„Toshiba“ krizė gilėja: neteko penktadalio rinkos vertės

Japonijos konglomeratas Toshiba, šalies korporacinio pasaulio pasididžiavimas, kovoja dėl išlikimo. Besikartojančios valdymo klaidos ir mėginimai nuslėpti kylančias problemas kompaniją stumia į finansinę ir pasitikėjimo krizę.
Investuotojai, praradę pasitikėjimą kompanijos finansiniu stabilumu, trečiadienį nupūtė 20% Toshibos rinkos vertės.
Šią savaitę Toshiba pripažino, kad jai gali tekti nurašyti kelių milijardų dolerių vertės turto. Šis žingsnis susijęs su Toshibos padalinio JAV Westinghouse Electric pernykščiu sandoriu, kai pastaroji bendrovė už 229 mln. USD įsigijo CB&I Stone & Webster Inc., branduolinių jėgainių statybos bendrovę.
Toshiba patvirtino, kad būsimi dideli nuostoliai susiję su CB&I vykdomų dviejų projektų JAV atidėliojimu ir ginču dėl CB&I buhalterinės vertės tai lėmė gerokai didesnes, nei prognozuota, išlaidas.
Westinghouse įsitikino, kad sąnaudos, susijusios su projektų JAV užbaigimu, bus didesnės nei pirminiai vertinimai. Tai lemia kur kas mažesnę įsigyto turto vertę, pranešime nurodė Toshiba.
Tikslių skaičių Toshiba neįvardijo, tačiau Japonijos žiniasklaida anksčiau skelbė, kad nurašymai gali siekti 100500 mlrd. JPY (0,84,1 mlrd. Eur).
Mes svarstome tam tikrus žingsnius, susijusius su kapitalo strategija, aptakiai situaciją komentavo Satoshi Tsukunawa, Toshibos vykdomasis vadovas, šias pareigas perėmęs tik šiemet birželį.
Toshiba pripažino, kad konglomeratui gali tekti svarstyti, ar jis apskritai toliau dalyvaus atominės energetikos projektuose. Anksčiau kompanija ketino imtis dešimčių naujų branduolinių projektų Kinijoje, Indijoje ir kitur.
Tai didžiulis smūgis kompanijai, kuri tvirtino, kad branduolinė energetika, taip pat puslaidininkių atminties mikroschemų verslas yra dvi pagrindinės konglomerato strateginės plėtros kryptys.
Jau anksčiau šiemet Toshiba buvo priversta atidėti 2,3 mlrd. USD, ruošdamasi nurašymams dėl Westinghouse nesėkmių. Toshiba įsigijo Westinghouse 2006 m., tikėdamasi stiprinti pozicijas branduolinės energetikos srityje. Tačiau po žemės drebėjimo ir Fukušimos branduolinės katastrofos 2011 m. atominių jėgainių pasaulinė paklausa smuko ir konglomeratą užgriuvo bėdos.
Investuotojai jau anksčiau kaltino kompaniją nepripažįstant akivaizdžių problemų. Dabar analitikai komentuoja, kad CB&I įsigijimo istorija ir su tuo susijusios problemos dar labiau apnuogina Toshibos valdymo ydas, kurios buvo išryškėjusios dar 2015-aisiais, kai kompaniją purtė klaidingos apskaitos skandalas. Dėl jo kompanija buvo priversta atleisti daugelį aukštų vadovų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti