Turkijoje infliacija vasarį siekia 54,4%

Turkijoje metų infliacija vasario mėnesį pasiekė aukščiausią lygį per du dešimtmečius, parodė ketvirtadienį paskelbti statistikos agentūros duomenys, prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui laikantis netradicinio požiūrio, jog ekonomikos skatinimui yra būtina mažinti palūkanų normas bei silpnėjant nacionalinės valiutos kursui.
Vartojimo kainos vasario mėnesį, palyginti su sausiu, padidėjo 4,8%, o 12 mėnesių infliacija pasiekė 54,4%, rodo paskelbti oficialūs duomenys.
R. T. Erdoganui rengiantis kitų metų prezidento rinkimams, didėjančios pragyvenimo išlaidos tapo pagrindiniu visuomenės nepasitenkinimo Turkijoje šaltiniu.
Turkijos lira 2021 m. prarado 44% savo vertės JAV dolerio atžvilgiu.
Sausio mėnesį R. T. Erdoganas pakeitė valstybinės statistikos agentūros vadovą.
Turkijos žiniasklaida pranešė, kad prezidentas buvo nepatenkintas skelbiamais infliacijos rodikliais.
Opozicija ir kai kurie ekonomistai mano, kad net oficialūs skaičiai neatspindi tikrosios padėties.
Praėjusį mėnesį Fitch Ratings sumažino Turkijos skolinimosi reitingą nuo BB- iki B+ su neigiama perspektyva, motyvuodama sprendimą aukšta infliacija ir nepasitikėjimu politikos formuotojų noru ar galimybėmis pakeisti kryptį.
Nors infliacija auga visame pasaulyje, iš dalies dėl švelnios pinigų politikos, kuria buvo siekiama sumažinti COVID-19 pandemijos padarinius, Turkijos problemos yra žymiai opesnės dėl R. T. Erdogano netradicinio ekonominio požiūrio.
Turkijos prezidentas atmeta idėją, kad su infliacija reikia kovoti didinant pagrindinę palūkanų normą, kuri, jo manymu, dar labiau skatina kainų augimą.
Toks požiūris yra visiškai priešingas įprastiniam ekonominiam mąstymui.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti