„Netflix“ augimas slopsta ir investuotojai kratosi įmonės akcijų

Publikuota: 2016-07-25
Mike Blake („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
svg svg
Mike Blake („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
 

Po paskelbtų antro ketvirčio rezultatų Netflix akcijų kaina kitą dieną smigo žemyn 13%. Kodėl?

Šių metų pradžioje „Netflix“ pradėjo sparčią plėtrą visame pasaulyje ir dėl to šiuo metu įmonės paslaugomis galima naudotis net Lietuvoje. Taip pat įmonė keičia kainodarą – atsisako privilegijų, taikytų seniesiems klientams.

Ketvirtiniai rezultatai

Įmonės pajamos antrą šių metų ketvirtį augo 7,5%, lyginant su pirmo ketvirčio pajamomis. Nors įmonė sparčiai plėtėsi užsienyje, tačiau pajamos iš JAV vis dar sudaro apie 60% visų pajamų. Pajamos užsienyje augo 16% (ket./ket.), o JAV – 4% (ket./ket.).

„Pajamos ir pelningumas“ grafike matome, jog nors pajamos nuolatos auga, tačiau įmonės grynasis pelningumas nuo 2014 m. vyravusio 4-5% lygio sumenko iki 1,5-2%.Bendrovė prognozuoja, jog artimiausią ketvirtį įmonės rezultatus gali ir toliau neigiamai veikti kainodaros pokyčiai bei prasidėsiančios olimpinės žaidynės Rio de Žaneire.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verta atkreipti dėmesį į tai, jog įmonė turi gana daug įsipareigojimų, o dėl vykdomos plėtros ir toliau „degina“ pinigus. D/A (skolų/turto) rodiklis pastaraisiais ketvirčiais svyravo ties 78–79%, o per vienerius metus grynųjų pinigų ir trumpalaikių investicijų vertė sumenko 38%. Jeigu padėtis nepasitaisys, tai įmonei kitais metais gali prireikti ir vėl svarstyti, kaip pritraukti papildomų lėšų.

Iki šiol įmonės vadovas teigė, jog Kinijos rinka bus pasiekta iki šių metų pabaigos, tačiau dabar leidžiama suprasti, jog dėmesys nukreipiamas į kitas rinkas. Tokį prioritetų pasikeitimą lėmė „Netflix“ konkurentų problemos Kinijoje, kur priežiūros tarnybos ribojapaslaugų teikimą.

Vieni svarbiausių rodiklių, kuriuos nagrinėja „Netflix“ investuotojai, yra susiję su vartotojų skaičiaus pokyčiu. Vienas tokių rodiklių yra grynasis klientų pokytis, kuris įvertina tiek naujus klientus, tiek klientus, kurie atsisakė paslaugų. Šis rodiklis leidžia geriau įžvelgti įmonės plėtros tempą.

Jau pirmoje ketvirtinių rezultatų laiško investuotojams eilutėje teigiama, jog grynasis vartotojų skaičiaus augimas (1,7 mln.) buvo gerokai mažesnis nei prognozuota (2,5 mln.). Pažvelgus į mokamas paslaugas užsisakiusių klientų pokyčius (grafikai „Grynasis JAV klientų pokytis“ ir „Grynasis užsienio klientų pokytis“) matoma, jog antrą šių metų ketvirtį įmonės plėtra JAV praktiškai sustojo, o užsienyje gerokai sulėtėjo. Manoma, jog plėtrą JAV stabdė kainodaros pasikeitimai, o plėtrą užsienyje riboja ribotas turinio, kuris įprastai nėra įgarsinamas vietine kalba, pasirinkimas.

Tęsinys po grafiku

infogr.am::8376e603-d9f5-4083-93d9-3585abf11e5d

Netflix paslaugų kainų pokyčiai

Netikėtą įtaką plėtrai darė privilegijų, taikytų seniesiems klientams, atsisakymas. Daug senųjų klientų nusprendė atsisakyti „Netflix“ paslaugų, kai įmonė panaikino privilegijas ir pradėjo taikyti trijų lygių kainodarą. Įprastos kokybės turinio transliacijos mėnesinis mokestis siekia 7,99 USD, aukštos kokybės (HD) – 9,99 USD, o itin didelės raiškos (UHD) – 11,99 USD. Įmonės vadovybė kaltę verčia žiniasklaidai, kuri „neteisingai“ nušvietė privilegijų atsisakymo procesą, o ne kainodaros pokyčiams. Tačiau klientai, lengvai galintys atsisakyti „Netflix“ ir rinktis konkurentus, parodė, jog yra itin jautrūs kainų pokyčiams, o tai ribos bendrovės galimybes kelti kainas ateityje.

Konkurentai ir turinys

Didžiausi „Netflix“ konkurentai šiuo metu yra „Amazon Prime“, „Hulu“ ir „HBO Now“. „Amazon Prime“ filmų ir televizijos transliavimo paslaugas siūlo už 8,99 USD per mėnesį, o mokant 10,99 USD per mėnesį (arba 99 USD per metus) galima naudotis visomis „Amazon Prime“ paslaugomis (nemokamas pirkinių pristatymas, elektroninės knygos, muzika), kartu su televizijos ir filmų transliavimo paslaugomis. „HBO Now“ paslauga kainuoja 14,99 USD per mėnesį.

Verta atkreipti dėmesį į tai, jog „Netflix“ vis daugiau dėmesio skiria turinio kūrimui, tačiau nuosavo turinio kūrimas yra imlus kapitalui ir jo sėkmę yra sunku prognozuoti. Pati kurti originalų turinį „Netflix“ buvo priversta, kadangi iškilo daug ginčų dėl licencijuojamo turinio apribojimų ir galimybių jį rodyti ne visuose regionuose. Tačiau ši tendencija gali turėti neigiamų pasekmių, kadangi „Netflix“ rezultatai taps vis labiau priklausomi nuo kuriamų serialų, filmų ir kito turinio pasisekimo. Verta pabrėžti, jog klientai itin lengvai gali atsisakyti vieno paslaugų tiekėjo paslaugų ir greitai užsisakyti kito paslaugas. Dėl to peršasi išvada, jog „Netflix“ likimą gali nulemti nuosavo turinio sėkmė, o tai numatyti rinkos dalyviams bus itin sunki užduotis.

Visi „Netflix“ konkurentai aršiai konkuruoja tarpusavyje originalaus turinio srityje. Pavyzdžiui, HBO sulaukė labai didelio klientų antplūdžio dėl itin sėkmingo serialo „Game of Thrones“ (liet. „Sostų karai“). Pati „Netflix“ tapo gerai žinoma visame pasaulyje po didelio „House of Cards“ (liet. „Kortų namelis“), „Orange is the New Black“ (liet. „Oranžinė - naujoji juoda“) ir kitų serialų pasisekimo. Konkurentų rinkoje atsiranda vis daugiau: jau kitais metais net „Apple“ (AAPL) pristatys pirmąją savo originalų turinį – realybės šou apie programėlių išmaniesiems prietaisams kūrėjus – „Planet of the Apps“. Google valdomas YouTube jau kurį laiką ieško tinklapyje skelbiamo turinio apmokestinimo galimybių. Jeigu šiosdaug resursų turinčiosbendrovės nuspręs ir toliau plėstis šia kryptimi, tai „Netflix“ konkurencinė aplinka ir toliau sunkės.

NFLX akcijų kaina

Pastaraisiais metais investuotojamsišlikti „Netflix“ akcininkais buvo iš tiesų nelengva, kadangi akcijų kaina pasižymėjo itin ženkliais svyravimais, o vien po antro ketvirčio rezultatų paskelbimo NFLX akcijų kaina nėrė žemyn 13%. Nuo metų pradžios įmonės akcijų kaina yra sumenkusi apytiksliai 25%. Nepaisant šio kritimo, įmonės akcijos vis dar įkainotos itin dosniai, t.y. paskutinių 12 mėn. pelno P/E siekia beveik 270. Tai parodo, jog investuotojai vis dar tikisi itin sparčios „Netflix“ plėtros.

Pastarosiomis dienomis analitikai skubėjo mažinti „Netflix“ tikslinę kainą. Pavyzdžiui, „JPMorgan“ sumažino tikslinę įmonės akcijų kaina nuo 125 USD iki 116 USD, tačiau nepakeitė reitingo „overweight“, kuris reiškia, jog tikimasi didesnio augimo nei sektorius arba visa rinka. Goldman Sachs analitikai taip pat apkarpė tikslinę NFLX akcijų kainą nuo 120 USD iki 115 USD, tačiau išlaikė reitingą „pirkti“. Jeigu analitikų prognozės pasiteisins, tai įmonės akcijų kaina brangs apytiksliai trečdaliu. Verta atkeipti dėmesį į tai, jog analitikai gali ir toliau mažinti prognozes, jeigu kitų ketvirčių Netflix plėtros rezultatai ir toliau nuvils.

Daug investuotojų, tikėdamiesi tolimesnio NFLX akcijų kainos kritimo, atidaro trumpąsias pozicijas (angl. short) – neturėdami akcijų jas parduoda ir tikisi jas atpirkti pigiau. Taip tikimasi uždirbti iš akcijų kainos kritimo. „Nasdaq“ du kartus per mėnesį skelbiami „short interest“ ir „days to cover“ rodikliaileidžia geriau įvertinti, kaip aktyviai tuo naudojamasi rinkoje. Remiantis vidutine dienos apyvarta, birželio mėnesį būtų prireikę 3-4 dienų, kad būtų uždarytos visos trumposios pozicijos.Prieš metus šis rodiklis siekė 1,4-1,8 d., kas parodo išaugusį rinkos dalyvių norą turėti trumpąsias NFLX pozicijas ir mažėjusias apyvartas. Liepos mėnesio duomenys pasirodys jau liepos 26 d.

Nebe tokia aiški „Netflix“ ateitis ir toliau neramins investuotojus. Be to, įmonės akcijų kainą artimiausiu metu ir toliau slėgs trumpalaikiai sunkumai, su kurias tenka susidurti bendrovei. Investuotojai turi būti itin atsargūs, kadangi rinkos dalyviai, vertinantys Netflix, kaip sparčiai augančią bendrovę, gali pakeisti savo nuomonę ir nebenorėti primokėti už ateityje žadamus aukso kalnus.

Parengta LHV banko, remiantis „Netflix“, „Amazon“, „HBO Now“ skelbiamais duomenimis ir užsienio žiniasklaida („Forbes“, „Reuters“, „Yahoo Finance“, „Bloomberg“, „The Wall Street Journal“, „˜9TO5Mac“, „Community Financial News“, „The Guardian“). Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir nereiškia rekomendacijos pirkti ar parduoti minimus vertybinius popierius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vokietija nuo 2023 metų grįš prie „skolos stabdžio“ taisyklės

Vokietija planuoja nuo 2023 metų grįžti prie vadinamosios „skolos stabdžio“ taisyklės, ribojančios sumą,...

Rinkos
2022.06.29
Į Šiaulių banko stebėtojų tarybą siūlomi T. Okmanas, M. Raila

Į Šiaulių banko Stebėtojų tarybą siūlomi banko akcijų turinčių bendrovių „Tesonet“ ir „ME investicija“...

Rinkos
2022.06.29
Pagrindiniame JAV indekse įžvelgia bene trečdalio augimo potencialą Premium 4

Akcijų biržų indeksai Azijoje, Europoje, antradienį augo, tačiau JAV teigiamos nuotaikos neišsilaikė. JAV...

Rinkos
2022.06.28
Verslų gelbėjimas valstybiniam investuotojui tampa vis brangesnis

Pagalbos verslui fondo komanditorius „Valstybės investicinis kapitalas“ išplatino 25 mln. Eur obligacijų...

Rinkos
2022.06.28
„CityBee“ skolinasi ir iš privačios skolos fondo, kalbos sukasi apie aukštus vienaženklius skaičius Premium

„Modus Group“ priklausanti automobilių dalijimosi paslaugų įmonė „CityBee“ automobilių parko plėtrai...

Rinkos
2022.06.28
„Moody's“: Rusija neįvykdė užsienio skolos įsipareigojimų

Reitingų agentūra „Moody's“ patvirtino, kad Rusija pirmą kartą per šimtmetį neįvykdė užsienio skolos...

Rinkos
2022.06.28
M. Burry: „botago efektas“ gali priversti FED keisti kryptį

Michaelas Burry, „Scion Management“ vadovas, išgarsintas knygoje ir filme „The Big Short“, socialiniame...

Rinkos
2022.06.28
Rusijos defoltas – „vienas didžiųjų lūžinių istorijoje“, bet vandens labiau nebesudrums Premium 1

Pirmą kartą per kiek daugiau nei šimtą metų Rusija neatsiskaitė su savo kreditoriais užsienyje. Tačiau...

Rinkos
2022.06.27
Prancūzijos finansų ministras: valstybės skolos lygis pasiekė „pavojingą lygį“

Prancūzijos valstybės skolos lygis pasiekė „pavojingą lygį“, pirmadienį pareiškė finansų ministras Bruno Le...

Rinkos
2022.06.27
Rusija teigia, kad buvo užblokuoti du jos skolos mokėjimai 4

Rusija pirmadienį pareiškė, kad du jos skolos mokėjimai negalėjo pasiekti kreditorių, tačiau Maskva neigia,...

Rinkos
2022.06.27
Vyriausybė 3 metams pasiskolino už 1,87%

Lietuvos Vyriausybė vidaus rinkoje 3 metams ir mėnesiui pasiskolino 30 mln. Eur už vidutines 1,87% palūkanas.

Rinkos
2022.06.27
„Evernord“ fondo ir partnerių bendrovė NT projektui obligacijomis pasiskolino su 7% pajamingumu

Fondo „Evernord Real Estate Fund III“ ir Estijos vystymo bendrovės „Novira“ valdoma „Marijas 2 SIA“...

Rinkos
2022.06.27
„Bloomberg“: Rusijai paskelbtas defoltas 22

Naujienų agentūra „Bloomberg“ skelbia, kad pirmadienio rytą Rusija buvo pripažinta negalinti įvykdyti savo...

Rinkos
2022.06.27
Rizikos draudimo fondai ruošiasi tolesniems išsipardavimams

Rizikos draudimo fondų statymai indikuoja, kad jų valdytojai ruošiasi tolesniems nuosmukiams rinkose, kurios...

Rinkos
2022.06.27
Akcijų biržose dominuoja ekonomikos lėtėjimo lūkesčiai Premium

Nykių ekonomikos perspektyvų nuliūdinti investuotojai suskubo „šortinti“ Europos akcijas ir pirkti...

Rinkos
2022.06.23
Rusija atliko du mokėjimus rubliais už skolą užsienio valiutomis 20

Rusijos finansų ministerija ketvirtadienį atliko pirmuosius du mokėjimus nacionaline valiuta investuotojams,...

Rinkos
2022.06.23
„Capitalica Baltic Real Estate Fund I” trečia obligacijų emisija įtraukta į „First North“ rinką

Vertybinių popierių birža „Nasdaq Vilnius“ nuo šių metų birželio 23 d. į  prekybą Baltijos „First North“...

Rinkos
2022.06.23
M. Žėkas: jei prasideda centrinių bankų karpymai, ar tu „Microsoft“, ar „Apple“, bus korekcija Premium

Mantvidas Žėkas, „Orion Securities“ Kapitalo rinkų skyriaus vadovas, portalo „Mano pinigai“ organizuotame...

Rinkos
2022.06.23
S&P 500 ima asocijuotis su R. Nixono laikų „infliacijos šoku“ Premium

Akcijų rinkose nuotaikos niūrios, stebėtojai ragina nepasiduoti „meškų rinkos ralių“ žavesiui. Šviesos...

Rinkos
2022.06.22
„BlackRock“ strategai FED politikos pokyčio tikisi pradėjus lėtėti ekonomikai

„BlackRock Investment Institute“ strategai įspėja, kad JAV Federalinio rezervų banko (FED) politika gali...

Rinkos
2022.06.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku