Pandemijos įkarštyje listingavęsi „fintech“ startuoliai atpigo 0,46 trln. USD

Pandemijos laikotarpiu JAV akcijų biržose listingavęsi startuoliai nuo savo akcijų kainų piko yra netekę beveik pusės trilijono rinkos kapitalizacijos. Ją sutraukė rūpesčiai dėl didėjančios pinigų kainos ir neišbandytų verslo modelių.
Nuo 2020 m. JAV akcijų biržose buvo listinguota 30 naujų finansų technologijų (fintech) sektoriaus bendrovių, kurios tuo metu sulaukė didelių įverčių. Jos patiko investuotojams, vyraujant nusiteikimui, kad finansų technologijos ilgalaikėje perspektyvoje gaus naudos iš skaitmenizacijos tendencijos, kurią pandemija dar ir paspartino.
Tačiau rūpesčiai, susiję su augančiomis bazinėmis palūkanų normomis, nepelninga veikla ir nepatikrintais verslo modeliais, šių įmonių akcijas pastūmėjo į pirmą eilę išsipardavime, kuris akcijų rinkose vyksta šiemet.
Vidutiniškai, neseniai listinguotos fintech bendrovės atpigo daugiau nei 50%, skaičiuoja Financial Times. Palyginkime: šiemet technologijų bendrovių gausus Nasdaq Composite indeksas traukėsi apie 29%.
Bendra įmonių kapitalizacija nuo metų pradžios susitraukė 156 mlrd. USD, o skaičiuojant nuosmukius nuo pikų, šios akcijos neteko apie 460 mlrd. USD vertės.
Nuo nepalankaus ekonominio klimato nukentėjo ir stambūs, įsitvirtinę vardai. Pavyzdžiui, mokėjimų bendrovės PayPal ir Block (anksčiau Square) šiemet drauge neteko 300 mlrd. USD rinkos kapitalizacijos.
Galiausiai, niūrios nuotaikos veikia ir privačias bendroves. Kaip rašė VŽ, neseniai didžiausiu Europos fintech startuoliu laikyta pirk dabar, mokėk vėliau paslaugos teikėja Klarna naujausiame investicijų pritraukimo raunde sulaukė 800 mln. USD investicijų, taip Švedijos kompanijos įvertis susitraukė 85%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti