„Caffeine“ tinklą perka „Narvesen“ kioskų savininkai

Publikuota: 2018-10-03
Atnaujinta 2018-10-03 11:42
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Didžiausias privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytojas Baltijos šalyse „BaltCap“ ir bendrovė „Keturi kambariai“ su Norvegijos „Reitan Convenience“ pasirašė kavinių tinklo „Caffeine“ 100% akcijų pardavimo sutartį.

Sandorio vertė neįvardijama.

VŽ dar gegužės viduryje rašė, kad „Caffeine“ prekybos tinklas yra ant prekystalio.

„Reitan Convenience“ Baltijos šalyse taip pat valdo mažmeninės prekybos kioskų tinklus „Narvesen“, „R-kiosk“ ir „Lietuvos spauda“. Sandoriui dar turės pritarti Konkurencijos taryba.  

„Caffeine” 2007 m. įkūrė keturi Lietuvos verslininkai – užbaigus sandorį jie ir toliau liks vadovauti kavinių tinklui bei įgyvendins priimtą plėtros strategiją.

„BaltCap“ į „Caffeine” investavo 2012 m, kai įsigijo 45% tinklą valdančios įmonės akcijų. Nuo to laiko tinklas išaugo iki daugiau nei 60 kavinių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. 

„BaltCap“ valdomų akcijų dalis iki 70,5% akcijų buvo didinama dviem etapais – 2014 m. gegužę ir spalį.

„Caffeine” yra sėkmės istorija apie keturis verslininkus, palikusius samdomus darbus ir pradėjusius verslą iš asmeninių santaupų. Tinklo įkūrėjai nuo pirmųjų dienų turėjo aiškią viziją pakeisti kavos vartojimo įpročius, siekė tapti regiono rinkos lyderiais ir nesusigundė sustoti pusiaukelėje siekiant  ambicingų tikslų. Mums buvo garbė dirbti kartu su šia išskirtine vadovų komanda. Linkime įmonei sėkmės pradedant naują augimo ciklą”, – pranešime pažymi „Caffeine“ valdybos narys ir „BaltCap“ partneris Kornelijus Čelutka.

„Caffeine” planuoja per artimiausius penkerius metus gerokai padidinti „Caffeine” ženklo kavinių skaičių ir plėstis geografiškai. Žadama toliau plėtoti verslą Baltijos šalyse, o ateityje galbūt ir kitose šalyse.

Norvegijos „Reitan Group“ struktūroje yra penkios dalys: „REMA 1000“, „Reitan Convenience“, „Uno-X Group“, „Reitan Properties“ ir „Reitan Capital“.  Grupės apyvarta viršija 9 mlrd. Eur, jos įmonėse dirba 37.000 žmonių.

„Reitan Convenience“ 7-iose šalyse turi 2.250 parduotuvių. Lietuvoje, Latvijoje ir Norvegijoje veikia „Narvesen“, Norvegijoje, Švedijoje ir Danijoje – „7 Eleven“, „Northland“ Norvegijoje, „Pressbyran“ Švedijoje, „R-kioski“ Suomijoje, „R-kiosk“ Estijoje ir „Lietuvos spauda“ Lietuvoje. 

Sandorio finansų patarėjai buvo „Porta Finance“, pirkėjo teisės patarėjai – „Ellex Valiunas“.

„Caffeine“, anksčiau veikusią „Coffee Inn“ pavadinimu, 2007 m. įkūrė Nidas Kiuberis, Vytenis Kurapka, Vygantas Makselė ir Martynas Šerkšnys. 

Šis tinklas, kaip skelbiasi, pirmasis Lietuvoje pasiūlė kavą išsinešti, pirmasis pasiūlė ir nemokamą wi-fi.

„Creditinfo“ skelbiamais Registrų centro duomenimis, 2016 m. kavinių tinką „Coffee Inn“ valdančios UAB „Keturi kambariai“ pardavimo pajamos sudarė 4,73 mln. Eur. Bendrovė nėra pateikusi finansinės ataskaitos už 2017 m. 2016 m. įmonė patyrė 25.648 Eur nuostolį, o 2015 m. uždirbo 163.427 Eur grynojo pelno.

„BaltCap“ portfelio išpardavimas

„BaltCap“ fondas „Lithuania SME Fund“ iki šiol valdė 70,5% „Caffeine“ akcijų, 29,5% priklauso „Caffeine“ vadovų komandai. Į mažas ir vidutines sparčiai augančias įmones investuojantis „Lithuania SMEFund“ įkurtas 2010 m., jo veiklos pabaiga numatyta 2020 m

„BaltCap“ atstovai šiemet gegužę VŽ pasakojo apie savo planus realizuoti vertę ir atnaujinti investicijų portfelį. „BaltCap“ įmonėje dažniausiai būna tarpinės grandies investuotoja, perka mažiausiai 30% akcijų, o 5–7 metus paaugintą įmonę parduoda finansiniam ar strateginiam investuotojui.

Tai jau penktasis „BaltCap“ valdomų bendrovių pardavimo sandoris šiemet. Fondų valdytojas šiemet taip pat užbaigė orlaivių aptarnavimo bendrovės „Magnetic MRO“, paslaugų nuomos verslui teikimo įmonės „Runway BPO“, kelių tiesimo ir infrastruktūros statybos grupės „TREV-2 Grupp“ bei projektavimo ir konsultacijų bendrovės „Kelprojektas“ pardavimo procesus. Visas įmones įsigijo tarptautiniai strateginiai investuotojai.

Bręsta dar vienas sandoris

VŽ rašė, kad kita „BaltCap“ valdoma bendrovė „Baltic Coffee Holding“ prašo Konkurencijos tarybos (KT) leidimo įsigyti tokią pat veiklą vykdančios UAB „Pardavimo automatai“ 100%  akcijų ir perimti vienvaldę šios bendrovės kontrolę.

„Baltic Coffee Holding“ valdo „Selecta“ automatų tinklą aptarnaujančias įmones, o „Pardavimo automatai“ yra viena didžiausių mažmeninės prekybos iš pardavimo automatų (angl. vending), kavos paslaugos biurams „Kofis“ bei profesionalių sprendimų HoReCa srities įmonėms tiekėja visoje Lietuvoje.

Beje, „Pardavimo automatai“ yra kavinių tinklo „Vero Cafe“ bei kavos skrudinimo namų „Vero Coffee House“ bendrasavininkė, tačiau „BaltCap“ atstovai nurodo, kad šis įsigijimas neapimtų „Vero Coffee“ kavinių tinklo įsigijimo.

Lietuvoje taip pat veikia kavinių tinklai „Caif cafe“, „Vero Cafe“ ir „Huracan coffee“. 

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Mėnesio sandoris: „Wabco“ įsigijimas už 6,4 mlrd. Eur

Vokietijos pavarų dėžių ir kitų automobilių dalių gamintoja „ZF Friedrichshafen“ kovo 28 d. pranešė apie...

Rinkos
2019.05.18
Teismas: M. Marcinkevičius neturi mokėti 81 mln. Eur už sustabdytą „Akropolių“ sandorį 1

Smulkusis vadinamosios VP grupės akcininkas Mindaugas Marcinkevičius neprivalo atlyginti 81,2 mln. Eur...

Prekyba
2019.05.14
„15min“ ir BNS savininkas parduoda skelbimų verslą Baltijos šalyse 8

Naujienų portalo „15min.lt“ ir naujienų agentūros BNS savininkas nusprendė parduoti skelbimų verslus Baltijos...

Rinkos
2019.05.09
„FCR Media“ padalinį „FCR Media Lietuva“ įsigijo „YNOT Media“

Tarptautinės skaitmeninių medijų grupės „FCR Media“ bendrovė „FCR Media Baltics“ 100% valdytų Lietuvos...

Rinkos
2019.04.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau