Naujos žvejybos kvotos: daugiau šprotų, bet mažiau menkių

ES Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje Liuksemburge žemės ūkio ministrai pasiekė politinį susitarimą dėl žvejybos kvotų Baltijos jūroje 2017 metais.
Tarptautinės jūrų tyrinėjimo tarybos (ICES) mokslininkų vertinimas atskleidė, kad didžiosios daugumos žuvų išteklių būklė yra gera ir todėl jų kvotos gali būti didinamos. Taigi, jau penktus metus iš eilės strimelių centrinėje Baltijos jūros dalyje žvejybos kvota bus didinama kitąmet žvejai galės jų sugauti 8% daugiau.
Nors mokslininkai rekomendavo šprotų žvejybą didinti net 40%, tačiau valstybės narės, siekdamos žvejybos stabilumo ir pusiausvyros tarp atskirų išteklių, sutarė dėl nuosaikesnio kvotos didinimo 29%.
Lašišų kvotos pagrindiniame Baltijos jūros baseine bus paliktos 2016 m. lygio, kad būtų geriau apsaugoti atsigaunantys šių vertingų žuvų ištekliai.
Taip pat sutarta rytinėje Baltijos jūros dalyje menkių žvejybos kvotą mažinti 25%. Tokia kvota leis Lietuvos žvejams išlaikyti dabartines žvejybos apimtis.
Vakarės jūros dalies menkių padėtis yra daug sudėtingesnė ištekliaus biomasė yra rekordiškai maža, jūroje beveik neaptinkama ją papildyti galinčių žuvų jauniklių, o žvejyba gerokai viršija tvarų lygį. Dėl to čia šių žuvų žvejybos kvotą 2017 m. nuspręsta sumažinti 56%.
Šiemet sprendimas pirmą kartą buvo priimamas vadovaujantis liepos mėnesį įsigaliojusiu daugiamečiu Baltijos jūros menkių, silkių ir šprotų išteklių valdymo ir tų išteklių žvejybos planu, kuris nustato šių komerciškai reikšmingiausių Baltijos jūros išteklių žvejybos galimybių nustatymo taisykles.
infogr.am::538eb010-1af7-4849-95dd-2380f378279c
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti