Sektoriaus lyderė „Agrochema“: sėkmingai grįžome į grūdų rinką

Publikuota: 2016-12-28

VŽ skaitytojai agroverslo sektoriaus lydere išrinko bendrovę „Agrochema“, užsiimančią grūdų, trąšų, augalų apsaugos priemonių prekyba.

Lyderių rinkimų finale ši įmonė nurungė dvi konkurentes - UAB „VG Agroholding“, kuri liko antra, ir UAB „Žvalguva“.

Susipažinkite su projekte „Sektorių lyderiai“ dalyvavusių agroverslo bendrovių finansiniais rezultatais, palyginkite jas įvairiais pjūviais ir balsuokite už geriausią.

UAB „Agrochema“ pardavimų pajamos pernai siekė 146,3 mln. Eur, per metus jos ūgtelėjo 43%.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Įmonė sektoriuje pagal tris kriterijus pateko į geriausių bendrovių penketukus: pajamų dydį, uždirbtą pelną (3,9 mln. Eur) ir pelno pokytį (177%).

„Agrochema“ taip pat yra viena iš nedaugelio agroverslo sektoriaus bendrovių, atskleidžiančių vidutinį darbuotojų atlyginimą ir kaitą.

Įmonės duomenimis, praėjusiais metais vidutinis atlyginimas prieš mokesčius bendrovėje sudarė 1.194 Eur, o vidutinė darbuotojų kaita siekė 7,2%.

Apie atlyginimus didžiosiose agroverslo sektoriaus įmonėse galite skaityti čia.

Grįžimas į rinką

Darius Karpavičius, „Agrochemos“ generalinis direktorius, VŽ sako, kad gerus rezultatus lėmė visam grūdų sektoriui sėkmingi metai. Šalies ūkininkai 2015-aisiais nukūlė rekordinį grūdų derlių, investavo į trąšas, kitas chemines priemones.

„Praėjusiais metais, kai ūkininkai užaugino labai gerą grūdų derlių, sėkmingai grįžome į grūdų prekybos verslą. Dabar įmonė turi dvi pagrindines veiklos sritis - prekyba trąšomis ir grūdais. Trąšų pardavimai taip pat buvo labai geri“, - teigia pašnekovas.

Bendrovė visoje Lietuvoje turi kelias dešimtis grūdų priėmimo punktų, keturis elevatorius - Plungėje, Šeduvoje, Kupiškyje ir Raseinių rajone.

nuotrauka::1left

Sėkmingi praėję metai buvo daugeliui grūdų prekybos įmonių. Nors žaliavos kainos krito, įmonės grūdus sėkmingai eksportavo, buvo konkurencingos tarptautinėje rinkoje.

„Konkurencija sektoriuje stiprėja. Ūkininkai pradėjo auginti žymiai daugiau grūdų, kasmet didėja pasėlių plotai, auga derlingumas, todėl įmonės turi daugiau žaliavos eksportui, parduoda daugiau trąšų, augalų apsaugos priemonių“, - dėsto p. Karpavičius.

Sudėtingos sąlygos

Tiesa, naujausias sezonas sektoriaus įmones nuvylė. Dėl prasto oro ūkininkų derlius neprilygo ankstesniajam.

„Šie metai sektoriui buvo gana sudėtingi dėl žemų trąšų kainų ir prasto grūdų derliaus. Kol kas nepanašu, kad grūdų kainos kitais metais galėtų augti, pasaulyje sukauptos didelės jų atsargos. Kita vertus, trąšų kainos auga, nors dar sunku pasakyti, ar augimas bus pakankamas“, - sako įmonės vadovas.

Sektoriaus lyderių rinkimai

„Sektorių lyderiai“ – tai „Verslo žinių“ projektas, kurio metu išsamiai nagrinėjame visus svarbiausius Lietuvos verslo sektorius, juose vykstančius pokyčius, pristatome juose veikiančias bendroves ir iš jų su savo skaitytojų pagalba renkame lyderius.

I rinkimų etape buvo atrinktos įmonės remiantis 5 esminiais kriterijais:

  • pardavimo pajamos 2015 m.,
  • pardavimo pajamų pokytis 2015 m., palyginti su 2014 m.,
  • ikimokestinis pelnas 2015 m.,
  • ikimokestinio pelno pokytis 2015 m., palyginti su 2014 m.,
  • pelningumas 2015 m.
  • Redakcijos akiratyje buvo tik tos įmonės, kurios iki 2016 m. gegužės 30 d. pateikė savo finansines ataskaitas Registrų centrui.
  • II etape, kuris baigėsi prieš savaitę, skaitytojai balsavo už vieną iš trijų finalininkų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku