Amerikiečių verslo vadybos sėkmės paslaptys – Lietuvos įmonių vadovams

Reklama publikuota: 2021-07-22
Ray Smith, JAV Belhaveno universiteto organizacinės lyderystės mokslų daktaras: „Šiandieniniai vadovai turi tapti ne tik puikiai vadovauti gebančiais lyderiais, bet ir patys būti paklausūs rinkoje dėl savo turimų kompetencijų.“
svg svg
Ray Smith, JAV Belhaveno universiteto organizacinės lyderystės mokslų daktaras: „Šiandieniniai vadovai turi tapti ne tik puikiai vadovauti gebančiais lyderiais, bet ir patys būti paklausūs rinkoje dėl savo turimų kompetencijų.“

Pandemijos gniaužtuose įkalintas verslo sektorius privalo ieškoti būdų, kaip išsikapstyti iš krizės. Kad įmonės kuo greičiau atsitiestų, jų vadovams šiandien nebėra laiko kurti ateities strategijų, problemas tenka spręsti nedelsiant. Pasak Mykolo Romerio universiteto (MRU) ekspertų, dažnam vadovui turimų vienos ar kelių sričių kompetencijų nepakanka. Norint veikti pelningai, prisitaikyti prie sparčiai kintančios rinkos, patenkinti itin reiklių vartotojų poreikius čia ir dabar būtina tapti lyderiu ir gebėti matyti visumą.

Tą padaryti esamiems ir būsimiems vadovams gali padėti MRU kartu su JAV ekspertais sukurta Verslo administravimo (MBA) studijų programa. Pasak vieno iš jos kūrėjų, JAV Belhaveno universiteto organizacinės lyderystės mokslų daktaro Ray Smith, šiandieniniai vadovai turi tapti ne tik puikiai vadovauti gebančiais lyderiais, bet ir patys būti paklausūs rinkoje dėl savo turimų kompetencijų.

„Ranka pasiekiama pasaulinė rinka yra kur kas sudėtingesnė, nei ji buvo vakar. Negana to, vartotojai yra žymiai reiklesni – nori ne tik naujausių technologijų, bet ir už mažiausią kainą gauti aukščiausios kokybės prekių ar paslaugų. Kokybė tampa būtina sąlyga ir verslo procesuose, paslaugose bei valdyme“, – sako dr. R. Smith.

nuotrauka::1 right

„Tik vienerius metus trunkanti MRU Verslo administravimo (MBA) programa, vienintelė Lietuvoje kurta remiantis sėkmingų JAV verslų pavyzdžiu, apima penkias pagrindines sritis, kurias privalo išmanyti ir gebėti valdyti šiuolaikiniai vadovai: lyderystę, projektų bei verslo procesų, finansų ir marketingo valdymą globalioje verslo aplinkoje, – pabrėžia doc. dr. Lidija Kraujalienė, MRU Verslo administravimo (MBA) akredituotos studijų programos direktorė.

Duomenimis pagrįsti vadovų sprendimai

Šiemet programa atnaujinta net keliais studijų moduliais: Marketingo valdymas globalioje verslo aplinkoje, Finansų ir Projektų valdymas vadovams.

Tarpdisciplininių žinių bei įgūdžių suteikiantis Marketingo valdymo globalioje verslo aplinkoje modulis vadovams suteiks aktualiausią informaciją apie neuromarketingą ir dirbtinį intelektą, įmonių komunikacijos subtilybes socialinėje žiniasklaidoje, galimybę dirbti bendradarbiavimo platformose. Praktinę šio modulio dalį įgyvendins kviestiniai dėstytojai – bendrovės „Mambu“ vyresnysis duomenų mokslininkas ir mašininio mokymosi inžinierius Marius Vileiniškis bei neuromarketingo ekspertė, KTU Skaitmenizavimo mokslo grupės tyrėja Eglė Vaičiukynaitė.

nuotrauka::2 right

Pasak M. Vileiniškio, šiuolaikiniame versle duomenys tampa viso ko ašimi, o mašininis mokymasis padeda atrasti sudėtingesnius, sunkiau pastebimus jų sąryšius ir pasiekti pardavimus didinančią personalizaciją.

„Galima ir toliau pasikliauti ekspertinėmis įžvalgomis ir bandyti atspėti, ko nori vartotojai. Tačiau daug efektyviau mokytis iš to, kas jau yra įvykę ir atnešė sėkmę. Būtent tokią galimybę sukuria mašininis mokymasis, kuris padeda atrasti sudėtingesnius sąryšius tarp duomenų ir tai, kas nebūtinai pastebima ieškant tiesioginių sąsajų. Kitaip tariant, duomenimis grįsta vartotojų elgsenos analizė leidžia verslui tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku pasiūlyti savo prekes ar paslaugas vartotojui, kurios jam iš tiesų reikia“, – duomenų svarbą akcentuoja M. Vileiniškis.

Kur dėsite kablelį: „Atsisakyti negalima patobulinti“

nuotrauka::3 right

Neuromarketingo ekspertė E. Vaičiukynaitė pastebi, kad įmonės ne taip lengvai nori atsisakyti mažiau perkamų priekių ir paslaugų. Vis dažniau investuojama ne tik į tradicinius marketingo, bet ir neuromarketingo tyrimus, suteikiančius vertingos informacijos, kaip galima reikšmingai padidinti nepopuliarių prekių ar paslaugų paklausą.

„Neuromarketingo tyrimai padeda išsiaiškinti, kodėl siūloma prekė ar paslauga vartotojų nesudomino, kaip galima ją patobulinti, kad būtų perkama. Pavyzdžiui, tyrimo metu gali paaiškėti, kad būtina kitokia maisto produkto forma ar jam reikalingas naujas ingredientas. Tuomet vadovui jau aišku, kodėl ir kokių papildomų investicijų reikia norint tuos pakeitimus įgyvendinti. Produktų ar paslaugų inovacijas taip pat galima vystyti pasitelkiant didžiuosius duomenis ir pritaikant įvairius mašininio mokymosi sprendimus, vėliau jas testuojant su neuromarketingo įrankiais“, – sako E. Vaičiukynaitė.

Efektyvūs įrankiai verslo krizės valdymui

MRU ekspertai, įgyvendinantys MBA programą vadovams, pabrėžia, kad, turint teisingus įrankius, verslo krizės galima išvengti arba ganėtinai lengvai iš jos išeiti.

„Kartu su užsienio partneriais atnaujintame Finansų valdymo modulyje vadovams bus atskleistas „know-how“ apie praktiškai pritaikomą įrankį, kuris taps nepamainomas efektyviam organizacijos veiklų bei finansų scenarijų modeliavimui. Tai padeda valdyti situaciją ir neleidžia krizei paveikti verslo, o paveikus nurodo būdus, kaip išeiti iš krizės duobės“, – teigia finansų ekspertas Maksims Sics, įmonės „AG Capital“ verslo plėtros vadovas.

Nesvarbu kurioje srityje darbuojasi verslas, programą baigę vadovai žinos, kaip pagerinti savo verslo pagrindinius efektyvumo rodiklius (angl. Key Performance Indicator, KPI).

„Projektų valdymo supratimas stipriai padeda struktūruoti vadovų mąstymą ir verslo procesus: identifikuoti problemą ir galimybę, generuoti naujas idėjas produktams ir paslaugoms, tinkamai planuoti veiklas, numatyti KPI, įgyvendinti, tobulinti ir stebėti numatyto projekto rezultatus. Šios žinios yra nepamainomas gidas norint užtikrinti verslo gyvavimo ciklą. Po šio kurso vadovai bus pasiruošę projektų valdymo profesionalų (PMP) sertifikavimo egzaminui,“ – teigia doc. dr. Lidija Kraujalienė.

O verslo procesų valdymo modulio ilgametis lektorius dr. Eigirdas Žemaitis, dažnai vadinamas „vaikščiojančia enciklopedija“, vadovams parodys būdus, kaip išnaudoti verslo inovacijų ir kūrybiškumo potencialą. Verslo procesų valdymo išmanymas padeda įmonės vadovams modeliuoti kūrybinius procesus, parinkti ir naudoti tinkamas technologijas, analizuoti ir taip projektuoti galimus sprendimus verslo plėtrai.

Eksperimentavimu grindžiamas mąstymas organizacijose

Pastaruoju metu versle ryškėja „eksperimentinė revoliucija“ (angl. experimental revolution), kurios atsiradimui įtakos turi didelis duomenų prieinamumas bei skaičiavimo galimybės, skelbia „Harward Business Review“. Daugelis Lietuvos vadovų yra girdėję apie didžiuosius duomenis (angl. Big Data), mašininį mokymąsi ar dirbtinį intelektą, neuromarketingo tyrimus, tačiau E. Vaičiukynaitė įsitikinusi, kad eksperimentavimu grindžiama mąstymo kultūra turi būti ugdoma ne tik vadovų lygmenyje, bet ir jų komandose.

„Eksperimentavimu grindžiama mąstymo kultūra yra itin svarbi, nes įgalina sugeneruoti didelę grąžą, sietiną su įmonės veiklos rezultatais, bei išvengti nepagrįstų, rizikingų sprendimų. Tačiau tam, kad eksperimentai įmonei nepridarytų daugiau žalos negu naudos, svarbu nepamiršti jų atlikimo etikos. Juk visi atsimename garsųjį eksperimentą su žinutėmis socialinės žiniasklaidos platformoje „Facebook“, kuomet be jo naudotojų žinios buvo bandoma išsiaiškinti, kaip teigiamos ar neigiamos žinutės turinys paveikia jų emocijas ir elgseną“, – pasakoja neuromarketingo ekspertė E. Vaičiukynaitė.

Anot jos, svarbu ne tik ugdyti eksperimentavimu pagrįstą kultūrą, bet ir žinoti, kada ji nėra būtina.

„Pavyzdžiui, kad nuspręstume, kokias charakteristikas (spalvas, toną, stilių) parinkti, kad statinė ar dinaminė žinutė patrauktų vartotojų dėmesį ir būtų labiau įsimenama, eksperimentai nėra būtini. Šiuos sprendimus galima priimti pasitelkiant dirbtinio intelekto įrankius“, – sako tyrėja E. Vaičiukynaitė.

Naujausios žinios ir puikūs programos absolventų atsiliepimai

Verslo administravimo (MBA) programos direktorė kviečia vadovus nepraleisti galimybės įgyti naujausių žinių bei išmokti lengvai praktikoje pritaikomų įrankių.

„Neuromarketingas ir dirbtinis intelektas jau tapo šių dienų aktualijomis, tačiau, kaip šiomis žiniomis pasinaudoti siekiant pagerinti verslo sprendimus kasdienybėje, dar žinoma ne kiekvienam vadovui. MRU siūloma vadovų MBA programa, siekiant suteikti dar daugiau praktinių žinių bei įgūdžių, 2021–2022 atnaujinta. Esamų ir naujų vadovų kurse laukia ir inovatyvūs, lengvai suprantami Finansų bei Projektų valdymo modeliai, kuriuos vadovai galės nedelsiant pritaikyti savo įmonės veikloje,“ – teigia doc. dr. L. Kraujalienė.

Pasak 2020–2021 metų laidos MBA absolvento „SPA Vilnius Druskininkai“ vadovo Roberto Liudvinavičiaus, ši programa itin naudinga ne tik esamiems vadovams, bet ir jais tapti besiruošiantiems.

„Džiaugiuosi pasirinkęs studijuoti verslo administravimą (MBA) Mykolo Romerio Universitete. Savo profesinę karjerą kuriu jau daugiau nei 25 metus, esu dirbęs įvairiose vadovaujančiose pareigose ir turiu pripažinti, kad kiekviena įmonė stengiasi organizuoti mokymus ir suteikti pagalbą savo darbuotojams, tačiau nei viena nedaro tai plačiai – tik tai, kas tinka konkrečiam verslui, ar konkrečioms kompetencijoms stiprinti. MBA man, tikiu, kad ir mano bendramoksliams, suteikė galimybę susipažinti ir išmokti verslo valdymo plačiąja prasme. Labai gerai sudėliota mokymo programa, medžiaga pateikiama koncentruotai, dalykiškai, per praktiškumo prizmę. Rekomenduoju ypač tiems, kurie ruošiasi tapti vadovais“, – savo patirtimi dalijasi R. Liudvinavičius.

Daugiau apie MRU vadovų MBA skaitykite čia: https://cutt.ly/bmWvXEJ

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Rinkos“

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Augos Group“ akcijų pardavusi „Girteka“ tebetiki bendrove  Premium

Pasaulio biržose akcijos bando kilti ketvirtą dieną iš eilės, stumdamos į šalį koronaviruso delta atmainos...

Rinkos
2021.07.23
Rusijos bankas kilstelėjo bazines palūkanas vienu punktu iki 6,5%

Rusijos centrinis bankas penktadienį nusprendė bazinių palūkanų normą padidinti iškart vienu procentiniu...

Rinkos
2021.07.23
IPO rinkoje – geriausias antras ketvirtis per 20 metų 

Pasaulinė IPO rinka išgyveno aktyviausią antrąjį metų ketvirtį per 20 pastarųjų metų. Aktyvumas neturėtų...

Rinkos
2021.07.23
„Eastnine“ koreguoja strategiją: investuos ir į logistikos objektus

Švedijos investicijų bendrovė „Eastnine“, iki šiol investavusi tik į biurus, koreguoja strategiją ir planuoja...

Statyba ir NT
2021.07.23
„Twitter“ antrąjį ketvirtį pajamas augino sparčiausiai nuo 2014 m.

Socialinio tinklo „Twitter“ valdytoja ketvirtadienį pranešė apie analitikų lūkesčius viršijusius antrojo metų...

Inovacijos
2021.07.23
TOP 10 pirmojo pusmečio investicijų į startuolius Baltijos šalyse Premium

Pirmasis šių metų pusmetis buvo sėkmingas visų Baltijos šalių startuolių ekosistemoms. Išskirtiniais...

Inovacijos
2021.07.23
„Blackstone“ ketvirčio pelnas pašoko daugiau kaip dukart

Rekordiškai padidėjus investicijų portfelio vertei, „Blackstone Group“, didžiausios pasaulyje alternatyvių...

Rinkos
2021.07.23
Infliacijos baubas atsitraukia, laukia lėtesnis ekonomikos augimas, jei tikėsime obligacijomis  Premium

Pavasarį sparčiai šoktelėję pajamingumai obligacijų rinkose pastaruoju metu pasuko žemyn, stebindami tuos,...

Rinkos
2021.07.23
Investuotojų požiūris: pandemija koregavo rizikos žemėlapius ir įkaitino konkurenciją Premium

Investicinių komercinio nekilnojamojo turto (NT) objektų besižvalgantys investuotojai neslepia: pandemija...

Statyba ir NT
2021.07.23
JAV biržas sutrikdė bedarbiai, vietinėje - dėmesys bankams Premium

JAV akcijų biržose nuotaiką pagadino paaugę bedarbių skaičiai JAV, tačiau bendrovės turi sukaupusios daug...

Rinkos
2021.07.22
J. Iržikevičius su partneriais žengia į pensijų fondų rinką   5

Buvęs SEB grupės Baltijos šalių finansų vadovas Jonas Iržikevičius su partneriais ketina Lietuvos rinkai...

Rinkos
2021.07.22
ECB kiek sušvelnino poziciją dėl infliacijos

Kaip ir tikėtasi, ECB radikalių sprendimų ketvirtadienio susitikime nepateikė, tačiau pakeitė ateities...

Rinkos
2021.07.22
„Nasdaq“ antrojo ketvirčio pelnas augo 41%, rezultatai viršijo prognozes 

Vertybinių popierių biržų operatorės „Nasdaq Inc.“ antrojo šių metų ketvirčio įplaukos augo penktadaliu,...

Rinkos
2021.07.22
„Luminor“ gyventojų vartojimui paskolino dvigubai daugiau

„Luminor“ banke išduotų vartojimo kreditų suma šių metų pirmąjį pusmetį sudarė apie 19 mln. Eur ir buvo...

Rinkos
2021.07.22
Tarpusavio skolinimasis muša rekordus, palūkanos ir toliau mažės Premium 2

Didžiosiose tarpusavio skolinimosi platformose skolinamasi rekordiniais kiekiais, o palūkanų normos toliau...

Rinkos
2021.07.22
Ketvirtadienį – svarbi ECB spaudos konferencija 

Europos centrinis bankas (ECB) ketvirtadienį skelbs pinigų politikos sprendimą, taip pat tai bus pirma...

2021.07.22
E. Muskas, C. Wood stumtelėjo bitkoiną virš 32.000 1

Didžiausia pagal rinkos kapitalizaciją kriptovaliuta bitkoinas ketvirtadienio rytą, apie 9 val. Lietuvos...

Rinkos
2021.07.22
Amerikiečių verslo vadybos sėkmės paslaptys – Lietuvos įmonių vadovams Verslo tribūna 1

Pandemijos gniaužtuose įkalintas verslo sektorius privalo ieškoti būdų, kaip išsikapstyti iš krizės. Kad...

Rinkos
2021.07.22
Investiciniai sandoriai: šluoja industrinį turtą ir maisto prekių parduotuves, o akys krypsta į butus nuomai Premium 1

Komercinį nekilnojamąjį turtą (NT) perkantys investuotojai vis dar šluoja industrinį turtą ir nedideles...

Statyba ir NT
2021.07.22
Ekonomikai pereinant į kitą fazę, ligšiolinius rinkų prieaugius teks pamiršti Premium

Pasaulio akcijų biržos bando pratęsti sugrįžimo ralį. Vilniaus biržoje antrojo ketvirčio rezultatų skelbimo...

Rinkos
2021.07.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku