Lukas investuoja: trumpam dedu į krūmus

Publikuota: 2019-01-07
Vilmo Narečionio (VŽ) pieš.
Vilmo Narečionio (VŽ) pieš.

Taip taip, jau įsivaizduoju, kaip šitas įrašas sulauks šimto komentarų su kvailinimais, bet man svarbiau išsaugot ir auginti kapitalą, todėl po šitokio nykaus gruodžio dvejoju ir nusprendžiau kuriam laikui susiturėti nuo didesnių pirkinių, kol rinkose vyksta tokie bangavimai.

Beje, dėl sulaukiamų komentarų – jei tik rasčiau būdą, kaip jų kiekį ir pagiežą monetizuot, tai galėčiau net nebeinvestuoti. Tačiau kas įdomu, kad laiškai, kurių sulaukiu, – tai visai normalūs, kitokie nei pasisakymai komentaruose, ne vien heiteriai aplinkui. Tai ačiū, kad domitės ir pasidalinat, kas įdomu arba ir patariat, apie ką vertėtų pagalvot.

Kai rašiau šitą įrašą penktadienį, JAV akcijų rinkos indeksai užraliavo po 2–3%, kai išvakarėse viskas čiuožė žemyn vos ne po 3%. Kaip parodė pastarųjų savaičių istorija, kai vieną dieną įvyksta didžiausias istorijoje Kūčių prekybos kritimas, kitą dieną – vienas didžiausių istorijoje vienos dienos augimas, o prekybos sesijos metu „Dow Jones“ sugeba susvyruot ir apie 1.000 punktų, niekas čia nebeaišku, kuria kryptimi viskas juda. Panašų „štormą“ išgyvenę Volstrito vilkai internete tokius vienadienius užraliavimus, vadino „failed rallies“ ir rimtu veidu tvirtino, kad jie būdingi meškų rinkoje. Žodžiu aišku, kad niekas neaišku. Štai, pavyzdžiui, skaičiau FB Tautvydo Marčiulaičio pastebėjimą, kad tokie atšokimai „rodo likvidumo trūkumą, ne džiaugsmą dažniausiai“.

Dar kaip mane mokė vienas protingas ir gerbiamas žmogus: kai ko nors nesupranti, geriau palauk. Ačiū jam, taip ir darau.

Dar čia sukilo panika dėl „Apple“ – supranti, stoja Kinijos ekonomika, nebenori jie pirkti „iPhone‘ų“, ir tuoj jau nieko nebepirks iš užsienio kompanijų, nebereiks nei „Teslų“, nei „Fordų“, nes baigiasi kiniškas augimo rojus, dar visi pašiurpę, kad FEDas jau nebepaiso nei investuotojų panikos, nei aršiojo Trumpo pagrūmojimų ir nebešoka pagal jų dūdelę - nusiteikęs toliau griežtinti pinigų politiką. Tiesa, jau penktadienį, jis, panašu, pakeitė retoriką. Dar ir „Brexit“ pareina – tikra pekla užgimsta.

Tokioje situacijoje jaučiuosi gerokai ūgtelėjęs savo akyse, kai anksčiau rašiau, kad galima nedidelėmis sumomis reguliariai investuoti savo kasmėnesinius 100 Eur, kas apsaugo nuo blogo įėjimo į rinką. Profai tai vadina „dollar-cost-averaging“ investavimo principu. Tiesa, kai kurie specialistai žiniasklaidoje aiškina, kad esant meškų rinkai ir ilgalaikei kritimo tendencijai geriau taip nesielgti.

Nu kažkaip neramu, kas daryt.

Anądien susirašiau su Toomu – čia toks mėgėjas investuotojas kaip aš, kuris savo patirtimi dalinasi estų „Aripaev“ (Investor Toomas), tik jau labiau prakutęs ir patyręs.

Su šventėm pasisveikinom, padiskutavom, kaip katram sekasi. Sakė, dar iki gruodžio visai neblogai sekėsi, o paskui tai vis skurdžiau ir skurdžiau kasdien darėsi.

Pasiguodžiau, nežinau – toliau investuot po truputį ar palaukt geresnių kainų.

„Įdomus dabar laikas investavimui. Kas dėl manęs, tai kai visi dalykai pasidarė pigesni, iš tikrųjų tai norėčiau apsipirkti. Bet problema ta, kad manau, jog iki kovo pabaigos dalykai gali pasidaryti dar pigesni“, – sakė man Toomas.

Mano pirmosios, prieš daugiau kaip 2 savaites atliktos, investicijos pokytis yra maždaug minus 3,83%, infografike galite matyti, kaip sekasi „ETFmatic“ platformos man supirktiems ETF fondams.

Ne tragedija, su tokia suma ir ilgalaikiu tikslu. Kol kas pastebėsiu iš šono, kuria linkme viskas klostysis. Esu palankioje pozicijoje – nesuinvestavęs visko, dar 9.900 Eur laukia būti įdarbinti, manau, bus neblogų progų.

[infogram id="3e9c8021-709c-42c3-9336-64726e82e2d3" prefix="Om9" format="interactive" title="Luko portfelis0107"]

Turite klausimų investavimo temomis?

Užduokite čia, o Lukas, pasitaręs su konsultantais, atsakys į įdomiausius ir dažniausiai pasikartojančius

Rašyti komentarą

 

 

Tipas Kodas Pavadinimas Kiekis Kaina € Suma € Pokytis %

Rašyti komentarą

Lukas investuoja: renkuosi Vilkyškių pieninę Premium 13

Jau kurį laiką niekuo nepildžiau investicinio portfelio. Nusižiūrėjau Vilkyškių pieninės akcijas.

Lukas investuoja
2019.06.10
Kodėl nešokau į IPO traukinį Premium 8

Nors investuoju palyginti neseniai ir daugiausiai Baltijos šalių rinkoje, vis dažniau užsuku pavartyti ir...

Lukas investuoja
2019.06.03
Lukas investuoja: prašoviau – nei bokalui, nei kebabui nesigavo Premium 4

Arba kitaip tariant – nemesk kelio dėl takelio. Tokia būtų išvada po nepavykusios spekuliacijos Šiaulių banko...

Lukas investuoja
2019.05.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau