Amerikiečių verslo vadybos sėkmės paslaptys – Lietuvos įmonių vadovams

Reklama publikuota: 2021-07-22
Ray Smith, JAV Belhaveno universiteto organizacinės lyderystės mokslų daktaras: „Šiandieniniai vadovai turi tapti ne tik puikiai vadovauti gebančiais lyderiais, bet ir patys būti paklausūs rinkoje dėl savo turimų kompetencijų.“
svg svg
Ray Smith, JAV Belhaveno universiteto organizacinės lyderystės mokslų daktaras: „Šiandieniniai vadovai turi tapti ne tik puikiai vadovauti gebančiais lyderiais, bet ir patys būti paklausūs rinkoje dėl savo turimų kompetencijų.“

Pandemijos gniaužtuose įkalintas verslo sektorius privalo ieškoti būdų, kaip išsikapstyti iš krizės. Kad įmonės kuo greičiau atsitiestų, jų vadovams šiandien nebėra laiko kurti ateities strategijų, problemas tenka spręsti nedelsiant. Pasak Mykolo Romerio universiteto (MRU) ekspertų, dažnam vadovui turimų vienos ar kelių sričių kompetencijų nepakanka. Norint veikti pelningai, prisitaikyti prie sparčiai kintančios rinkos, patenkinti itin reiklių vartotojų poreikius čia ir dabar būtina tapti lyderiu ir gebėti matyti visumą.

Tą padaryti esamiems ir būsimiems vadovams gali padėti MRU kartu su JAV ekspertais sukurta Verslo administravimo (MBA) studijų programa. Pasak vieno iš jos kūrėjų, JAV Belhaveno universiteto organizacinės lyderystės mokslų daktaro Ray Smith, šiandieniniai vadovai turi tapti ne tik puikiai vadovauti gebančiais lyderiais, bet ir patys būti paklausūs rinkoje dėl savo turimų kompetencijų.

„Ranka pasiekiama pasaulinė rinka yra kur kas sudėtingesnė, nei ji buvo vakar. Negana to, vartotojai yra žymiai reiklesni – nori ne tik naujausių technologijų, bet ir už mažiausią kainą gauti aukščiausios kokybės prekių ar paslaugų. Kokybė tampa būtina sąlyga ir verslo procesuose, paslaugose bei valdyme“, – sako dr. R. Smith.

nuotrauka::1 right

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Tik vienerius metus trunkanti MRU Verslo administravimo (MBA) programa, vienintelė Lietuvoje kurta remiantis sėkmingų JAV verslų pavyzdžiu, apima penkias pagrindines sritis, kurias privalo išmanyti ir gebėti valdyti šiuolaikiniai vadovai: lyderystę, projektų bei verslo procesų, finansų ir marketingo valdymą globalioje verslo aplinkoje, – pabrėžia doc. dr. Lidija Kraujalienė, MRU Verslo administravimo (MBA) akredituotos studijų programos direktorė.

Duomenimis pagrįsti vadovų sprendimai

Šiemet programa atnaujinta net keliais studijų moduliais: Marketingo valdymas globalioje verslo aplinkoje, Finansų ir Projektų valdymas vadovams.

Tarpdisciplininių žinių bei įgūdžių suteikiantis Marketingo valdymo globalioje verslo aplinkoje modulis vadovams suteiks aktualiausią informaciją apie neuromarketingą ir dirbtinį intelektą, įmonių komunikacijos subtilybes socialinėje žiniasklaidoje, galimybę dirbti bendradarbiavimo platformose. Praktinę šio modulio dalį įgyvendins kviestiniai dėstytojai – bendrovės „Mambu“ vyresnysis duomenų mokslininkas ir mašininio mokymosi inžinierius Marius Vileiniškis bei neuromarketingo ekspertė, KTU Skaitmenizavimo mokslo grupės tyrėja Eglė Vaičiukynaitė.

nuotrauka::2 right

Pasak M. Vileiniškio, šiuolaikiniame versle duomenys tampa viso ko ašimi, o mašininis mokymasis padeda atrasti sudėtingesnius, sunkiau pastebimus jų sąryšius ir pasiekti pardavimus didinančią personalizaciją.

„Galima ir toliau pasikliauti ekspertinėmis įžvalgomis ir bandyti atspėti, ko nori vartotojai. Tačiau daug efektyviau mokytis iš to, kas jau yra įvykę ir atnešė sėkmę. Būtent tokią galimybę sukuria mašininis mokymasis, kuris padeda atrasti sudėtingesnius sąryšius tarp duomenų ir tai, kas nebūtinai pastebima ieškant tiesioginių sąsajų. Kitaip tariant, duomenimis grįsta vartotojų elgsenos analizė leidžia verslui tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku pasiūlyti savo prekes ar paslaugas vartotojui, kurios jam iš tiesų reikia“, – duomenų svarbą akcentuoja M. Vileiniškis.

Kur dėsite kablelį: „Atsisakyti negalima patobulinti“

nuotrauka::3 right

Neuromarketingo ekspertė E. Vaičiukynaitė pastebi, kad įmonės ne taip lengvai nori atsisakyti mažiau perkamų priekių ir paslaugų. Vis dažniau investuojama ne tik į tradicinius marketingo, bet ir neuromarketingo tyrimus, suteikiančius vertingos informacijos, kaip galima reikšmingai padidinti nepopuliarių prekių ar paslaugų paklausą.

„Neuromarketingo tyrimai padeda išsiaiškinti, kodėl siūloma prekė ar paslauga vartotojų nesudomino, kaip galima ją patobulinti, kad būtų perkama. Pavyzdžiui, tyrimo metu gali paaiškėti, kad būtina kitokia maisto produkto forma ar jam reikalingas naujas ingredientas. Tuomet vadovui jau aišku, kodėl ir kokių papildomų investicijų reikia norint tuos pakeitimus įgyvendinti. Produktų ar paslaugų inovacijas taip pat galima vystyti pasitelkiant didžiuosius duomenis ir pritaikant įvairius mašininio mokymosi sprendimus, vėliau jas testuojant su neuromarketingo įrankiais“, – sako E. Vaičiukynaitė.

Efektyvūs įrankiai verslo krizės valdymui

MRU ekspertai, įgyvendinantys MBA programą vadovams, pabrėžia, kad, turint teisingus įrankius, verslo krizės galima išvengti arba ganėtinai lengvai iš jos išeiti.

„Kartu su užsienio partneriais atnaujintame Finansų valdymo modulyje vadovams bus atskleistas „know-how“ apie praktiškai pritaikomą įrankį, kuris taps nepamainomas efektyviam organizacijos veiklų bei finansų scenarijų modeliavimui. Tai padeda valdyti situaciją ir neleidžia krizei paveikti verslo, o paveikus nurodo būdus, kaip išeiti iš krizės duobės“, – teigia finansų ekspertas Maksims Sics, įmonės „AG Capital“ verslo plėtros vadovas.

Nesvarbu kurioje srityje darbuojasi verslas, programą baigę vadovai žinos, kaip pagerinti savo verslo pagrindinius efektyvumo rodiklius (angl. Key Performance Indicator, KPI).

„Projektų valdymo supratimas stipriai padeda struktūruoti vadovų mąstymą ir verslo procesus: identifikuoti problemą ir galimybę, generuoti naujas idėjas produktams ir paslaugoms, tinkamai planuoti veiklas, numatyti KPI, įgyvendinti, tobulinti ir stebėti numatyto projekto rezultatus. Šios žinios yra nepamainomas gidas norint užtikrinti verslo gyvavimo ciklą. Po šio kurso vadovai bus pasiruošę projektų valdymo profesionalų (PMP) sertifikavimo egzaminui,“ – teigia doc. dr. Lidija Kraujalienė.

O verslo procesų valdymo modulio ilgametis lektorius dr. Eigirdas Žemaitis, dažnai vadinamas „vaikščiojančia enciklopedija“, vadovams parodys būdus, kaip išnaudoti verslo inovacijų ir kūrybiškumo potencialą. Verslo procesų valdymo išmanymas padeda įmonės vadovams modeliuoti kūrybinius procesus, parinkti ir naudoti tinkamas technologijas, analizuoti ir taip projektuoti galimus sprendimus verslo plėtrai.

Eksperimentavimu grindžiamas mąstymas organizacijose

Pastaruoju metu versle ryškėja „eksperimentinė revoliucija“ (angl. experimental revolution), kurios atsiradimui įtakos turi didelis duomenų prieinamumas bei skaičiavimo galimybės, skelbia „Harward Business Review“. Daugelis Lietuvos vadovų yra girdėję apie didžiuosius duomenis (angl. Big Data), mašininį mokymąsi ar dirbtinį intelektą, neuromarketingo tyrimus, tačiau E. Vaičiukynaitė įsitikinusi, kad eksperimentavimu grindžiama mąstymo kultūra turi būti ugdoma ne tik vadovų lygmenyje, bet ir jų komandose.

„Eksperimentavimu grindžiama mąstymo kultūra yra itin svarbi, nes įgalina sugeneruoti didelę grąžą, sietiną su įmonės veiklos rezultatais, bei išvengti nepagrįstų, rizikingų sprendimų. Tačiau tam, kad eksperimentai įmonei nepridarytų daugiau žalos negu naudos, svarbu nepamiršti jų atlikimo etikos. Juk visi atsimename garsųjį eksperimentą su žinutėmis socialinės žiniasklaidos platformoje „Facebook“, kuomet be jo naudotojų žinios buvo bandoma išsiaiškinti, kaip teigiamos ar neigiamos žinutės turinys paveikia jų emocijas ir elgseną“, – pasakoja neuromarketingo ekspertė E. Vaičiukynaitė.

Anot jos, svarbu ne tik ugdyti eksperimentavimu pagrįstą kultūrą, bet ir žinoti, kada ji nėra būtina.

„Pavyzdžiui, kad nuspręstume, kokias charakteristikas (spalvas, toną, stilių) parinkti, kad statinė ar dinaminė žinutė patrauktų vartotojų dėmesį ir būtų labiau įsimenama, eksperimentai nėra būtini. Šiuos sprendimus galima priimti pasitelkiant dirbtinio intelekto įrankius“, – sako tyrėja E. Vaičiukynaitė.

Naujausios žinios ir puikūs programos absolventų atsiliepimai

Verslo administravimo (MBA) programos direktorė kviečia vadovus nepraleisti galimybės įgyti naujausių žinių bei išmokti lengvai praktikoje pritaikomų įrankių.

„Neuromarketingas ir dirbtinis intelektas jau tapo šių dienų aktualijomis, tačiau, kaip šiomis žiniomis pasinaudoti siekiant pagerinti verslo sprendimus kasdienybėje, dar žinoma ne kiekvienam vadovui. MRU siūloma vadovų MBA programa, siekiant suteikti dar daugiau praktinių žinių bei įgūdžių, 2021–2022 atnaujinta. Esamų ir naujų vadovų kurse laukia ir inovatyvūs, lengvai suprantami Finansų bei Projektų valdymo modeliai, kuriuos vadovai galės nedelsiant pritaikyti savo įmonės veikloje,“ – teigia doc. dr. L. Kraujalienė.

Pasak 2020–2021 metų laidos MBA absolvento „SPA Vilnius Druskininkai“ vadovo Roberto Liudvinavičiaus, ši programa itin naudinga ne tik esamiems vadovams, bet ir jais tapti besiruošiantiems.

„Džiaugiuosi pasirinkęs studijuoti verslo administravimą (MBA) Mykolo Romerio Universitete. Savo profesinę karjerą kuriu jau daugiau nei 25 metus, esu dirbęs įvairiose vadovaujančiose pareigose ir turiu pripažinti, kad kiekviena įmonė stengiasi organizuoti mokymus ir suteikti pagalbą savo darbuotojams, tačiau nei viena nedaro tai plačiai – tik tai, kas tinka konkrečiam verslui, ar konkrečioms kompetencijoms stiprinti. MBA man, tikiu, kad ir mano bendramoksliams, suteikė galimybę susipažinti ir išmokti verslo valdymo plačiąja prasme. Labai gerai sudėliota mokymo programa, medžiaga pateikiama koncentruotai, dalykiškai, per praktiškumo prizmę. Rekomenduoju ypač tiems, kurie ruošiasi tapti vadovais“, – savo patirtimi dalijasi R. Liudvinavičius.

Daugiau apie MRU vadovų MBA skaitykite čia: https://cutt.ly/bmWvXEJ

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Rinkos“
Rašyti komentarą 0
Rygos biurų pastate „Verde“ kursis „Enefit“

Investicijų bendrovės „Capitalica Asset Management“ fondas pranešė pasirašęs nuomos sutartį su Estijos...

Kaip pavogti dujų gamyklą: Kremlius taikosi išstumti „Shell“, „Mitsubishi“

Rusijos dujų skystinimo gamykla Sachalino saloje, „Sachalin-2“, bus perleista naujai rusiškai bendrovei.

Rinkos
11:06
Kontrolinį „Glassbee“ akcijų paketą įsigijo „Magnus Investments“

Alytuje veikianti aliuminio bei plastiko langų, durų, fasadų projektavimu, gamyba ir montavimu užsiimanti...

Pramonė
10:45
„Snoro“ bankroto administratoriaus ir Šveicarijos banko ginče susitarta dėl 105 mln. Eur atgavimo

„Snoras“ nemokumo administratoriaus komanda ir Šveicarijos bankas „Julius Baer & Co. Ltd.“ taikos sutartimi...

Rinkos
10:10
VŽ klausomiausi podkastai birželį

Pateikiame daugiausia „Verslo žinių“ prenumeratorių dėmesio sulaukusių podkastų TOP 10.

Laisvalaikis
09:52
Biržose – dešimtmečius nematytas nuosmukis Premium

Pirmąjį šių metų pusmetį pasaulio finansų rinkos užbaigė su ekstremalius lygius žyminčiais nuosmukiais,...

Rinkos
09:09
Seimas: nereikės identifikuoti tapatybės keičiančių kripto valiutą iki 700 Eur

Virtualių valiutų operacijų įmonės nuo kitų metų privalės identifikuoti ne visus klientus, ko siekė Lietuvos...

Rinkos
2022.06.30
„Maxima grupei“ piešia daugiau kaip 6% skolinimosi kainą Premium 1

Kapitalo rinką 300 mln. Eur emisijai žvalganti ir milijardines skolinimosi obligacijomis ambicijas turinti...

Rinkos
2022.06.30
Akcijų biržose išsipardavimas nesibaigia, nors yra gerų ženklų dėl infliacijos Premium

Pasaulio akcijų biržų indeksai paplūdę krauju. Infliacijos duomenys kol kas nedžiugina, tačiau leidžia...

Rinkos
2022.06.30
„Revolut bank“ leista didinti kapitalą daugiau nei 30 mln. Eur

Bankui „Revolut bank“ leista padidinti įstatinį kapitalą nuo 5,5 mln. iki 36,8 mln. Eur, pranešė Lietuvos...

Rinkos
2022.06.30
„Gazprom“ žlugdo ilgametį savo partnerį „Uniper“ 2

Vokietijos energetikos milžinė „Uniper“ svarsto galimybes prašyti Vyriausybės pagalbos, Rusijos „Gazprom“...

Rinkos
2022.06.30
„Estateguru“ siekia pritraukti institucinių investuotojų, žada nepamiršti mažmeninių Premium

„Estateguru“ ruošiasi antram lėšų pritraukimo raundui. Startuolis ketina smarkiai padidinti veiklos apimtis,...

Rinkos
2022.06.30
„Gazprom“ nemokės dividendų, akcija smuko 30%

„Gazprom“ paskelbus, kad įmonė už 2021 m. dividendų nemokės, bendrovės akcija Maskvos akcijų biržoje smuko...

Rinkos
2022.06.30
Švedijos centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą puse proc. punkto

Švedijos centrinis bankas, arba Riksbankas, padidino bazinę palūkanų normą puse procentinio punkto nuo 0,25%...

Rinkos
2022.06.30
„Equite“ vietoje „Pieno žvaigždžių“ sandėlių Vilniuje mato gyvenamuosius namus

Verslininko Viliaus Kavaliausko investicijų bendrovė „Equite“, užbaigusi vienos didžiausių pieno perdirbimo...

Statyba ir NT
2022.06.30
„Maxima grupės“ skolinimosi kapitalo rinkoje ambicijos – iki 1 mlrd. Eur

Kapitalo rinką dėl 300 mln. Eur obligacijų išleidimo žvalganti „Maxima grupė“ užsitikrino dokumentaciją...

Rinkos
2022.06.30
„Swedbank“ ir SEB skolina 25 mln. Eur „Scandagra Group“

Vienai didžiausių prekybos trąšomis ir grūdais grupių Baltijos šalyse „Scandagra Group“ „Swedbank“ ir SEB...

Rinkos
2022.06.30
Į ką investuoja Z karta: nuo metaverslo iki vyno Premium

Įvairūs tyrimai rodo, kad maždaug trečdalis Z kartos žmonių, užuot investavę į tradicinius investicinius...

Laisvalaikis
2022.06.29
Dar viena kriptobendrovė sukniubo pristigusi likvidumo

„Three Arrows Capital“ (3AC), stambus kriptovaliutų rizikos draudimo fondas, pradėjo likvidavimo procedūras.

Rinkos
2022.06.29
Akcijų kainų dugno ieško stebėdami infliacijos duomenis ir centrinių bankų vadovus Premium

Investuotojai rinkose blaškosi tarp noro pagauti dugną meškų rinkoje ir baimių, jog su infliacija kovojantys...

Rinkos
2022.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku