Kinijoje pramonės gamybos apimtys gegužę traukėsi lėčiau

Kinijos gamybos apimčių traukimasis gegužę sulėtėjo, rodo antradienį paskelbti duomenys, o dalis gamyklų palaipsniui atnaujina darbą, pareigūnams sušvelninus kai kurias kovai su COVID-19 skirtas ribojamąsias priemones.
Pareigūnų teigimu, pirkimo vadybininkų indeksas (PMI) svarbus gamybos veiklos rodiklis pakilo iki 49,6 punkto, palyginti su balandį fiksuotu 47,4 punkto rodikliu, kuris buvo prasčiausias nuo 2020 metų pradžios.
Visgi rodmuo išliko žemiau 50 punktų ribos, skiriančios augimą nuo susitraukimo.
Skaičiai paskelbti tuo metu, kai Pekino nulinio COVID politika, kuria siekiama užkirsti kelią viruso plitimui įvedant griežtus karantinus ir atliekant masinius testavimus, susidūrė su greitai plintančio omikron varianto bangos keliamu išbandymu.
Dešimtys miestų, įskaitant ekonomikos centrus Šanchajų ir Šendženą, pastaraisiais mėnesiais buvo visiškai arba iš dalies uždaryti, todėl perspėjama, kad nulinio COVID politikos įtaka augimui gali sustiprėti.
Nacionalinio statistikos biuro vyresniojo statistiko Zhao Qinghe pranešime sakoma, kad pastarojo meto epideminė situacija ir tarptautinės padėties pokyčiai paveikė ekonominę veiklą.
Visgi gegužę atsigavo sintetinio pluošto, gumos ir plastiko gaminių gamyba, taip pat automobilių gamyba, teigiama pranešime.
Zhao Qinghe pažymėjo, kad žaliavų kainų indeksai buvo mažesni nei praėjusį mėnesį.
Nors gamybos apimtys ir paklausa pagerėjo, atkūrimo tempą vis dar reikia sustiprinti, pridūrė pareigūnas .
Kinija yra paskutinė didžioji ekonomika, kuri tebetaiko masinių testavimų ir griežtų karantinų politika kovai su koronaviruso plitimu, tačiau tokie griežti apribojimai žlugdo verslą.
COVID-19 atvejų pastarosiomis savaitėmis sumažėjo, todėl vietos institucijos palaipsniui leido kai kurioms įmonėms atnaujinti veiklą.
Oficialus ne gamybos PMI padidėjo iki 47,8 punkto nuo balandžio 41,9 punkto rodiklio, atsigaunant mažmeninei prekybai ir transportui.
Finansų centras Šanchajus pranešė, kad po dviejų mėnesių karantino nuo birželio 1 dienos panaikins daugumą apribojimų.
Pekinas taip pat švelnina kai kuriuos apribojimus.
Praėjusią savaitę vyriausybė pranešė paskelbsianti mokesčių lengvatų ir supirks obligacijų, kad padėtų pramonei.
Remiantis antradienį paskelbta informacija, ekonomikos skatinimo priemonės taip pat apims viešųjų pirkimų iš mažesnių įmonių didinimą, taip pat kai kurių darbdavių socialinio draudimo įmokų mokėjimų terminų atidėjimą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti