Karo poveikis euro zonai: krenta ekonominis aktyvumas, eksportas, verslo nuotaikos, rekordiškai auga kainos

Euro zonos verslo ekonominio aktyvumo augimas sulėtėjo, karui Ukrainoje nusvėrus teigiamą popandeminio atsivėrimo poveikį.
Euro zonos sudėtinis ekonominio aktyvumo indeksas PMI kovą, palyginti su vasariu, sumažėjo nuo 55,5 punkto iki 54,5 punkto, rodo S&P Global (anksčiau IHS Markit) duomenys.
Paslaugų sektoriaus PMI subindeksas sumažėjo nuo 55,5 punkto iki 54,8 punkto.
Pramonės sektoriaus PMI subindeksas sumažėjo nuo 58,2 punkto iki 57 punktų, žemiausio lygio per 14 mėnesių.
PMI indeksų reikšmės virš 50 punktų rodo sektoriuje vykstant ekonominio aktyvumo plėtrą, žemiau 50 punktų susitraukimą.
S&P Global skaičiuojami PMI indeksai išvedami iš 5.000 euro zonos įmonių apklausų.
Kovą apklausos parodė rekordišką patiriamų sąnaudų ir taikomų kainų augimą, kurį lėmė šoktelėjusios žaliavų kainos ir tiekimo grandinių sutrikimai.
S&P Global įmonių apklausose verslo nuotaikos nusileido į žemiausią lygį per pusantrų metų, verslams sunerimus dėl perspektyvų.
Taip pat smuko eksporto apimtys.
Apklausos duomenys iliustruoja, kokį staigų ir reikšmingą poveikį euro zonos ekonomikai daro Rusijos ir Ukrainos karas. Taip pat išryškėjo rizika, kad euro zona patirs nuosmukį antrą ketvirtį, pranešime cituojamas Chrisas Williamsonas, S&P Global vyriausias ekonomistas.
Jeigu ne COVID19 valdymo priemonių atlaisvinimas, verslo aktyvumas kovą būtų susilpnėjęs kur kas labiau, teigė C. Williamsonas, pridurdamas, kad teigiamas efektas dėl pandemijos priemonių atlaisvinimo artimiausiais mėnesiais išblės.
[infogram id="2cc6babc-1882-4372-a9e6-4d527c123bf5" prefix="GQt" format="interactive" title="Euro zonos PMI indeksas 2022 kovą"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti