„Visa“ ketvirčio pelno augimas pranoko lūkesčius

Didžiausios JAV mokėjimų sistemos operatorės Visa Inc. pirmojo finansinių metų ketvirčio, pasibaigusio gruodžio 31 d., įplaukų ir pelno augimas 6% pranoko rinkos lūkesčius.
Bendrovė taip pat pranešė, kad jos generalinis direktorius nuo 2016 m. Alas Kelly ateinantį trečiadienį atsistatydins. Jį pakeis jo pavaduotojas Ryanas McInerney, į šias pareigas patvirtintas pernai lapkritį.
Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu metais anksčiau, grynasis pelnas padidėjo nuo 3,96 mlrd. iki 4,18 mlrd. USD, arba nuo 1,83 iki 1,99 USD akcijai. Atmetus vienkartinius veiksnius, pelnas akcijai išaugo 21% iki 2,18 USD. Įplaukos ūgtelėjo 12% iki 7,94 mlrd. USD.
Volstrito analitikai prognozavo vidutiniškai 2,01 USD akcijai suderintą pelną, 7,70 mlrd. USD įplaukas.
Jau kelerius metus Visa pelnosi iš to, kad visame pasaulyje plačiai plinta kreditinių ir debetinių kortelių operacijos, taip pat ir tose vietose, kur paprastai buvo galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis apimtys pradėjo dar sparčiau augti po koronaviruso pandemijos, kuri paskatino dar platesnį skaitmeninių technologijų naudojimą. Tai naudinga mokėjimų sistemų operatorėms, gaunančioms mokestį už kiekvieną jų tinkle atliktą operaciją.
Atsiskaitymų per Visa sistemą palyginamuoju laikotarpiu padaugėjo 10% iki 52,5 mlrd. USD, o atsiskaitymų apimtys, atmetus valiutų santykių pokyčius, padidėjo 7%. Vien tik tarpvalstybinių mokėjimų apimtys, atmetus valiutų kursų svyravimus, ūgtelėjo 22%, o be atsiskaitymų Europoje vidaus rinkoje 31%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti