„Softbank“ gelbėja „WeWork“ – įlies milijardus dolerių, valdys 80% akcijų

Japonijos investicijų bendrovė Softbank į finansinėje duobėje atsidūrusią JAV bendradarbystės erdvių įmonę WeWork įlies daugiau nei 5 mlrd. USD ir perims 80% akcijų.
WeWork paskelbė, kad finansinę injekciją sudarys 5 mlrd. USD vertės naujas finansavimas ir dar bus skelbiamas iki 3 mlrd. USD vertės oficialus siūlymas supirkti smulkiųjų akcininkų akcijas.
Maža to, Softbank žada pagreitinti anksčiau suderėtos 1,5 mlrd. USD investicijos į WeWork procesą.
Softbank iki šiol valdė trečdalį WeWork akcijų.
Softbank valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Masayoshi Son išplatintame pranešime pažymėjo, kad Softbank tvirtai tiki, kad pasaulis išgyvena dideles būdų, kaip žmonės dirba, transformacijas, o WeWork yra šios revoliucijos priešakyje.
Pasak Softbank atstovų, iššūkiai, su kuriais susiduria WeWork, įprasti technologijų kompanijoms, keičiančioms pasaulyje nusistovėjusią tvarką.
Po to, kai Softbank paskelbė apie pagalbos paketą įmonei WeWork, Softbank akcijų kaina Tokijo biržoje krito 3%, skelbia CNBC.
WeWork taip pat pranešė, kad pagal finansinės injekcijos paketą suderėta, kad Softbank vadovas Marcelo Claure užims valdybos pirmininko pareigas įmonėje WeWork. Teigiama, kad ankstesnis WeWork vadovas ir įkūrėjas Adamas Neumannas įmonės valdyboje dalyvaus stebėtojo teisėmis.
Analitikai pažymi, kad Softbank bando gelbėti savo investiciją į WeWork, nes kartu su Saudo Arabijos remiamu 100 mlrd. USD vertės fondu Vision Fund į WeWork yra investavęs daugiau nei 11 mlrd. USD.
Tiesa, anksčiau žiniasklaidoje buvo kalbama apie kur mažesnį 1 mlrd. USD vertės pagalbos paketą.
Šiuo metu WeWork susiduria su finansiniais sunkumais. Vien pernai įmonė sudegino 1,9 mlrd. USD, o šiemet per pirmą pusmetį jos nuostoliai siekė 2,36 mlrd. USD.
Neseniai reitingų agentūros Standard & Poors ir Fitch nurėžė WeWork reitingą, nusmukdydamos jį dar giliau iki neinvesticinio lygmens.
Nuplaukę IPO planai
Dar neseniai buvo kalbama apie būsimą WeWork viešą akcijų siūlymą (IPO), tačiau dabar tas pats JPMorgan bankas, kuris įmonę konsultavo dėl IPO rengimo, ieškojo veiklos tęstinumą galinčio užtikrinanti galinčio finansavimo.
Keli IPO procesuose dalyvaujantys šaltiniai anksčiau tvirtino, kad pirmieji signalai iš potencialių investuotojų parodė, jog Wework gali būti įvertinta 1520 mlrd. USD.
Paskutinė Vision Fund finansinė injekcija kompanijos vertę buvo pakėlusi iki 47 mlrd. USD.
Įmonės WeWork išleistų obligacijų pajamingumas antrinėje rinkoje šiuo metu viršija 11%.
Skelbta, kad po atidėto IPO ir pagrindinio išorės investuotojo spaudimo įmonės vadovas A. Neumannas neseniai atsisakė posto.
Keisti apskaitos standartai
Realią įmonės padėtį atskleidė dokumentai, paskelbti prieš įmonės planuotą ėjimą į biržą.
Analitikai pažymi, kad Volstritui nepatiko keisti WeWork apskaitos standartai. Pavyzdžiui, įmonė nustoja skaičiuoti išlaidas objektui nuo jo atidarymo momento esą duodamas 2 metų apšilimo laikotarpis. Be to, kai kurios investicijos į patalpas ataskaitose vadinamos kompensacijomis ar grantais panašiai, kaip verslus kartais remia juos privilioti siekiančios vyriausybinės agentūros.
Taip pat nemažai triukšmo rinkoje sukėlė ne tik nuostoliai, bet ir tai, kaip kompanija buvo valdoma. Pavyzdžiui, WeWork praktiškai už dyką (0,64% palūkanas) skolino lėšų A. Neumannui. Jis taip pat nuosavus verslo centrus išnuomodavo WeWork.
Neseniai žiniasklaidą pasiekė informacija apie dabar jau buvusio vadovo kartu su kompanija privačiame lėktuve rūkytą marihuaną. Tai taip pat kirto A. Neumanno įvaizdžiui.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti