„Marshall London“ apžvalga: tiems, kurie labai labai myli muziką

Publikuota: 2015-09-02
Atnaujinta 2015-09-03 21:16
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vos užgimus išmaniajam telefonui, prietaisų gamintojai ėmė ieškoti melomano palankumo. Tačiau įprastai tai reikšdavo prastą telefoną su vidutiniais garso parametrais. „Marshal lLondon“ gaminys pasuko kitu keliu. Beveik.

Šio išmaniojo skleidžiamas garsas yra toli gražu ne vidutinis. Ne vidutinė ir kaina – planuojama, kad „Marshall London“ kainuos labai „flagmaninius“ 550 Eur.

Ne muzikantams, o muzikos mylėtojams

„Marshall“ išmanusis telefonas tarsi pradeda prekės ženklo kelionę vartotojų kupinoje rinkoje, kurioje jau yra pasirodžiusios bendrovės logotipu padabintos ausinės bei „Bluetooth“ garsiakalbiai.

„Marshall London“ – nišinis gaminys, apsimetantis, kad yra skirtas muzikantams. Išties jis yra skirtas kiek kitai auditorijai.

Tiems, kurie simpatizuoja rokenrolo idėjai, kaip ją besuprastų, užteks paties telefono ir jo skambėjimo melodijų.Tačiau yra kita auditorija, kurią su išlygomis galime pavadinti melomanais ar, su dar didesnėmis išlygomis, audiofilais. Grubiai tariant – „Tidal“ vartotojai.

„Tidal“ – tai itin aukštos kokybės muziką internetu transliuojanti platforma. Ji kiek brangesnė nei rinkos lyderis „Spotify“, bei turi mažesnę muzikos biblioteką. Tačiau jei esate pasiruošę aukoti muzikos bibliotekos dydį vardan girdimos muzikos kokybės, be „Marshall London“ gyventi, deja, negalėsite.

Grožis ir praktika

„Marshall London“ – labai gražus telefonas. Juodas, baltu pakraščiu ir žalvariniais akcentais. Jis dengtas panašia odos imitacija, kokia dengti būna „Marshall“ stiprintuvai, bent jau tie, kurie nekainuoja daugiau nei šis telefonas ketina.

Tai ne tik gražus akcentas, bet ir atsakas į daugelio internautų maldas, nukreiptas link „Apple“ ar „Samsung“ „abrozdėlių“. Telefonas neslysta, nesibraižo. Na, bent jau taip kaip plastmasė ar aliuminis, kuriuos dėl to esame priversti grūsti į įvairių pavidalų ir formų dėklus ar įmautes.

Kietos gumos šonai reiškia, kad telefonas neslysta iš negrabių autoriaus rankų ir, turbūt, yra atsparesnis kryčiui. Beje, smulki detalė – baltas apvadas yra iškeltas šiek tiek virš ekrano, todėl padėtas veidu ant stalo jis negulės ant „Gorilla Glass“ stiklo.

Nei šis, nei tas

Didžiausias jų – garso reguliavimo ratukas. Jį spustelėjus įsijungs fotoaparatas. Bet daugiau nieko – pasivaikščioti po meniu sukdami ratuką negalėsite, nors taip norėtųsi.

Pakėlus plonytį baterijos dangtelį pasitinka džiugus užrašas „tegyvuoja rokenrolas“. Malonus akcentas, bet malonesnis – baterija keičiama, o tai reiškia, kad jai nusibaigus nereikės išmesti viso gražaus bateriją gaubiančio kiauto.

Žinoma, per tą laiką bus pasenęs procesorius ir vidinės atmintinės (16 GB) nebeužteks net ir kartu su išorine „micro SD“ kortele (iki 32 GB), todėl telefoną teks keisti. Bet verta pažymėti bent nedidelę gerą mintį, nukreiptą į vartotoją.

Telefonas turi du ausinių lizdus tiems, kuriems patinka dalintis muzika su kitais (nepatikėsite, bet per savaitę šios funkcijos prireikė tik kartą, bet prireikė). Taip pat turi du garsiakalbius, kurie mėgina atkurti stereo garsą, jei laikote telefoną prieš veidą akių lygyje.

Nors gali pasirodyti keista, bet išties – spoksojimas į telefoną, pakėlus jį į akių lygį, darosi socialiai priimtinas veiksmas viešose vietose. Keliame kepures prieš „Marshall“ – gerai apgalvota funkcija.

Telefonas turi du mikrofonus, tačiau jų praktinio panaudojimo pavyzdžių išgalvoti taip ir nepavyko.

Muzika ir programinė įranga

„Marshall“ ambiciją sukurti muzikai skirtą telefoną atspindi ne dizainas, ne prekės ženklas ir net ne programinė įranga. Visa tai jau darė kiti. „Marshall“ savo meilę muzikai išreiškė atskiru procesoriumi garsui – telefone įmontuota „Wolfson WM8281 AudioHub“.

Čia ir slypi visas telefono gerumas, kuris labiausiai pasijaučia, kai esi priverstas grįžti prie ankstesnių prietaisų. Garso plokštė ne tik groja garsiau per išorinius garsiakalbius (toks muzikos atkūrimo metodas turėtų kelti šleikštulį bet kuriam muzikos mylėtojui), bet ir garsą atkuria vienodžiau – daugiau žemų ir aukštų dažnių, atkuriamas garsas raiškesnis ir šiltesnis. Net ir klausant neįgudusia ausimi.

Tai telefonas, kuriame minėtoji „Tidal“ įgauna prasmę – per ausines išgirdome kokybinį skirtumą tarp „Tidal“ ir „Spotify“ transliuojamo garso. O tai – jau didelis pagyrimas.

Pirkti „Android“ telefoną dėl programinės įrangos – tai tas pat, kaip pirkti batus dėl raištelių. Visas „muzikines“ programėles galite atsisiųsti iš „Google Play“. Tad apie jas kitą kartą. Visas, išskyrus vieną.

Auksinis „M“ mygtukas įjungia visa užklojantį muzikos grotuvą, kuris iš pirmo žvilgsnio labai nudžiugino. Jis leidžia labai nesudėtingai rinktis muzikos (ar garso) šaltinį, iš kurio bus grojama.

Jei jūs, kaip VŽ apžvalgininkas, klausotės tinklalaidžių viena programa, transliuojate muziką kita, vieną kitą atlikėją sekate „Soundcloud“ – ši programa leistų labai patogiai, poros mygtukų paspaudimu, valdyti visą savo garso imperiją. Tačiau neleidžia, ir tai liūdina smarkiau nei tokia galimybė džiugino prieš tai. Pasirinkimai tik keturi. Arba klausotės garsų, kurie yra telefone, arba tų, kuriuos randate „Spotify“, „Soundcloud“ ir „Mixcloud“.

Ir viskas. Klausotės muzikos per „Tidal“? Deja. Tinklalaidžių per vieną iš daugybės programėlių? Ak, kaip nepasisekė. Neturite 32 GB piratautos muzikos? Muzikos grotuvo meniu vis viena turėsite nuorodą, kuri leis klausytis žadintuvo garso.

Viltis, žinoma, miršta paskutinė – galbūt „Marshall“ susimąstys ir patobulins šią funkciją. Vis dėlto, kaip buvo paminėta, mūsų rankose vartėsi tik bandomoji, negalutinė versija. Galbūt, tačiau VŽ kamuoja nuojauta, kad ne.

Koją kiša kamera

Bendrai telefono techninės specifikacijos yra silpnokos, kaip pastebėta jau daugybę kartų. Galėtume pyktelti ant silpnoko procesoriaus. Tačiau bendrąsias funkcijas jis atliko, nors ir ne taip sklandžiai, kaip galėtų, bet patenkinamai.

Tačiau fotokamera nuvylė. Šiais laikais išmanusis telefonas nebegali būti vienafunkcinis įrenginys, o nuotraukos tapo neatsiejama išmaniojo gyvenimo dalimi. Nesvarbu, ar esi melomanas, ar ne – tokios nuotraukos, kokias tesugebėjo išspausti „Marshall London“ iš 8 megapikselių priekinės kameros, yra elementariai nekonkurencingos.

Priekinė 2 megapikselių kamera, deja, nepajėgi nieko atsverti – ji tik iš paskutiniųjų stengiasi visko galutinai nesugadinti.

Kelios pastabos apie ausines

Galų gale, jei nuspręsite įsigyti šį telefoną – niekas negalės jūsų dėl to kaltinti. Turėsite išskirtinai atrodantį rokenrolo telefoną tarp vienodų pilkų aparatų. Ne tik tai – galėsite išties mėgautis muzika, kurios klausotės ir pasidalinti ja su šalia sėdinčiu žmogumi. Tai savaime yra didelis privalumas ir kai kuriems to užteks, kad ant stalo paklotų riebią sumą.

Vis dėlto trūkumai, bent jau kol kas, yra labai ryškūs, ypač fotokamera. Niekas jūsų nekaltins, jei nuspręsite palaukti „Marshall London 2“, ar kaip kitaip vadinsis kita versija.

Tiesa, VŽ neteko išbandyti visos telefono komplektacijos, į kurią įeis ir ausinės. Gamintojas teigia, kad į ausis įsikišančios „Marshall“ ausinės bus „puikios“ – tai parodyti turės laikas.

VŽ bandymams naudojo „Urbanears Bagis“ ausines, kurias gamina „Zound Industries“, ta pati kompanija, kuri gamina ir „Marshall“ ausines. Rezultatais likome visai patenkinti.

Vis dėlto jei jau muzikai skirsite planuojamus 550 Eur, galimai norėsite ne į ausis įsikišančių, bet uždarojo tipo ausinių. Nesijauskite įpareigoti pirkti „Marshall“ – redakcija išsivertė su „Audiotechnica ATH-M30“ ir buvo patenkinta, kad taip padarė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Telia Lietuvą“ palieka dar vienas vadovų komandos narys 4

Iš pareigų traukiasi „Telia Lietuvos“ Verslo klientų vadovas Mindaugas Ubartas. Tai vienas iš daugelio...

Vadyba
11:13
Iš „Google“ ir „Facebook“  100 mln. USD išviliojęs lietuvis pripažino kaltę JAV teisme 6

Prieš porą metų savo apgaulės mastu pasaulį pribloškęs lietuvis Evaldas Rimašauskas JAV teisme prisiėmė...

Amerikos verslo rūmų valdybai ir toliau pirmininkaus T. Vizgirda

Amerikos verslo rūmų valdybai devintą kadenciją pirmininkaus technologijų įmonei „Harbortouch Payments...

Dirbtinio intelekto strategija: kokios kryptys svarbiausios Lietuvai Premium 2

Dirbtinis intelektas (DI) dažnai asocijuojamas su ateitimi ar fantastiniais filmais. Juose paprastai rodomo...

Paslaugos
05:45
Europos komisija „Google“ skyrė dar vieną baudą – šį kartą 1,5 mlrd. Eur 1

Europos komisija JAV technologijų gigantei „Google“ skyrė 1,49 mlrd. Eur baudą dėl piknaudžiavimo...

Rinkodara
2019.03.20
Lietuvoje biurą steigiantis sveikatingumo startuolis „Urban“ įdarbins 30 žmonių 1

Vilniuje plėtros biurą kuria sveikatingumo paslaugų startuolis „Urban“ , praneša „Investuok Lietuvoje“.

Paslaugos
2019.03.20
Augant įtampai dėl „Huawei“, S. Skvernelis priėmė Kinijos ambasadorių   1

Kaistant diskusijoms dėl technologijų milžinės „Huawei“ investicijų, Kinijos ambasadorių trečiadienį priėmė...

Verslo aplinka
2019.03.20
„Google“ ambicijos žaidimų industrijoje smukdo „Nintendo“, „Sony“, šokdina AMD 7

Žaidimų konsolių gamintojų „Nintendo“ ir „Sony“ akcijos trečiadienį klumpa po žinių, kad „Google“ žengia į...

Rinkos
2019.03.20
 „Hansab“ keičia rūbą, bet išlaiko veiklos kryptį Verslo tribūna 5

25 metų veiklos sukaktį Lietuvoje žyminti tarptautinė bendrovė „Hansab“ keičia išvaizdą: atnaujinamas...

Paslaugos
2019.03.19
KTU sukurtais savaime išsidėliojančiais saulės elementų elektrodais susidomėjo japonai 4

Grupė Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikų drauge su Berlyno „Helmholtz-Zentrum“ mokslinių tyrimų...

Paslaugos
2019.03.19
„BitDegree“ su Vilniaus universitetu ieško, kaip motyvuoti besimokančius internetu 1

Internetinio mokymosi kursų baigimo vidurkis siekia vos 5%. Suvieniję jėgas jį žada paskatinti Vilniaus...

Paslaugos
2019.03.19
„Dana Incorporated“ steigia paslaugų centrą Lietuvoje, įdarbins 100 specialistų 5

Inžinerinius sprendimus transporto priemonių ir įrangos veiksmingumui, našumui ir tvarumui gerinti kurianti...

Paslaugos
2019.03.19
„Telia Lietuvos“ vadovas: turime galvoti, kas būtų, jei „Bitę“ nupirktų „Facebook“ Premium 14

Devynis mėnesius „Telia Lietuvai“ vadovaujantis Danas Strombergas keičia įmonės struktūrą ir strategiją, o...

Vadyba
2019.03.19
Investiciją užsitikrinusi „OneWeb“ ims tiekti internetą iš orbitos 7

Jungtinės Karalystės (JK) kosmoso technologijų startuolis „OneWeb“ užtikrino dar vieną – 1,25 mlrd. USD...

Paslaugos
2019.03.18
„Agtech“: investuotojai nusitaikė į žemės ūkio startuolius Premium

Modernių kompiuterinių technologijų pritaikymas žemės ūkyje per paskutinius kelerius metus tampa vis...

Pramonė
2019.03.18
Institucijos pasirašė „fintech“ memorandumą: prisijungė ir FNTT 9

Devynios valstybės institucijos pirmadienį pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo ir keitimosi informacija...

Rinkos
2019.03.18
Mokėjimų milžinės „Visa“ perkamas „fintech“ kuriasi Lietuvoje 8

Jungtinės Karalystės (JK) tarptautinių mokėjimų bendrovė „Earthport“, kurią perka JAV mokėjimų kortelių...

Rinkos
2019.03.18
Auganti biurų rinka kelia ir valytojus – „Vitaresta“ perkopė 10 mln. Eur slenkstį 6

„Vitaresta“ – viena didžiausių valymo paslaugų įmonių Lietuvoje pernai peržengė 10 mln. Eur apyvartos ir...

Paslaugos
2019.03.18
Lietuva išlieka tarp šviesolaidinio interneto lyderių 6

Šią savaitę Amsterdame vykusiosioje šviesolaidinio interneto plėtra Europoje besirūpinančios ne pelno...

Paslaugos
2019.03.17
Viešbučio naujovė – savaime išsivalantys kambariai 5

Technologinė pažanga nesustodama skverbiasi ir į viešbučių industriją. Šviežiausia technologinė inovacija –...

Paslaugos
2019.03.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau