„Caffeine“ tinklą perka „Narvesen“ kioskų savininkai

Didžiausias privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytojas Baltijos šalyse BaltCap ir bendrovė Keturi kambariai su Norvegijos Reitan Convenience pasirašė kavinių tinklo Caffeine 100% akcijų pardavimo sutartį.
Sandorio vertė neįvardijama.
VŽ dar gegužės viduryje rašė, kad Caffeine prekybos tinklas yra ant prekystalio.
Reitan Convenience Baltijos šalyse taip pat valdo mažmeninės prekybos kioskų tinklus Narvesen, R-kiosk ir Lietuvos spauda. Sandoriui dar turės pritarti Konkurencijos taryba.
Caffeine 2007 m. įkūrė keturi Lietuvos verslininkai užbaigus sandorį jie ir toliau liks vadovauti kavinių tinklui bei įgyvendins priimtą plėtros strategiją.
BaltCap į Caffeine investavo 2012 m, kai įsigijo 45% tinklą valdančios įmonės akcijų. Nuo to laiko tinklas išaugo iki daugiau nei 60 kavinių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.
BaltCap valdomų akcijų dalis iki 70,5% akcijų buvo didinama dviem etapais 2014 m. gegužę ir spalį.
Caffeine yra sėkmės istorija apie keturis verslininkus, palikusius samdomus darbus ir pradėjusius verslą iš asmeninių santaupų. Tinklo įkūrėjai nuo pirmųjų dienų turėjo aiškią viziją pakeisti kavos vartojimo įpročius, siekė tapti regiono rinkos lyderiais ir nesusigundė sustoti pusiaukelėje siekiant ambicingų tikslų. Mums buvo garbė dirbti kartu su šia išskirtine vadovų komanda. Linkime įmonei sėkmės pradedant naują augimo ciklą, pranešime pažymi Caffeine valdybos narys ir BaltCap partneris Kornelijus Čelutka.
Caffeine planuoja per artimiausius penkerius metus gerokai padidinti Caffeine ženklo kavinių skaičių ir plėstis geografiškai. Žadama toliau plėtoti verslą Baltijos šalyse, o ateityje galbūt ir kitose šalyse.
Norvegijos Reitan Group struktūroje yra penkios dalys: REMA 1000, Reitan Convenience, Uno-X Group, Reitan Properties ir Reitan Capital. Grupės apyvarta viršija 9 mlrd. Eur, jos įmonėse dirba 37.000 žmonių.
Reitan Convenience 7-iose šalyse turi 2.250 parduotuvių. Lietuvoje, Latvijoje ir Norvegijoje veikia Narvesen, Norvegijoje, Švedijoje ir Danijoje 7 Eleven, Northland Norvegijoje, Pressbyran Švedijoje, R-kioski Suomijoje, R-kiosk Estijoje ir Lietuvos spauda Lietuvoje.
Sandorio finansų patarėjai buvo Porta Finance, pirkėjo teisės patarėjai Ellex Valiunas.
Caffeine, anksčiau veikusią Coffee Inn pavadinimu, 2007 m. įkūrė Nidas Kiuberis, Vytenis Kurapka, Vygantas Makselė ir Martynas Šerkšnys.
Šis tinklas, kaip skelbiasi, pirmasis Lietuvoje pasiūlė kavą išsinešti, pirmasis pasiūlė ir nemokamą wi-fi.
Creditinfo skelbiamais Registrų centro duomenimis, 2016 m. kavinių tinką Coffee Inn valdančios UAB Keturi kambariai pardavimo pajamos sudarė 4,73 mln. Eur. Bendrovė nėra pateikusi finansinės ataskaitos už 2017 m. 2016 m. įmonė patyrė 25.648 Eur nuostolį, o 2015 m. uždirbo 163.427 Eur grynojo pelno.
BaltCap portfelio išpardavimas
BaltCap fondas Lithuania SME Fund iki šiol valdė 70,5% Caffeine akcijų, 29,5% priklauso Caffeine vadovų komandai. Į mažas ir vidutines sparčiai augančias įmones investuojantis Lithuania SMEFund įkurtas 2010 m., jo veiklos pabaiga numatyta 2020 m
BaltCap atstovai šiemet gegužę VŽ pasakojo apie savo planus realizuoti vertę ir atnaujinti investicijų portfelį. BaltCap įmonėje dažniausiai būna tarpinės grandies investuotoja, perka mažiausiai 30% akcijų, o 57 metus paaugintą įmonę parduoda finansiniam ar strateginiam investuotojui.
Tai jau penktasis BaltCap valdomų bendrovių pardavimo sandoris šiemet. Fondų valdytojas šiemet taip pat užbaigė orlaivių aptarnavimo bendrovės Magnetic MRO, paslaugų nuomos verslui teikimo įmonės Runway BPO, kelių tiesimo ir infrastruktūros statybos grupės TREV-2 Grupp bei projektavimo ir konsultacijų bendrovės Kelprojektas pardavimo procesus. Visas įmones įsigijo tarptautiniai strateginiai investuotojai.
Bręsta dar vienas sandoris
VŽ rašė, kad kita BaltCap valdoma bendrovė Baltic Coffee Holding prašo Konkurencijos tarybos (KT) leidimo įsigyti tokią pat veiklą vykdančios UAB Pardavimo automatai 100% akcijų ir perimti vienvaldę šios bendrovės kontrolę.
Baltic Coffee Holding valdo Selecta automatų tinklą aptarnaujančias įmones, o Pardavimo automatai yra viena didžiausių mažmeninės prekybos iš pardavimo automatų (angl. vending), kavos paslaugos biurams Kofis bei profesionalių sprendimų HoReCa srities įmonėms tiekėja visoje Lietuvoje.
Beje, Pardavimo automatai yra kavinių tinklo Vero Cafe bei kavos skrudinimo namų Vero Coffee House bendrasavininkė, tačiau BaltCap atstovai nurodo, kad šis įsigijimas neapimtų Vero Coffee kavinių tinklo įsigijimo.
Lietuvoje taip pat veikia kavinių tinklai Caif cafe, Vero Cafe ir Huracan coffee.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti