Milžiniški tempai Rusijos mėsos sektoriui ima atsirūgti

Dvejus pastaruosius metus itin smarkiai augęs Rusijos mėsos sektorius stoja, rinkos lyderiai dirba nuostolingai, imamas jausti žaliavos perteklius.
Embargą vakarietiškai mėsai prieš dvejus metus įvedusi Rusija visą šį laiką didino gamybos ir perdirbimo tempus, tačiau dabar net itin smarkiai sumažinusios importą Rusijos perdirbimo bendrovė ima springti nuo žaliavos.
Dirba nuostolingai
Naujienų agentūra Reuters skelbia, kad viena didžiausių Rusijos mėsos perdirbimo kompanijų Cherkizovo Group pirmąjį šių metų ketvirtį patyrė 5,9 mln. Eur nuostolių, kai tuo pačiu laikotarpiu pernai turėjo uždirbusi maždaug 40 mln. Eur pelno.
Bendrovė tvirtina, kad produkcijos perteklius, sumenkęs vartojimas ir gamybos išlaidų augimas buvo pagrindinės priežastys, kodėl taip drastiškai pasikeitė finansiniai rezultatai.
Įmonė, kuri yra didžiausia šalies paukštienos perdirbėja, kiek geresnių tendencijų tikisi vasaros mėnesiais, kuomet dėl kepsnių sezono mėsos vartojimas tradiciškai suaktyvėja.
Anksčiau tik simboliškus produkcijos kiekius eksportavę Rusijos perdirbėjai vis aktyviau dairosi užsienio rinkų. Cherkizovo, Miratorg ir Damate per ateinančius trejus metus savo eksportą tikisi padidinti iki 25%, rašo Globalmeatnews.
Jaučia perteklių
Sausio - balandžio mėnesiais Rusija perdirbo 792.000 t mėsos, 13,5% daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai.
Sergejus Jūšinas, Rusijos Nacionalinės mėsos asociacijos vykdomojo komiteto pirmininkas, Pietryčių Azijos šalių asociacijos (ASEAN) forume sakė, kad mėsos importas Rusijoje nuo 40% susitraukė iki 10%, o sektoriaus augimas keturis kartus viršija pasaulinį vidurkį.
Tačiau pastaruoju metu augimas nei perdirbėjų, nei augintojų nebedžiugina.
Šių metų pradžioje kelios didžiausios mėsos perdirbimo kompanijos kreipėsi į šalies valdžią prašydamos nustoti subsidijuoti sektorių, mat dėl paramos ėmė smukti kainos, o kiauliena ir paukštiena pavyko netik visiškai apsirūpinti, bet ir atsirado nepageidaujamas žaliavos perteklius.
Rusijos žemės ūkio ministerija skelbia, kad jautiena per metus atpigo 20,3%, kiauliena - , kiauliena - 30,8%, paukštiena - 15%.
Rusai skaičiuoja, kad mėsos gamybai šalyje ir toliau augant tokiais pačiais tempais, o kainai mažėjant, mažiausiai 700 ūkių bus priversti bankrutuoti.
Embargo klausimas
Praėjusią savaitę pasirodė informacija, kad maisto produktų importą iš Europos rusai ketina pratęsti iki 2017-ųjų pabaigos.
Paprašiau paruošti dokumentą, kuriame embargas pratęsiamas iki 2017-ųjų pabaigos, o ne vieneriems metams. Dėl to vietos agroverslas galės planuoti tolimesnes investicijas. Tokių verslo pageidavimų yra sulaukta, naujienų agentūra TASS cituoja Dmitrijų Medvedevą, Rusijos premjerą
Kita vertus, kol ES pareigūnai šiuo metu deda pastangas, kad kiaulienos eksportas į Rusiją būtų atgaivintas, mūsų šalies verslas vis garsiau kalba, kad anksčiau didžiausia rinka buvusi Rusija jau nebėra itin patraukli.
Ji tikriausiai jau nebebus tokia patraukli šalis kiaulienos eksportui, net jei nuspręstų ją įsileisti. Kiek tenka toje šalyje lankytis, vis dažniau girdžiu kalbas, kad vieni eksportuos ten, kiti ten, VŽ prieš kurį laiką sakė Saulius Leonavičius, kiaules auginančios UAB Idavang direktorius.
Iki embargo beveik pusė visos lietuviškos kiaulienos keliaudavo į Rusiją.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti