Euro zonos gamyba stringa, bet atsigauna paslaugos

Išankstinis euro zonos pirkimų vadybininkų indeksas balandį paaugo iki 55,8, nuo 54,9 kovą. Bendrą indeksą į viršų kėlė paslaugų sektoriaus aktyvumas.
Pirkimų vadybininkų indeksas (PMI) tai apklausų būdu matuojamas rodiklis, rodantis verslo nuotaikas dėl artimiausios ateities. Indekso rodiklis virš 50 rodo augimą.
Euro zonos S&P Global Flash Eurozone Composite PMI (anksčiau jį publikavo IHS Markit) indeksas išaugo iki 55,8 ir yra didžiausias per pastaruosius 7 mėnesius.
Paslaugų subindeksas augo nuo 55,6 iki 57,7 (didžiausias per pastaruosius 8 mėnesius), gamybos subindeksas sumažėjo iki 55,3, nuo 56,5 ir buvo mažiausias per pastaruosius 15 mėnesių.
Gamybos išeigos subindeksas mažėjo nuo 53,1 iki 50,4 ir buvo mažiausias per beveik dvejus metus.
Balandį matėme dviejų greičių euro zonos ekonomiką. Pramonės augimas beveik išnyko dėl besitęsiančių tiekimo sutrikimų, augančių kainų ir ženklų, rodančių, kad neišlaidaujama, privengiant su karu susijusios rizikos, pranešime cituojamas Chrisas Williamsonas, S&P Global vyriausias verslo ekonomistas.
Anot jo, balandį gamyba pajautė ir išlaidų persiskirstymą nuo produktų prie paslaugų, rekordiškai augo kelionių ir poilsio paslaugų poreikis.
Bendrai abiem sektoriams, tiesa, buvo tolesnis kainų spaudimo didėjimas, kurį nulėmė augančios energijos ir žaliavų kainos, kaip ir augantys atlyginimai, teigia Ch. Williamsonas.
Vidutinės prekių ir paslaugų kainos augo beprecedenčiu tempu, nes šie kaštai buvo perduodami vartotojams, taip siunčiant neraminantį signalą, kad infliacijos spaudimas toliau augs.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti