Rusiškos SkGD į Europą keliauja rekordiniais kiekiais

Rusiškų dujų importas vamzdynais į Europą mąžta. Tačiau rusiškos suskystintos dujos į Senąjį žemyną keliauja didesniais kiekiais nei kada nors iki šiol.
Rusijos suskystintos gamtinės dujos sausį-spalį sudarė 16% visų į Europą importuotų suskystintų gamtinių dujų (SkGD). Tiesa, tai tėra dalis to, kas importuota vamzdynais pastaraisiais aptariamuoju laikotarpiu perduota 62,1 mlrd. kubinių metrų dujų, kai laivais atgabenta 17,8 mlrd. kub. m.
Tokius duomenis pateikia Financial Times.
Tokiu būdu į Europą importuojamų dujų kiekis, duomenų analitikos bendrovės Refinitiv skaičiavimu, sausįspalį buvo 40% didesnis nei palyginamuoju laikotarpiu 2021 m.
Tuo metu vamzdinių dujų eksportas į Europą yra sumažėjęs 80%.
Kai kurie specialistai nerimauja, kad ir suskystintos gamtinės dujos taip pat gali būti panaudotos kaip šantažo priemonė. Jas daugiausia importuoja Prancūzija, Belgija, Ispanija ir Nyderlandai.
Mano kiek ciniškas požiūris yra toks: kad jeigu mes perkame suskystintas dujas iš Rusijos, tai nieko tokio. Nes mes gauname iš Rusijos tai, kas kitaip būtų išsiųsta kur nors kitur, teigia Georgas Zachmannas, Briuselio idėjų kalvės Bruegel bendradarbis. Ko Europai reikia skubiai, tai mechanizmo, skirto apsisaugoti nuo to, kad Rusija selektyviai siųs dujas individualiems pirkėjams Europoje tam, kad nusipirktų politinį palankumą.
Rusiškoms dujoms, nepriklausomai nuo to, kokiu pavidalu jos eksportuojamos, nėra įvestos jokios Vakarų sankcijos.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti