Finišavo „Nemuno“ slėnis

Publikuota: 2015-11-20
„Verslo žinios“

2,3 mln. Eur investuota į paskutinio „Nemuno“ slėniui priklausančio objekto – Komunikavimo ir technologijų perdavimo centro (KTPC) laboratorijų ir verslo inkubatoriaus – įrengimą Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete (ASU).

Naujas centras užbaigia „Nemuno“ slėnio, kuris buvo pradėtas kurti prieš penkerius metus, įrengimą ASU. Šio slėnio partneriais taip pat yra Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centras, Kauno technologijos universitetas. Šis mokslo ir verslo slėnis orientuotas į žemės, miškų ir maisto ūkio sektoriaus plėtrą.

„Nemuno“ slėnyje iš viso įrengti 8 atviros prieigos mokslinių tyrimų centrai, kuriuose įrengta įranga galima atlikti verslui ir mokslui aktualius bandymus. Į slėnio įrengimą iš viso investuota apie 40 mln. Eur.

Penktadienį oficialiai atidarytas KTPC, kuriame prioritetas teikiamas agro biotechnologijoms, maisto, energetikos, miškininkystės moksliniams tyrimams ir eksperimentinės plėtros rezultatų komercializavimui.

Kaip atidaryme sakė Rimantas Vaitkus, Vyriausybės vicekancleris, Lietuvos agroverslui reikia stengtis čia, vietoje, kurti pridėtinę vertę, o ne eksportuoti žaliavas.

Naujame centre įrengtos 2 technologinės laboratorijos, kuriose artimiausiu metu turi įsikurti įmonės. Iš viso čia turėtų įsikurti 10 tokių laboratorijų. Taip pat čia įrengtose patalpose veiklą pradės 20 įmonių.

Kaip teigia Antanas Maziliauskas, ASU rektorius, norinčių patekti į verslo inkubatorių įmonių prašymų laukiama iki lapkričio 23 d., tuomet bus svarstomos paraiškos ir sprendžiama, kurios labiausiai atitinka inovatyvių agroverslo įmonių statusą – būtent tokių įmonių laukiama.

Minimali patalpų nuomos KTPC kaina yra 2,90 Eur/kv. m. Taip pat verslas turės susimokėti už komunalines paslaugas.

„Jau yra įmonių, kurios laukia šitų patalpų. Tarp jų yra ir studentų įkurtos bendrovės, kurios nori čia pradėti veiklą“, - VŽ teigia p. Maziliauskas, ASU rektorius.

Naujame centre jau įsikūrė Vytenis Natanas, MB „Sumanios technologijos“ įkūrėjas, ASU studentų atstovybės prezidentas. Šios įmonės veiklos kryptys – IT projektai, pagalba besikuriančiam verslui.

„Mūsų įmonei šiame centre leista įsikurti nemokamai, nemokant nuomos mokesčio. Tai mums didelė paspirtis, kad turime patalpas ir čia galime tęsti veiklą, nereikia mokėti nuomos“, - sako p. Natanas.

Bus remiamas inovacijoms imlių įmonių inkubavimas, patentavimas, vykdomi rinkotyros ir rinkodaros vykdomieji tyrimai, atliekami agroinovacijų ekonominiai įvertinimai, konsultuojama dėl rizikų žemės ūkyje valdymo ar virtualių produktų kūrimo žemės ūkio verslo, mokslo, studijų srityse.

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau