Lietuviams kol kas nepavyksta įsigyti banko Paryžiuje

Publikuota: 2019-03-20
„Matton“ nuotr.
„Matton“ nuotr.

Lietuvos finansų maklerio įmonės „Orion Securities“ ketinimai įsigyti banką Vakarų Europoje kol kas nevirsta realybe – pardavimo procesas užtruko ilgiau, nei tikėtasi.

VŽ dar pernai gruodį rašė, kad „Orion Securities“ derasi dėl vieno Vakarų Europos banko įsigijimo – šį įsigijimą jie vykdo kartu su partnere – viena Jungtinės Karalystės privataus kapitalo investicijų bendrove.

Nors buvo ketinama sandorį užbaigti dar iki 2018 m. pabaigos, tai neįvyko.

„Deja, banko pardavimo procesas užtruko ilgiau, nei manėme, dėl iš anksto nenumatytų aplinkybių. Mes buvome tarp trijų atrinktų potencialių pirkėjų, vėliau tapome vienais iš dviejų, kuriems buvo pasiūlyta pateikti sukonkretintą pasiūlymą. Mes padarėme tikrai stiprų ir detalių pristatymą ir pardavėjams pasiūlėme patrauklią kainą, tačiau jiems prireikė daugiau laiko, kad įvertintų, kuris iš pasiūlymų yra geresnis“, – VŽ sako Johnas Skajemas, „Orion Securities“ Norvegijos padalinio vadovas ir valdybos narys.

Pasak jo, „Orion Securities“ šiame procese vis dar aktyviai dirba su investiciniu banku, kurį nusamdė pardavėjai, kad šis pagal aukščiausius standartus vykdytų banko pardavimo procesą.

„Mes vis dar tikimės, kad sėkmingai įsigysime banką. Bet kurią dieną tikimės sulaukti pardavėjų atstovo skambučio“, – sako p. Skajemas.

„Orion Securities“ vis dar neatskleidžia, kurį banką nori įsigyti, tačiau šį kartą nurodė, kad bankas yra įsikūręs Prancūzijos sostinėje.

„Orion Securities“ anksčiau skelbė, kad jei bus pripažintas konkurso laimėtoju, bendrovės verslas išaugs dvigubai.

„Orion Securities“ yra didžiausia ne bankinė finansinė grupė Lietuvoje, užsiimanti tarpininkavimu prekiaujant vertybiniais popieriais, taip pat įmonių finansų, privačios bankininkystės ir finansų valdymo paslaugų teikimu privatiems ir juridiniams asmenims.

2017 m. pabaigoje bendrovė patikėjimo teise valdė 925 mln. Eur klientų turtą – 82% daugiau nei 2016 m., kai „Orion Securities“ valdė 507 mln. Eur turtą.

FMĮ „Orion Securities“ 2017 m. uždirbo 0,358 mln. Eur grynojo pelno, kai 2016 m. jis buvo 0,311 mln. Eur. 2018 m. rezultatų įmonė dar neskelbė.

„Orion Securities“ yra Vilniaus, Rygos, Talino ir Varšuvos biržos narė, siūlanti galimybę prekiauti visose pasaulio akcijų biržose. Bendrovė taip pat specializuojasi įmonių finansų srityje, konsultuoja verslo įsigijimo, pardavimo, restruktūrizavimo ir kapitalo pritraukimo klausimais. 70,02% įmonės akcijų priklauso Nyderlandų bendrovei „Orion Managing Partners, B.V.“, 20% – Aliui Jakubėliui, o 9,99% – Mindaugui Strėliui, kuris įmonės akcininku tapo pernai.

„Orion Securities“ šiuo metu turi 26 darbuotojus, šiemet sausį vidutinis atlyginimas įmonėje buvo 3,582 Eur prieš mokesčius.

Bendrovei „Orion Managing Partners B.V.“ vadovauja Saulius Garbaravičius, plėtojantis NT ir finansų konsultavimo verslus Jungtinėje Karalystėje.

2016 m. Jonas Garbaravičius, verslininkas, Kauno politikų šeimos narys, pardavė per kelias įmones valdytas bendrovių „Orion Asset Management“ ir „Orion Securities“ akcijas, o akcijas įsigijo, kaip tuomet skelbta, įmonių valdybos nariams priklausanti bendrovė „Orion Managing Partners, B.V.“ ir Alius Jakubėlis, „Orion Securities“ direktorius ir valdybos narys.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Fima“ pardavė didmeninės prekybos verslą 1

Inžinerinių sprendimų įmonių grupė „Fima“ už neįvardijamą sumą pardavė didmeninės prekybos verslą.

Statyba ir NT
2019.05.22
Mėnesio sandoris: „Wabco“ įsigijimas už 6,4 mlrd. Eur

Vokietijos pavarų dėžių ir kitų automobilių dalių gamintoja „ZF Friedrichshafen“ kovo 28 d. pranešė apie...

Rinkos
2019.05.18
Teismas: M. Marcinkevičius neturi mokėti 81 mln. Eur už sustabdytą „Akropolių“ sandorį 1

Smulkusis vadinamosios VP grupės akcininkas Mindaugas Marcinkevičius neprivalo atlyginti 81,2 mln. Eur...

Prekyba
2019.05.14
„15min“ ir BNS savininkas parduoda skelbimų verslą Baltijos šalyse 8

Naujienų portalo „15min.lt“ ir naujienų agentūros BNS savininkas nusprendė parduoti skelbimų verslus Baltijos...

Rinkos
2019.05.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau