Žiniasklaida: „Nasdaq“ riboja mažų Kinijos įmonių IPO

JAV biržų operatorė Nasdaq kuria papildomus barjerus ir vilkina patvirtinimo procedūras tais atvejais, kai viešą akcijų siūlymą (IPO) nori daryti kuri nors iš smulkių ir vidutinių Kinijos įmonių.
Tokią žinią, atlikusi analizę ir pabendravusi su įmonių vadovais ir investicijų bankininkais, paskelbė naujienų agentūra Reuters.
Pasak Reuters, tokia Nasdaq politika dažnai nulemia, kad nedidelės Kinijos įmonės kapitalo būna priverstos pritraukti tik iš Kinijos investuotojų, tai lemia mažesnį likvidumą ir apriboja galimybes sulaukti populiarumo tarp pasaulio investuotojų.
Teigiama, kad griežtesni reikalavimai IPO JAV siekiančioms atlikti Kinijos įmonėms numatyti atnaujintuose reikalavimuose. Jie buvo priimti pernai spalį, o įsigaliojo praėjusį mėnesį.
Taip pat skelbiama, kad patvirtinimo procedūros, kai IPO darė Kinijos įmonės, trukdavo žymiai ilgiau, nei tai atvejais, kai IPO darė, tarkime, JAV kompanijos.
Nasdaq atstovai žiniasklaidai neigia, kad kokiais nors būdais diskriminuoja Kinijos įmones, taip pat atmeta kritiką, kad taisyklės buvo sugriežtintos po konsultacijų su Baltaisiais rūmais.
Skaičiuojama, kad nuo 2000 m. Kinijos kompanijos JAV biržose pritraukė 70 mlrd. USD. Nors tokių įmonių, kaip Alibaba, JD.com ar Pingduoduo, IPO sulaukė didelio pasaulio dėmesio, mažesnės įmonės po įvykdyto IPO stipriau nesužibėjo.
Tų Kinijos įmonių, kurios per IPO pritraukė iki 200 mln. USD, akcijos nuo IPO yra atpigusios vidutiniškai 38%.
Anot Reuters, kita JAV biržų operatorė NYSE taip pat įdėmiau vertina Kinijos kompanijų paraiškas dėl IPO rengimo, tačiau specialiai įmonių atėjimo į biržą neriboja.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti