Naujosios Zelandijos centrinis bankas pirmą kartą po pusantrų metų padidino palūkanų normą

Naujoji Zelandija trečiadienį tapo viena pirmųjų išsivysčiusių ekonomikų nuo koronaviruso pandemijos pradžios, kurios centrinis bankas padidino palūkanų normas, siekdamas mažinti didėjančią infliaciją.
Naujosios Zelandijos centrinis bankas trečiadienį po 18 mėnesių pertraukos padidino bazinę palūkanų normą 0,25 procentinio punkto, iki 0,5%.
Jis leido suprasti, kad ateityje laukia tolesni palūkanų normos didėjimai, o analitikai prognozuoja, kad iki 2022 metų vidurio skolinimosi išlaidos gali siekti 1,5%.
Tikslinga ir toliau mažinti skatinimo lygį, kad būtų išlaikyta maža infliacija ir palaikomas maksimalus tvarus užimtumas, sakoma centrinio banko pranešime.
Besivystančios ekonomikos, tokios kaip Brazilija, Rusija ir Meksika, pastaraisiais mėnesiais padidino palūkanų normas, kaip ir keletas išsivysčiusių šalių, įskaitant Pietų Korėją.
Priimdamas sprendimą, Naujosios Zelandijos centrinis bankas paminėjo atsigaunančią pasaulio ekonomiką ir padidėjusį tarptautinį mobilumą, skatinamą vakcinavimo kampanijų.
Bankas mano, kad infliacija greičiausiai didės dėl didesnių naftos kainų, augančių transporto išlaidų ir tiekimo trūkumo poveikio, ir pažymėjo, kad pasaulinis žingsnis link griežtesnės pinigų politikos jau artėja.
Bankas teigė, kad Naujojoje Zelandijoje infliacijos lygis vidutiniu laikotarpiu viršys 4%, nors banko nustatytas tikslinis lygis yra 13%.
Šalyje bazinė palūkanų norma nuo 2020 metų kovo buvo rekordiškai maža 0,25%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti