„Kauno grūdų“ ir Vievio paukštyno sandorio ėmėsi Konkurencijos taryba

Publikuota: 2016-12-07
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Konkurencijos taryba įtaria, kad AB „Kauno grūdai“, įsigijusi apie 51% bankrutavusios AB Vievio paukštynas akcijų, įgijo pastarosios bendrovės kontrolę ir tokiu būdu įgyvendino koncentraciją, apie kurią nepranešė Konkurencijos tarybai bei negavo jos leidimo. Apsimestinį sandorį jau yra konstatavęs teismas.

Tyrimą dėl nepraneštos koncentracijos Konkurencijos taryba pradėjo 2015-aisiais, po to, kai Lietuvos apeliacinis teismas pripažino, kad akcijų įsigijimo sandoris buvo apsimestinis ir kad akcijos įgytos per statytinius.

Dabar rinkos prievaizdas praneša baigęs tyrimą ir pateikia jo išvadas, tačiau tuo pat pabrėžia, kad jos nereiškia, jog Konkurencijos įstatymo pažeidimas jau yra nustatytas. Dabar šalis, kuriai pareikšti įtarimai, turi galimybę pateikti savo versiją.

Konkurencijos įstatymas už koncentracijos įgyvendinimą be Konkurencijos tarybos leidimo numato baudą iki 10% ūkio subjekto metinių pajamų.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Teismo sprendimas

2014-aisiais Lietuvos apeliacinis teismas nustatė, kad „Kauno grūdai“ per statytinius įsigytos „Vievio paukštyno“ akcijos buvo apsimestinis sandoris, siekiant išvengti būtinybės kreiptis į Konkurencijos tarybą dėl leidimo įvykdyti koncentraciją gavimo.

Apsimestiniu laikomas sandoris, sudarytas kitam sandoriui pridengti. Tokiu atveju dėl to paties dalyko sudaromi du susitarimai: išorinis, neatspindintis tikrųjų šalių ketinimų, ir kitas – atspindintis tikrąją šalių valią, tačiau neviešinamas, aiškino teismas. Apsimestiniu laikomas ir toks sandoris, kuris sudaromas ne su tikrąja sandorio šalimi, o su statytiniu.

Teismas nustatė, kad „Kauno grūdai“ perėmė faktinę „Vievio paukštyno“ kontrolę iš karto po ginčijamų sandorių sudarymo. Be to, po akcijų įsigijimo „Vievio paukštynas“ su „Kauno grūdais“ sudarė eilę būtent „Kauno grūdams“ naudingų (mažinant įsipareigojimus būtent šiam kreditoriui) sandorių.

Kaltinimus atmeta

AB „Kauno Grūdai“ VŽ teigia, jog nesutinka su Konkurencijos tarybos pranešimu apie atliktą tyrimą.

„Bendrovės atstovų įsitikinimu, ji jokių įstatymų nepažeidė ir tą ketina įrodyti. Tačiau nenorėdami pakenkti tyrimo objektyvumui ir išsaugoti tyrimo medžiagos konfidencialumą, šiuo metu daugiau komentarų neteikiame“, - rašoma įmonės atsakyme.

Bankrotas

Bankroto procedūra „Vievio paukštynui“ pradėta 2011-aisiais, o praėjusių metų pabaigoje nuspręsta ją likviduoti. Pasak Stasio Poškaus, bendrovės bankroto administratoriaus, įsipareigojimai kreditoriams siekia 17 mln. Eur, apie 900.000 Eur jau pavyko grąžinti.

„Dar nepardavinėjamas turtas. Neseniai padarėme jo vertinimą ir pradėsime pardavinėti“, – VŽ sakė p. Poškus.

Anot jo, daugiau nei pusė įsipareigojimų priklauso „Vičiūnų“ grupei, kuri skolas supirko iš bankų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku