„Invalda INVL“ įsteigė fondą milžiną – dydis sieks iki 300 mln. Eur

Publikuota: 2018-06-26
Atnaujinta 2018-06-26 15:35
Darius Šulnis, „INVL Asset Management“ valdybos pirmininkas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Darius Šulnis, „INVL Asset Management“ valdybos pirmininkas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Vienos didžiausių Lietuvos investicijų valdymo įmonių „Invaldos INVL“ antrinė bendrovė „INVL Asset Management“ įsteigė naują profesionaliems investuotojams skirtą uždaro tipo į Baltijos jūros regiono verslus investuojantį fondą „INVL Baltic Sea Growth Fund“.

Fondas pretenduoja tapti didžiausiu Baltijos šalyse privataus kapitalo fondu.

Veiklą jis pradėjo šių metų birželio 26 d., Lietuvos bankui suteikus leidimą platinti fondo vienetus, pranešė įmonė.

Apie planus steigti šį fondą bendrovė kalbėjo dar pernai rugsėjį.

Naujasis „INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondas sieks investuoti į vidutinio dydžio, patrauklaus rizikos ir grąžos santykio bendroves, suteikdamas joms kapitalą tolimesniam augimui.

Investuodamas fondas orientuosis į kontrolinį ar reikšmingos mažumos akcijų paketą ir aktyviai dalyvaus investicijų valdyme, siekdamas ilguoju laikotarpiu reikšmingai padidinti kapitalo vertę.

Fondas sieks suformuoti diversifikuotą Baltijos jūros regiono bendrovių portfelį ir orientuosis į plėtros kapitalo,  įmonių išpirkimo ir „investuok ir vystyk“ investicijas.

Siekiamas fondo dydis pabaigus investicinių vienetų platinimą – 200 mln. Eur, maksimalus dydis – 300 mln. Eur.

„Tikime, kad šis fondas yra geriausias pasirinkimas investuojantiems į Baltijos regioną. „Invaldos INVL“ komanda nuo 1991 metų yra sukaupusi didelę patirtį įsigyjant, pertvarkant ir auginant regione pirmaujančias kompanijas“, – pranešime sako „Invaldos INVL“ prezidentas ir „INVL Asset Management“ valdybos pirmininkas Darius Šulnis.

Jo teigimu, istorinė pagal naujojo fondo strategiją „Invaldos INVL“ įgyvendintų sandorių vidinė grąžos norma (IRR) buvo 27%.

„Invalda INVL“ investavimo sėkmės istorijomis vadina savo investicijas į Kauno farmacijos įmonę „Sanitas“, taip pat bendrovę „Kauno tiltai“. 

Skaičiuojama, kad „Invaldos“ investicija į minimą farmacijos bendrovę tęsėsi nuo 2003 iki 2011 m., per tą laiką investicijos užaugo 2,8 karto. „Kauno tiltų“ atveju investicijų prieaugis siekė 7,3 karto.

Investicija – iki 30 mln. Eur

Pasak fondo steigėjų, į brandžias, gebančias konkuruoti pasaulinėse rinkose ir turinčias didelį vertės augimo potencialą kompanijas bus investuojama po 10-30 mln. Eur.

Investuojant bus orientuojamasi į didesnius sandorius, nei įgyvendina Baltijos šalių privataus kapitalo žaidėjai, tačiau mažesnius nei tie, kurie įdomūs didžiausiems tarptautiniams privataus kapitalo ar strateginiams investuotojams.

„Šiuo metu vyksta derybos dėl kriterijus atitinkančių įmonių įsigijimo, todėl reikšmingų investicijų tikimės dar šiemet. Taip pat kruopščiai analizuojame rinką, ieškodami galinčių plėstis ar reikalaujančių strateginių pokyčių perspektyvių verslų“, – sako p. Šulnis.

Į naują fondą siekiama pritraukti vietos ir tarptautinius investuotojus, kurie tiki šio regiono perspektyvių kompanijų ateitimi.

„Tikimės, kad tai bus didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondas, prisidėsiantis prie šio regiono vystymosi ir augimo“, – sako p. Šulnis.

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ valdytojai sieks įvykdyti tris-penkias investicijas per pirmuosius dvejus investavimo periodo metus, o vėliau orientuosis į plėtrą. Bendrą portfelį gali sudaryti 8-12 investicijų. Planuojama, kad fondas veiks 10 metų nuo pirmojo platinimo etapo pabaigos.

Investuos ir komanda

Sprendimus, į kokias bendroves investuos fondas, priims investicinis komitetas. Jį fondo veiklos pradžioje sudarys steigiantieji partneriai. Dauguma jų kartu dirba daugiau kaip 10 metų: Alvydas Banys, Darius Šulnis, Ashwin Roy (buvęs JAV rizikos kapitalo bendrovės CVCI partneris, Baltijos šalyse įgyvendinęs investicijas į „Sanitą“, „Iki“ bei „Tallink“), Deimantė Korsakaitė, Vidas Venckus, Nerijus Drobavičius, Vytautas Plunksnis.

Bendra visos komandos patirtis – investuota 500 mln. Eur, o investuotojams grąžinta 1,2 mlrd. Eur, skaičiuoja „Invalda INVL“.

„Tikime tuo, ką darome ir norime maksimaliai suderinti investuotojų ir turto valdytojų interesus, todėl „Invalda INVL“ ir visi komandos nariai į fondą investuos sau reikšmingas sumas – iš viso 20 mln. Eur“, – sako p. Šulnis.

Tiksli „Invaldos INVL“ į fondą investuojamų lėšų suma paaiškės pasirašius įpareigojančius susitarimus, apie kuriuos bus paskelbta atskiru pranešimu. Lėšos gali būti pašauktos per investicinį periodą – penkerius metus nuo pirmojo fondų vieneto platinimo etapo pabaigos.

Lietuvos bankas licenciją vykdyti veiklą pagal profesionaliesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų valdymo įmonių įstatymą „INVL Asset Management“ suteikė 2017 m. spalį.

„INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei, kurios įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. Joms daugiau kaip 190.000 klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti virš 600 mln. Eur vertės turto.

[infogram id="2417b57d-39f4-45e2-a64c-2140bb573b63" prefix="QyC" format="interactive" title="„Invalda INVL“ privataus kapitalo investicijų fondas"]

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Fondų valdytojai dėl ekonomikos pesimistiškiausi per dešimtmetį 1

53% didžiausių pasaulio fondų valdytojų per ateinančius metus tikisi pasaulinės ekonomikos sulėtėjimo, rodo...

Rinkos
11:41
Finansų rinkų šipuliuose ieško vertės Premium

Likus kelioms prekybos sesijoms iki metų pabaigos, finansų rinka ruošiasi fiksuoti prasčiausią gruodį nuo...

Rinkos
05:45
Investicijoms į startuolius – naujas iki 50 mln. Eur vertės kapšas 7

Lietuvos ir kitų Baltijos šalių technologijų startuoliai turės dar vieną potencialų lėšų šaltinį.

Rinkos
2018.12.18
„Verslo angelų fondas II“ investuos su lenkais Premium

Veiklą pradeda „Verslo angelų fondas II“. Arvydas Strumskis, jo vadovas ir partneris, VŽ sako, kad jau...

Technologijos
2018.12.17
„Open Circle Capital“ investuoja į regos technologijų platformą Premium 5

Rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“ (OCC) investavo 200.000 Eur į UAB „Vision Technologies“ –...

Technologijos
2018.12.06
„BaltCap“ kartu su japonais kuria naują 100 mln. Eur fondą 5

100 mln. Eur dydžio „BaltCap“ fondas Japonijos investuotojų pinigus investuos į technologijų bendroves...

Technologijos
2018.12.05
Mėgstamiausiai lietuvių taupymo priemonei ateina palankus metas Premium 4

Bulių rinkai ir ekonominiam ciklui pasitinkant vakarą, o didiesiems centriniams bankams atitraukiant...

Rinkos
2018.12.05
Kaupimas pensijai: kai kuriems apsimokės stabdyti ar net grįžti į „Sodrą“ Premium 5

Valstybės paskata kaupiantiesiems pensijai II pakopoje pilna apimtimi yra labai reikšminga ir daugeliu atvejų...

Rinkos
2018.12.03
Medalio verta „Invaldos INVL“ investicija Moldovoje – 20% grįžo per porą mėnesių 17

Spalį tarptautinio konsorciumo sudėtyje į Moldovos didžiausią banką „Moldova-Agroindbank“ (MAIB) investavusi...

Rinkos
2018.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau