Trečio nukėlimo nebus: „Nordea“ ir DNB susijungs spalio 1 d.

Praėjusią savaitę gavus Europos Komisijos leidimą Švedijos Nordea ir Norvegijos DNB bankams sujungti savo veiklą Baltijos šalyse, šį procesą planuojama įgyvendinti 2017 metų spalio 1 d.
Abu bankai pranešė, kad užbaigus susijungimo procesus bus įsteigtas ir Baltijos šalių regione veiklą pradės naujas finansinių paslaugų teikėjas Luminor.
Teigiama, kad naujojo banko tikslas Baltijos šalyse tapti pirmaujančiu finansinių paslaugų teikėju finansiškai aktyviems žmonėms ir verslui.
Po veiklos sujungimo spalio 1 d. Luminor pradės savo veiklą su nauja vadovų komanda iš 6-ių skirtingų šalių, jai vadovaus Erkkis Raasuke, Luminor Group vykdomasis direktorius.
Teigiama, kad iki susijungimo dienos bankai ir toliau veiks kaip dvi atskiros organizacijos.
Nukėlė du kartus
Errki Raasuke, jungtinio Luminor banko vadovas, dar šiemet vasarį duodamas išskirtinį interviu VŽ teigė, kad naujasis bankas Luminor turėtų startuoti antrąjį šių metų ketvirtį. Šiemet gegužę paaiškėjo, kad startas nukeliamas į trečiąjį šių metų ketvirtį.
Šieme rugpjūtį paaiškėjo, kad procesas nukeliamas į ketvirtąjį šių metų ketvirtį. Taip buvo informuota paties Nordea banko tinklapyje patalpintame informaciniame pranešime apie bankų apjungimo eigą
Galimi sutrikimai
Bankų pranešime dėstoma, kad po susijungimo, kurį laiką klientų sąskaitų numeriai, sutartys, mokėjimo kortelės, kodai, slaptažodžiai ir kitos priemonės išliks nepakitusios. Bankų sutartiniai įsipareigojimai kiekvienam banko klientui išliks galiojantys, Luminor finansines paslaugas ir toliau teiks, kaip įprasta.
Artimiausioje ateityje klientų sąskaitų aptarnavimas ir mokėjimai bus vykdomi dabartinėse bankininkystės sistemose. Dėl to klientai ir toliau galės naudotis jiems įprastomis elektroninėmis priemonėmis: interneto banku, mobiliąja programėle ir kitomis, teigiama bankų pranešime.
Planuojama, jog daugiau produktų ir paslaugų pokyčių bus įdiegta per pirmąsias 100 dienų po veiklos sujungimo. Klientai bus laiku ir išsamiai supažindinami su visais papildomais pokyčiais ir patobulinimais, kurie atsiras vystant Luminor veiklą.
Dėl veiklos sujungimo metu vykstančių procesų ir sistemų atnaujinimo, spalio 1 d. galimi trumpalaikiai operacijų sutrikimai, įskaitant mokėjimų vykdymą, naudojimąsi interneto bankais, bankomatais ir pan.
Antras didžiausias regione
Europos Komisija (EK) rugsėjo viduryje pritarė bankų DNB ir Nordea veiklos sujungimui Baltijos šalyse. DNB ir Nordea bankai gavo EK patvirtinimą, leidžiantį sujungti veiklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Bankai iš komisijos negavo jokių papildomų reikalavimų, jos nuomone, konkurencijai grėsmės nėra, nes rinkoje veikia tokie žaidėjai kaip SEB ir Swedbank.
Abiejų bankų turto proporcijos lems Švedijos Nordea ir Norvegijos DNB bankų pasiskirstymą Luminor banko kapitale. Balsavimo teisės, kaip buvo skelbta anksčiau, naujajame darinyje bus vienodos po 50%.
Anksčiau skaičiuota, kad bendro banko paskolų portfelis turėtų sudaryti 13 mlrd. Eur, tai bus antras didžiausias skolintojas Baltijos šalyse.
Ekspertai pažymi, kad susijungimas bankams sutaupys administracinių sąnaudų ir leis pasiekti sinergiją Nordea Baltijos šalyse buvo stipresnis didelių verslo klientų aptarnavime, o DNB mažmeninėje bankininkystėje.
Vėliau naujasis bankas gali būti parduotas tretiesiems investuotojams arba dalis jo akcijų paleista į akcijų biržą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti