2023-01-17 06:45

Obligacijų apsipirkęs VU fondas po truputį grįžta į akcijų rinką

Justinas Noreika, Vilniaus universiteto fondo direktorius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Justinas Noreika, Vilniaus universiteto fondo direktorius. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Rizika būti akcijų rinkos atšokimo nuošalyje verčia susitaikyti su grėsme dėl galimų naujų žemumų. Vilniaus universiteto (VU) fondo alternatyvios investicijos grąžą sėmė iš trečdaliu pabrangusio studentų bendrabučio projekto ir rizikos draudimo fondo.

VU poreikiams rėmėjų lėšas investuojantis neliečiamojo kapitalo fondas per praėjusius metus fiksavo neigiamą 2% grąžą. Šią pastebimai pataisė per ketvirtąjį ketvirtį sugeneruotas 4% prieaugis, daugiausia dėl Europos akcijų brangimo ir alternatyvių investicijų per ketvirtį sugeneruotos grąžos. 

„Nuostolį sušvelnino savalaikiai akcijų pardavimo praktiškai aukščiausiame taške ir atpigusių obligacijų įsigijimo veiksmai, didesnis grynųjų kiekis metų eigoje, taip pat reikšminga alternatyviųjų investicijų dalis, kurių koreliacija su akcijų rinkomis mažesnė“, – rezultatus komentuoja Justinas Noreika, VU fondo direktorius.

52795
130817
52791