Konkurencijos taryba: už pieną kooperatyvams moka daugiau

Konkurencijos taryba išsiaiškino, kad pienas iš kooperatyvų superkamas brangiau nei iš ūkininkų. Skatinama kurti daugiau ūkius vienijančių organizacijų.
Vidutinės kooperatyvams taikomos pieno supirkimo kainos viršija ūkininkams ir šeimos ūkiams taikomas kainas, pirmiausiai dėl didesnių kooperatyvų disponuojamų žalio pieno kiekių. Tai, kad žalias pienas iš žemės ūkio bendrovių ir įmonių kartais yra perkamas brangiau nei iš kooperatyvų, lemia pieno kiekis, jo kokybė, o taip pat tiekėjų lojalumas bei tiekimo pastovumas. pranešime pažymi Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.
Preliminariais institucijos duomenimis, 74% visų Lietuvos pieno gamintojų, parduodančių pieną perdirbti ar tiesiogiai vartoti, laiko 1-5 melžiamas karves, o beveik trečdalis šiuo metu Lietuvoje veikiančių kooperatyvų turi penkis ir mažiau narių.
Be to, Konkurencijos taryba nustatė, kodėl žalio pieno kainos sumažėjo daugiau nei pieno produktų kainos. Pasak pranešimo, preliminariai žalio pieno dalis visoje pieno produkto kainos struktūroje užima apie 50%. Tai reiškia, kad sumažėjus žaliavos kainai negalima tikėtis vienodo procentinio pieno produkto kainos sumažėjimo, nes perdirbėjai susiduria ne tik su žaliavos pirkimo, bet ir su kitais veiklos kaštais.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti