SEB grupės pelnas Lietuvoje krito 21%

Per devynis šių metų mėnesius SEB banko grupės Lietuvoje pelnas siekė 69,3 mln. Eur ir buvo 21% mažesnis, nei prieš metus.
Papildyta Švedijos finansų grupės SEB rezultatais, duomenimis apie SEB banko grynąsias palūkanų, komisinių ir paslaugų pajamas, suformuotus atidėjinius, vadovybės komentaru.
Ketvirtadienio rytą SEB antrasis po Swedbank paskelbė 9 mė. rezultatus. Juose pandemijos poveikis, mažinęs skolinimo apimtis. Pūtėsi indėlių portfelis, neigiamai veikiantis banko pelningumą.
[infogram id="5f6624d9-c869-4206-92ea-99673ecf1f3d" prefix="VhI" format="interactive" title="SEB 2020 q3"]
Finansavimo paslaugų poreikis mažėjo pandemijos metu, tačiau vasarą, palyginti su karantino pradžia, ėmė augti verslo kreditavimo apimtys, įmonės prisitaikė prie naujų verslo aplinkybių, atsistatė dalies sektorių pardavimai per trečiąjį šių metų ketvirtį suteikėme finansavimą gamybos, energetikos, prekybos, nekilnojamojo turto bendrovėms. Į prieš karantino lygį sugrįžo gyventojų kreditų užklausų skaičiai, daugėjo besikreipiančiųjų dėl būsto paskolų, teigia Raimondas Kvedaras, SEB banko valdybos pirmininkas.
Anot SEB, trečią ketvirtį Lietuvos ekonomika sparčiai lipo iš duobės, dalies sektorių rezultatai jau sugrįžo į prieš pandemiją buvusį lygį.
Tai lėmė gerėjanti epidemiologinė padėtis šalyje, atsigavęs daugelio prekių ir paslaugų eksportas, ekonomikos skatinimas ir pagerėję gyventojų lūkesčiai, sako SEB banko valdybos pirmininkas.
SEB banko vadovybė teigia, kad klientai nebuvo linkę naudotis maksimalia paskolų atidėjimo galimybe.
Susitvarkius finansams 6 iš 10 asmenų ir trys ketvirtadaliai įmonių, kuriems buvo atidėti paskolų mokėjimai dėl COVID-19 pandemijos, jau grįžo prie įprastų mokėjimų. Iki moratoriumo galiojimo pabaigos atidėjome daugiau kaip 2.300 paskolų gyventojams ir daugiau kaip 2.700 paskolų įmonėms, sako R. Kvedaras.
Kiek anksčiau šią savaitę 9 mėn. rezultatus paskelbusio Swedbank Lietuvoje pelnas irgi krito 21%.
Palūkaninių, komisinių pajamų mažėjimas
SEB banko VŽ suteiktais papildomais duomenimis, palyginti su laikotarpiu prieš metus, grynosios palūkanų pajamos mažėjo 6%.
Palūkanų pajamų mažėjimą lėmė sparčiai didėjantis indėlių portfelis lėšų perteklių banke ECB apmokestina neigiamomis palūkanomis, VŽ sakė Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas, Pagalbos verslui tarnybos ir finansų direktorius.
VŽ jau rašė, kad sparčiai besipučiantis indėlių portfelis neigiamai veikia bankų pelningumą. Savo ruožtu ši tendencija neaplenkė ir elektroninių pinigų įstaigų, kurių kai kurios jau paprašė klientų pasiimti nenaudojamas lėšas iš sąskaitų.
Grynosios paslaugų ir komisinių pajamos SEB banke mažėjo 3%.
Komisinių pajamų mažėjimui didžiausios įtakos turėjo sumažėjusios atsiskaitymų kortelėmis komisinių pajamos 5% mažesnės nei pernai tuo pačiu laikotarpiu , VŽ sakė A. Čičelis.
Kaip informavo SEB banko prezidento pavaduotojas, per 9 šių metų mėnesius SEB bankas suformavo daugiau kaip 10,8 mln. Eur atidėjinių vadinamoms blogoms paskoloms, kai pernai tuo pačiu metu tokių atidėjinių turėjome 1,1 mln. Eur.
Grupės rezultatai
Švedijos finansų grupė SEB per 9 mė. uždirbo 10,6 mlrd. SEK (1 mlrd. Eur) grynojo pelno, 26% mažiau, nei prieš metus tuo pačiu laikotarpiu. Švedijos Finansų priežiūros tarnybos paskirta 1 mlrd. SEK bauda buvo apskaityta antrą ketvirtį.
Trečio ketvirčio grynasis pelnas, palyginti su laikotarpiu prieš metus, beveik nepakito ir siekė 4,77 mlrd. SEK. SEB grupės rezultatai viršijo analitikų lūkesčius, tikėtasi 4,47 mlrd. SEK.
Per 9 mėn. pelno akcijai uždirbta 4,91 SEK, per trečią ketvirtį uždirbta 2,21 SEK.
9 mėn. kapitalo grąža buvo 8,8%, kai prieš metus tą patį laikotarpį 13,1%. Per trečią ketvirtį nuo kapitalo sugeneruota 11,7%.
Per 9 mėnesius atidėjiniai nuostoliams dėl paskolų vertės sumažėjimo siekė beveik 5,3 mlrd. SEK. Per trečią ketvirtį atidėjiniai siekė 1,1 mlrd. SEK. Rinkoje tikėtasi 969 mln. SEK.
Nepaisant iššūkių kupinos ekonominės aplinkos, SEB pristatė stiprius finansinius rezultatus. Aukštesnės grynosios palūkanų pajamos, mažesnės sąnaudos ir mažesni nuostoliai dėl paskolų buvo nusverti perkainojimo efekto, kuris nebuvo toks stiprus kaip antrą ketvirtį. Toliau matome, kad pandemijos poveikis turto kokybei yra ribotas, ir toliau planuojame, kad laukiami nuostoliai dėl paskolų už 2020 m. sieks apie 6 mlrd. SEK. Nepaisant blyškios šviesos tunelio gale, neapibrėžtumas išlieka, pranešime cituojamas Johanas Torgeby, SEB grupės prezidentas ir generalinis direktorius.
Nuo metų pradžios SEB akcijos yra atpigusios beveik 8%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti