėl padėtas veidu ant stalo jis negulės ant „Gorilla Glass“ stiklo.

Nei šis, nei tas

Didžiausias jų – garso reguliavimo ratukas. Jį spustelėjus įsijungs fotoaparatas. Bet daugiau nieko – pasivaikščioti po meniu sukdami ratuką negalėsite, nors taip norėtųsi.

Pakėlus plonytį baterijos dangtelį pasitinka džiugus užrašas „tegyvuoja rokenrolas“. Malonus akcentas, bet malonesnis – baterija keičiama, o tai reiškia, kad jai nusibaigus nereikės išmesti viso gražaus bateriją gaubiančio kiauto.

Žinoma, per tą laiką bus pasenęs procesorius ir vidinės atmintinės (16 GB) nebeužteks net ir kartu su išorine „micro SD“ kortele (iki 32 GB), todėl telefoną teks keisti. Bet verta pažymėti bent nedidelę gerą mintį, nukreiptą į vartotoją.

Telefonas turi du ausinių lizdus tiems, kuriems patinka dalintis muzika su kitais (nepatikėsite, bet per savaitę šios funkcijos prireikė tik kartą, bet prireikė). Taip pat turi du garsiakalbius, kurie mėgina atkurti stereo garsą, jei laikote telefoną prieš veidą akių lygyje.

Nors gali pasirodyti keista, bet išties – spoksojimas į telefoną, pakėlus jį į akių lygį, darosi socialiai priimtinas veiksmas viešose vietose. Keliame kepures prieš „Marshall“ – gerai apgalvota funkcija.

Telefonas turi du mikrofonus, tačiau jų praktinio panaudojimo pavyzdžių išgalvoti taip ir nepavyko.

Muzika ir programinė įranga

„Marshall“ ambiciją sukurti muzikai skirtą telefoną atspindi ne dizainas, ne prekės ženklas ir net ne programinė įranga. Visa tai jau darė kiti. „Marshall“ savo meilę muzikai išreiškė atskiru procesoriumi garsui – telefone įmontuota „Wolfson WM8281 AudioHub“.

Čia ir slypi visas telefono gerumas, kuris labiausiai pasijaučia, kai esi priverstas grįžti prie ankstesnių prietaisų. Garso plokštė ne tik groja garsiau per išorinius garsiakalbius (toks muzikos atkūrimo metodas turėtų kelti šleikštulį bet kuriam muzikos mylėtojui), bet ir garsą atkuria vienodžiau – daugiau žemų ir aukštų dažnių, atkuriamas garsas raiškesnis ir šiltesnis. Net ir klausant neįgudusia ausimi.

Tai telefonas, kuriame minėtoji „Tidal“ įgauna prasmę – per ausines išgirdome kokybinį skirtumą tarp „Tidal“ ir „Spotify“ transliuojamo garso. O tai – jau didelis pagyrimas.

Pirkti „Android“ telefoną dėl programinės įrangos – tai tas pat, kaip pirkti batus dėl raištelių. Visas „muzikines“ programėles galite atsisiųsti iš „Google Play“. Tad apie jas kitą kartą. Visas, išskyrus vieną.

Auksinis „M“ mygtukas įjungia visa užklojantį muzikos grotuvą, kuris iš pirmo žvilgsnio labai nudžiugino. Jis leidžia labai nesudėtingai rinktis muzikos (ar garso) šaltinį, iš kurio bus grojama.

Jei jūs, kaip VŽ apžvalgininkas, klausotės tinklalaidžių viena programa, transliuojate muziką kita, vieną kitą atlikėją sekate „Soundcloud“ – ši programa leistų labai patogiai, poros mygtukų paspaudimu, valdyti visą savo garso imperiją. Tačiau neleidžia, ir tai liūdina smarkiau nei tokia galimybė džiugino prieš tai. Pasirinkimai tik keturi. Arba klausotės garsų, kurie yra telefone, arba tų, kuriuos randate „Spotify“, „Soundcloud“ ir „Mixcloud“.

Ir viskas. Klausotės muzikos per „Tidal“? Deja. Tinklalaidžių per vieną iš daugybės programėlių? Ak, kaip nepasisekė. Neturite 32 GB piratautos muzikos? Muzikos grotuvo meniu vis viena turėsite nuorodą, kuri leis klausytis žadintuvo garso.

Viltis, žinoma, miršta paskutinė – galbūt „Marshall“ susimąstys ir patobulins šią funkciją. Vis dėlto, kaip buvo paminėta, mūsų rankose vartėsi tik bandomoji, negalutinė versija. Galbūt, tačiau VŽ kamuoja nuojauta, kad ne.

Koją kiša kamera

Bendrai telefono techninės specifikacijos yra silpnokos, kaip pastebėta jau daugybę kartų. Galėtume pyktelti ant silpnoko procesoriaus. Tačiau bendrąsias funkcijas jis atliko, nors ir ne taip sklandžiai, kaip galėtų, bet patenkinamai.

Tačiau fotokamera nuvylė. Šiais laikais išmanusis telefonas nebegali būti vienafunkcinis įrenginys, o nuotraukos tapo neatsiejama išmaniojo gyvenimo dalimi. Nesvarbu, ar esi melomanas, ar ne – tokios nuotraukos, kokias tesugebėjo išspausti „Marshall London“ iš 8 megapikselių priekinės kameros, yra elementariai nekonkurencingos.

Priekinė 2 megapikselių kamera, deja, nepajėgi nieko atsverti – ji tik iš paskutiniųjų stengiasi visko galutinai nesugadinti.

Kelios pastabos apie ausines

Galų gale, jei nuspręsite įsigyti šį telefoną – niekas negalės jūsų dėl to kaltinti. Turėsite išskirtinai atrodantį rokenrolo telefoną tarp vienodų pilkų aparatų. Ne tik tai – galėsite išties mėgautis muzika, kurios klausotės ir pasidalinti ja su šalia sėdinčiu žmogumi. Tai savaime yra didelis privalumas ir kai kuriems to užteks, kad ant stalo paklotų riebią sumą.

Vis dėlto trūkumai, bent jau kol kas, yra labai ryškūs, ypač fotokamera. Niekas jūsų nekaltins, jei nuspręsite palaukti „Marshall London 2“, ar kaip kitaip vadinsis kita versija.

Tiesa, VŽ neteko išbandyti visos telefono komplektacijos, į kurią įeis ir ausinės. Gamintojas teigia, kad į ausis įsikišančios „Marshall“ ausinės bus „puikios“ – tai parodyti turės laikas.

VŽ bandymams naudojo „Urbanears Bagis“ ausines, kurias gamina „Zound Industries“, ta pati kompanija, kuri gamina ir „Marshall“ ausines. Rezultatais likome visai patenkinti.

Vis dėlto jei jau muzikai skirsite planuojamus 550 Eur, galimai norėsite ne į ausis įsikišančių, bet uždarojo tipo ausinių. Nesijauskite įpareigoti pirkti „Marshall“ – redakcija išsivertė su „Audiotechnica ATH-M30“ ir buvo patenkinta, kad taip padarė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Robotizacijos banga atsirita ir į biurus: kaip iš to laimėti

Lietuvoje daugiau nei 60% darbo vietų gali tapti nereikalingos, kai robotizacijos ir automatizacijos...

Technologijos
2018.06.23
„Lietuvos geležinkeliai“ už 22 mln. Eur diegs valdymą dirbtiniu intelektu  6

AB „Lietuvos geležinkeliai“ savo technologijų valdymą ketina sujungti į vieningą sistemą, kurios valdymas...

Transportas
2018.06.22
IT specialistas Tadas – ne kompiuterio meistras Rėmėjo turinys 4

Verslui susiduriant su IT darbuotojų trūkumu, įmonėse plinta nauja tendencija – iškelti kompiuterių...

Technologijos
2018.06.22
„Elintos“ grupė išskaidyta, įmonės traukia investuotojus Premium

Pramoninės elektronikos ir automatikos, elektromobilių galios valdymo sistemų ir įkrovimo stotelių srityse...

Pramonė
2018.06.22
„Women Go Tech“: paskelbtos Lietuvos technologijų lyderės 5

Ketvirtadienio vakarą vyko jau antrus metus organizuojamos iniciatyvos „Women Go Tech“ sezono uždarymo...

Technologijos
2018.06.21
„Intel“ CEO traukiasi, išaiškėjus jo santykiams su darbuotoja 2

Brianas Krzanichas, aukštųjų technologijų kompanijos „Intel“ generalinis direktorius, neteko posto, nes...

Vadyba
2018.06.21
Ar galime išmokyti Lietuvą „pitch’inti“? 2

Vienas iš mano profesiniame kelyje pasitaikančių užsiėmimų yra startuolių mokymas „pitch’inti“ – savo...

Technologijos
2018.06.21
ES finansavimo bangos stumdo aukštąjį mokslą Premium

Lietuvos universitetų tinklas, kaip žinoma, išgyvena ne pačius geriausius laikus: studentų mažėja,...

Technologijos
2018.06.21
Fondų valdytojai: pasiruošti reformai reiktų mažiausiai metų 1

Lietuvos pensijų fondų valdytojai atkreipia dėmesį, kad Seimui ruošiantis pensijų reformai pritarti dar...

Rinkos
2018.06.21
Parduota Kaune biurą turinti „Callcredit“ Premium

JAV kredito rizikos vertinimo ir informacinių sprendimų kompanija „TransUnion“  užbaigė Jungtinės Karalystės...

Technologijos
2018.06.21
Muskas įvardijo valstybę, pirmaujančią kovoje dėl „Gigafactory“ 18

JAV verslininko Elono Musko vadovaujama elektra varomų automobilių gamintoja „Tesla“ planuoja Europoje...

Technologijos
2018.06.21
„Instagram“ pristatė ilgų vaizdo klipų platformą, konkuruos su „Youtube“

„Facebook“ priklausantis socialinis tinklas „Instagram“ trečiadienį pristatė programėlę išmaniesiems, skirtą...

Technologijos
2018.06.21
Vyriausybė šalies IT ūkį patikėjo Ūkio ministerijai 9

Trečiadienį Vyriausybė pritarė siūlymui skirti Ūkio ministeriją šalies skaitmeninės politikos formuotoja. Iki...

Technologijos
2018.06.20
Pietų Korėjoje – 30 mln. USD vertės kriptovaliutų vagystė

Pietų Korėjos kriptovaliutų birža „Bithump“ paskelbė, kad buvo apvogta – iš jos dingo 30 mln. USD vertės...

Rinkos
2018.06.20
Požiūris niekada nepasiduoti kainavo nuostolių, bet užaugino iki 9 šalių Premium 1

Vienas baldų prekybos internetu UAB „Baldai1“ verslo modelis devyniose rinkose, kone pusantro šimto...

Mano verslas
2018.06.20
„Facebook“ darbo jėgos planuotojas: kaip žinoti, kokių žmonių reikės ateityje Premium

Planuodamos, kiek ir kokių darbuotojų reikės, bendrovės vis dar dažnai remiasi savo nuojauta ir nuomone, o ne...

Vadyba
2018.06.19
„Volkswagen“ bendradarbiaus su Lietuvos startuoliu „carVertical“ 3

Lietuvių projektas „carVertical“ laimėjo „Volkswagen“ organizuotą jaunų įmonių konkursą ir pateko į...

Transportas
2018.06.19
Startuolio išsirinkimas investavimui: kaip nesudeginti pinigų  Premium 5

Akcijos, obligacijos ar nekilnojamasis turtas yra įprasta investicinio portfelio dedamoji, tačiau lygiai taip...

Rinkos
2018.06.19
„Mosta“: valstybės lėšos mokslo ir studijų finansavimui mažėjo 6

Mokslo ir studijų finansavimas iš valstybės biudžeto kasmet menksta. Moksliniams tyrimams ir eksperimentinei...

Technologijos
2018.06.19
Baterijų era eina į pabaigą, ir tai daiktų interneto nuopelnas 6

Baterijos ilgą laiką buvo ir vis dar tebėra vienas iš svarbiausių nešiojamų išmaniųjų įrenginių komponentų.

Technologijos
2018.06.19

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau