Augant infliacijai įmonės laisvas lėšas nukreipia į NT investicijas

Spartėjanti infliacijos banga skatina Lietuvos bendroves ieškoti naujų būdų įdarbinant sukauptas laisvas lėšas. Tarp jų konservatyvus investavimas į nekilnojamojo turto projektus per sutelktinio investavimo platformas, tampantis patikima priemone sprendžiant mažėjančios pinigų vertės problemą.
Statistikos departamento duomenimis, metinė infliacija balandį pakilo iki 16,8 procento. Kovo mėnesį ji siekė 15,6 procento. Augančios vartotojų kainos reiškia, kad pinigai nuvertėja ne tik gyventojų, bet ir įmonių sąskaitose.
Martynas Cimbalas, sutelktinio investavimo į komercinius nekilnojamojo turto projektus platformos Letsinvest projektų vadovas, pastebi, kad augant infliacijai, didėja verslo susidomėjimas trumpalaikėmis investicijomis, kurios atneštų patikimą grąžą su maža rizika.
Įmonės siekia sukaupti laisvų lėšų, kad sumažintų savo veiklos rizikas, pasiruoštų sunkesniems laikams. Tačiau šiuo metu infliacija mažina šių santaupų vertę, kuri mažėja rekordiniais tempais. Mūsų siūlomas sprendimas investuoti šias lėšas į paskolas, užtikrintas nekilnojamuoju turtu. Tai trumpalaikė, paprastai nuo 6 iki 24 mėnesių investicija, apsaugota turto įkeitimu ir atnešanti solidžią, iki 10 procentų siekiančią grąžą. Taigi, didžioji dalis dabartinės infliacijos sukelto nuvertėjimo būtų absorbuota, sako M. Cimbalas.
Rekomenduoja NT investicijas
JAV bankų US Bank, JP Morgan analitikai savo klientams, nerimaujantiems dėl infliacijos žalos investicijoms, investicijas į NT rekomenduoja kaip tas, kurios, augant infliacijai, turi daugiausiai šansų ją pralenkti.
Infliacinėje aplinkoje NT vertė linkusi kilti, kadangi pasiūla trumpuoju laikotarpiu yra daugiau ar mažiau fiksuota. Be to, pinigų srautai iš NT neatsilieka nuo infliacijos jai kylant, kadangi nuomotojai paprastai gali nesunkiai padidinti nuomos mokesčius, teigia JP Morgan 2021 m. paskelbtoje analizėje.
Į NT galima investuoti įvairiais būdais, tačiau, Letsinvest projektų vadovo teigimu, koinvestavimo platformtos privalumai yra ypač aktualūs verslui.

Verslo savininkai ir vadovai linkę skirti dėmesį ten, kur pasiekia didžiausią vertę: pagrindinį verslą. O investicijas įprasta palikti šios srities ekspertams. Tad dažnai vadovai nesiryžta imtis investavimo suprasdami, kad tam reikia ir daugybės papildomo laiko, ir žinių. Ši problema visiškai išsisprendžia, kai įmonės renkasi investuoti ne tiesiogiai, o per koinvestavimo platformas, mat čia viskuo pasirūpina platformos ekspertų komanda. Letsinvest užtikrina paprastą ir daug laiko nereikalaujantį procesą: mūsų ekspertai atlieka išsamią projektų analizę ir atranką, investuotojams pateikdami jau paruoštą informaciją ir administruodami visą procesą. Įmonių vadovams lieka tik pasirinkti projektą ir priimti sprendimą dėl investuotinos sumos. Mes orientuojamės į komercinio NT projektus, konservatyvias investicijas, todėl rizika bet kuriuo atveju yra palyginti maža, teigia M. Cimbalas.
Lietuvoje įmonėms taip pat verta investuoti į paskolas, nes, kitaip nei privačių investuotojų atveju, gautos palūkanos yra apmokestinamos ne 15 proc. pajamų mokesčiu, bet pelno mokesčiu, kuris, priklausomai nuo įmonės, gali būti ir 0 ar 5 proc. Be to, įmonė gautas palūkanų pajamas gali panaudoti kitoms išlaidoms padengti ir sumažinti mokėtiną pelno mokestį.
Investavimas įmonių vardu gali būti puikus būdas įdarbinti dividendus, taip išlaikant pinigus įmonėje ir auginant jų vertę, sako M. Cimbalas.
Siūlo papildomų naudų investuojantiems daugiau
Pirmąją paskolą 2021 m. pradžioje suteikusi Letsinvest iki šiol 9 komercinio NT projektams per skirtingus etapus suteikė 5,9 mln. eurų vertės finansavimą. Visi projektai sėkmingi, mėnesiniai mokėjimai sumokami laiku. Dvi paskolos jau grąžintos pilnai.
Mūsų investuotojai labai įvairūs, ir juridiniai, ir fiziniai asmenys, o vidutinė investuojama suma yra 40 tūkst. eurų. Visiems platformos naudotojams siūlome investicijas trumpam laikui, grąžą, užtikrinamą turto įkeitimu ir pakankamai konservatyviu skolos ir turto santykiu, kas reiškia, kad paskolų suma gerokai mažesnė nei turto vertė. Investuotojai gali būti ramūs, kad finansuojamas projektas praėjo profesionalią atranką ir visos rizikos yra išsamiai įvertintos, sako M. Cimbalas.
Tiems, kurie gali investuoti 50 000 Eur ir daugiau, Letsinvest siūlo papildomų naudų. Tarp jų galimybė dalyvauti uždaruose projektuose ar išankstiniuose finansavimo etapuose, uždirbti didesnę grąžą, įsitraukti į ilgalaikius pajamas nešančius projektus ir, galiausiai, turėti asmeninį vadybininką.
[infogram id="47469de2-8c00-4ea7-8cc4-6a325e75586f" prefix="0Xx" format="interactive" title="TR:Letsinvest"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti