SEB grupei – 97 mln. Eur bauda už pinigų plovimo prevencijos spragas

Švedijos Finansų priežiūros tarnyba (FSA) skyrė Švedijos bankininkystės grupei SEB 1 mlrd. SEK (97 mln. Eur) baudą ir dar kaip nuobaudą išsakė pastabą dėl trūkumų kovoje su pinigų plovimu Baltijos šalyse.
Anot FSA, SEB grupė nepakankamai įvertino pinigų plovimo rizikas Baltijos šalių padaliniuose, turėjo valdysenos trūkumų kontroliuojant, kaip įgyvendinamos pinigų plovimo prevencijos priemonės Baltijos šalyse.
FSA nuobaudas pritaikė po tyrimo, kursi apėmė laikotarpį nuo 2015 m. iki 2019 m. pirmo ketvirčio. Tyrimas nustatė, kad SEB padaliniai Baltijos šalyse susidūrė su padidėjusia pinigų plovimo rizika.
Taip yra iš dalies dėl jų geografinės padėties ir dėl klientų, pasižyminčių aukštesne pinigų plovimo rizika, kurie sudarė reikšmingą dalį padalinių verslo apimčių ir transakcijų, teigiama FSA pranešime ketvirtadienį.
FSA tyrimas parodė, kad banko veikloje buvo trūkumų nustatant ir valdant pinigų plovimo rizikas, susijusias su kai kuriais nerezidentais klientais ir vietinių klientų savininkais iš užsienio. Taip pat bankas nesugebėjo pakankamai ištaisyti trūkumų, kuriuos aptiko banko vidaus kontrolės specialistai, neužteko resursų vidaus kontrolės funkcijoms ir transakcijų stebėjimui.
Nepaisant padidėjusios pinigų plovimo Baltijos šalyse rizikos, bankas padarė per mažai ir per vėlai, pranešime cituojamas Erikas Thedeenas, FSA vadovas.
Vykdydama tyrimą, FSA bendradarbiavo su trijų Baltijos šalių centriniai bankais.
Be to, tą pačią dieną SEB padalinys Estijoje taip pat sulaukė baudos iš Estijos finansų priežiūros tarnybos ir nurodymo iš institucijos dėl vietos pinigų plovimo prevencijos pažaidimų. Baudos dydis siekia 1 mln. Eur. SEB Lietuvoje baudos ar įspėjimo negavo, prieš savaitę Lietuvos bankas po planinio inspektavimo įpareigojo SEB Lietuvoje pašalinti rastus trūkumus.
Banko komentaras
Po FSA sprendimo SEB grupė išplatino pranešimą, kuriame pabrėžia, kad pareikšta pastaba yra švelnesnio pobūdžio administracinė sankcija, kuri paskiriama, kai aptikti pažeidimai nėra laikomi rimtais, o paskirta bauda tesudaro 14% maksimalios baudos, kurią šiuo atveju FSA galėtų paskirti. Bankas toliau žada analizuoti sprendimą.
Visuomet siekiame atitikti esamus reikalavimus ir aukštus vidaus standartus, ir toliau plėtojame banko galimybes aptikti, užkardyti ir pranešti apie įtariamą pinigų plovimą ir kito pobūdžio finansinius nusikaltimus. Tai yra aukščiausias prioritetas ir šis darbas niekada nesibaigs, nes nuolat atsiranda naujų būdų nusikaltimams, banko išplatintame pranešime investuotojams teigia Johanas Torgeby, SEB grupės prezidentas ir generalinis direktorius.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti