„Meta“ išplatins savo pirmąją obligacijų emisiją

Facebook savininkė Meta pradeda pirmąjį savo obligacijų emisijos platinimą, įmonei susidūrus su dideliu verslo sąlygų neapibrėžtumu ir gausiai investuojant į metavisatos vizijos įgyvendinimą. Taip ji traukiasi iš nedidelio sąrašo didžiųjų įmonių, neturinčių skolų.
Nerimas dėl socialinės žiniasklaidos milžinės ateities ir arši konkurencija su TikTok paskatino Meta akcijų kurso smukimą, tuo metu įmonė išleidžia milijardus metavisatos kūrimui.
Meta ketvirtadienį pranešė JAV rinkų priežiūros institucijai pradėjusi platinti obligacijas, kad surinktų lėšų tokiems dalykams kaip kapitalinės išlaidos, neapmokėtų paprastųjų akcijų atpirkimas, kitų įmonių įsigijimai ar investicijos.
Įmonė, kuriai taip pat priklauso Instagram ir WhatsApp, atsisakė pateikti platesnių komentarų.
Jos paraiškoje JAV vertybinių popierių ir biržų komisijai (SEC) nenurodyta nei norimų surinkti lėšų suma, nei obligacijų terminas, tačiau naujienų agentūra Bloomberg pranešė, kad Meta gali surinkti 810 mlrd. USD.
Praėjusią savaitę Meta pranešė apie pirmąjį ketvirčio įplaukų sumažėjimą per metus. Bendrovės grynasis pelnas susitraukė 36% iki 6,7 mlrd. USD.
Įmonę neigiamai paveikė sumenkusios pajamos iš reklamos, iš dalies tokią padėtį lėmė ir ekonominis neapibrėžtumas bei TikTok populiarumo augimas.
Sakyčiau, kad padėtis atrodo blogesnė nei prieš ketvirtį, analitikams teigė Markas Zuckerbergas, generalinis direktorius, įmonei paskelbus nuviliančius veiklos rezultatus.
Kai kurie analitikai teigė, kad bendrovė, kuri pernai pakeitė savo prekių ženklą, jau seniai turėjo žengti šį žingsnį ir pasiskolinti.
Meta neturi skolų savo balanse, skirtingai nei kitos stambios technologijų įmonės, o bendrovės metavisatos strategijos įgyvendinimas pareikalaus daug kapitalo, pažymėjo Danielis Ivesas, finansinių paslaugų ir investicijų bendrovės Wedbush Securities analitikas.
Tai protingas žingsnis, pridūrė jis.
Facebook pasivadino Meta, norėdama pabrėžti savo tikslą sukurti interaktyvų virtualios ir papildytosios realybės pasaulį, kurį laiko ateities dalyku.
Visgi nuo vasario mėnesio jos akcijų kaina atpigo per pusę, o rinkos kapitalizacija sumenko daugiau nei 400 mlrd. USD.
Telkiame dėmesį į ilgalaikes investicijas, kurios padės mums likti stipresniems išėjus iš šio nuosmukio, praėjusią savaitę analitikams kalbėjo M. Zuckerbergas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti