Rusų perdirbėjai mėgina išsaugoti embargo išpūstus pelnus

Deloitte atliko tyrimą, kaip sankcijos ir embargas paveikė Rusijos maisto perdirbimo pramonę ir įvardijo ateinančių metų iššūkį išsaugoti dėl draudimų išaugusį pelningumą.
Lygintas pirmas 2014 m. pusmetis ir atitinkamas laikotarpis šiemet. Paaiškėjo, kad vietos perdirbėjų, skaičiuojant rubliais, pelningumas šoktelėjo nuo 70% (dauguma maisto produktų ir žemės ūkis) iki 150% (žuvies perdirbimas). Apie tai rašo kommersant.ru. Tačiau dėl kainų šuolio krito vartojimas ir dabar dauguma gamyklų susiduria su dilema, kaip išsaugoti pelningumą.
Palyginimui, kai iš Rusijos buvo išstumtos ir kitų sektorių užsienio įmonės, vietos transportininkų pelnas šoktelėjo 42,9%, o kalnakasyboje tik 9,7%.
Deloitte ataskaitoje rašoma, kad pagrindinė pelningumo augimo priežastis embargas. Neliko vakariečių konkurencijos ir atsilaisvino vidaus rinka. Kita priežastis rublio devalvacija, dėl kurios importas 2015 m., palyginti su 2014 m., mažės nuo 15% iki 200%.
Tačiau pelningumo augimas gali būti laikinas, nes menksta vartojimas. Pavyzdžiui, žuvies produktai per metus brango dvigubai ir prognozuojama, kad jų vartojimas vienam gyventojui kris 1,8-2,3 kg, iki 20-20,5 kg per metus.
Panaši padėtis ir kituose sektoriuose maisto perdirbėjai pradeda jungtis arba ieško papildomų finansinių išteklių. Kitas pelningumo saugojimo kelias mažinamos sąnaudos ir žaliavos keičiamos pigesnėmis. Be to, auga dėl rublio nuvertėjimo atpigusių produktų eksportas.
Sunkiausia išlikti mažoms įmonėms, kurių apyvarta apie 100 mln. Eur.