VŽ lygina bankinių paslaugų krepšelių kainas

Nuo vasario 1-osios visi bankai už fiksuotą mėnesio mokestį privalės pasiūlyti bazinių paslaugų krepšelį. Šis, Lietuvos banko (LB) nurodymu, neturėtų kainuoti daugiau nei 1,5 Eur. Tačiau atsirado ir bankų, kurie reguliuotojo pageidaujamą sumą rėžia per pusę ar daugiau. Yra ir tokių, kurie iš pradžių pasiūlė brangesnius planus, o nuo vasario 1-osios žada kainą mažinti.
Kurdamas tokį reguliavimą LB teigė norintis didinti paslaugų prieinamumą. Tai, pasak Vito Vasiliausko, LB valdybos pirmininko, reikštų didesnį el. pinigų bei atsiskaitymų srautą. Pristatydamas naujovę jis pripažino, kad naujoji tvarka paveiks bankų pajamas, tačiau buvo įsitikinęs, kad tai nebus kažkas tokio nepakeliamo.
Krepšelį pasirinkę klientai taip pat išvengs tokios ydingos praktikos, kai imamas mokestis už kiekvieną klientui pervestų lėšų įskaitymą, tuomet teigė p. Vasiliauskas.
Tęsinys po grafiku
infogr.am::finansiniu_paslaugu_krepselis
Dauguma bankų pirmuosius paslaugų planus pasiūlė gerokai anksčiau, nei įsigalios reikalavimas. Tačiau kai kurie jų, iš pradžių nustatę vieną kainą, vėliau ją pradėjo mažinti.
VŽ surinkti duomenys rodo, kad dabar mažiausią bazinių paslaugų kainą bankai siūlo savo ištikimiems klientams. Daugiausia tiems, kurie atlyginimus gauna būtent į to banko sąskaitą. Vienas tokių pavyzdžių Swedbank. Čia algas gaunantys klientai už bazines paslaugas mokės 0,9 Eur, o Auksinės paslaugos naudotojai 0,7 Eur.
Panašius pasiūlymus teikia ir Šiaulių bankas. Įprastinis krepšelio kaina siekia LB nurodytą 1,5 Eur. Tačiau pastovias pajamas čia laikantys klientai paslaugų gali tikėtis už 0,6 Eur/mėn.
Nordea siūlo paslaugų planą už 2 Eur/mėn. Tačiau banko atstovas VŽ teigė, kad iki vasario Nordea atitiks LB reikalavimus ir bazines paslaugas siūlys už 1,5 Eur/mėn. O SEB žada nuo vasario pirmosios pigiausią krepšelį atpiginti iki 1 Eur/mėn.
Į palyginimą neįtrauktas Medicinos bankas, nes neatitinka visų mokėjimo įstatymo direktyvos nuostatų neturi mokėjimo kortelių. Daiva Patalauskienė, Medicinos banko Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus viršininkė, sako, kad klientams nuo 2017 m. vasario 1 d. bus siūlomas vienas minimalus pagrindinių banko paslaugų mokestis už sąskaitos administravimą ir lėšų įskaitymą: privatiems klientams 0,50 Eur/mėn., verslo 2,50 Eur/mėn.
Tačiau į VŽ palyginimą įtraukėme populiarėjančias internetinių mokėjimų platformas Paysera ir Mistertango. Pirmoji atskiro mokėjimų plano neturi, tačiau suskaičiavo, kiek gyventojui per mėnesį atsieitų LB nustatytos bazinės paslaugos.
Mūsų debetinė VISA mokėjimo kortelė nuo sausio 1 d. kainuos 3 Eur. + 0,45 Eur kortelės mėnesinis aptarnavimo mokestis, aiškina Vytautas Urbonas, Paysera atstovas spaudai. Tad padalinus kortelės kainą iš 4 metų, kiek ji ir galioja, gautumėme 0,06 Eur. Sudėjus šią sumą su mėnesiniu mokesčiu, ir gaunama krepšelio kaina 0,51 Eur/mėn.
Mistertango siūlo krepšelį, kuriame nėra mokėjimo kortelės, tačiau žada tokią pasiūlyti netrukus.
infogr.am::04e58b39-efde-4605-bf4a-9a6edacbb645
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti