JUNG: nuo jungiklio iki meno kūrinio ant sienos

Publikuota: 2019-07-04
Les Couleurs Le Corbusier paletės spalvos dera tarpusavyje.
Les Couleurs Le Corbusier paletės spalvos dera tarpusavyje.

Jungiklius ir protingų namų sistemas gaminanti JUNG kompanija savo sėkmę grindžia vokiška precizika ir šeimos vertybėmis. Dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą įkurtos įmonės istorijoje yra visko: nuo įdomiausių faktų iki dėmesio vertų išskirtinių gaminių.

nuotrauka::1 left

Šeimos verslas

Vakarų Vokietijos Schalksmühle miestelyje įkurta JUNG kompanija jau daugiau nei šimtmetį nuosekliai vysto pasirinktą gamybos šaką: kuria elektros prietaisus, o kelis pastaruosius dešimtmečius – ir pastatų automatikos sistemas. 1912 m. įmonę įkūrė virvelinį jungiklį išradęs Albrechtas Jungas ir nuo tada verslui vadovauja Jung šeimos atstovai. Perteikti šeimines vertybes padeda ir kiti darbuotojai – JUNG istorijoje yra ne viena šeima, kurios ištisos kartos dirbo ar tebedirba JUNG – nuo senelio iki anūko.    

Svarbiausias krašto darbdavys

Nuo pat įsikūrimo JUNG buvo daugiausiai darbo vietų kuriantis darbdavys Schalksmühle miestelyje ir apylinkėse. Ir mūsų dienomis JUNG išlieka vienu svarbiausių darbdavių regione.

nuotrauka::2 right

Dominuoja moterys

Įdomu, jog JUNG dirba daugiau moterų nei vyrų. Tokia demografija susiklostė istoriškai. Kraštas garsėjo anglies kasyklomis, kuriose reikalinga didelė fizinė jėga ir ištvermė, tad moterų į tokį darbą tiesiog neėmė. Atsirado poreikis kurti įmones, kurios galėtų įdarbinti moteris. Mat ir darbas – surinkti kištukinius lizdus – nesunkus, ir apskritai moterys tokius darbus atlieka lengviau ir greičiau. Ir nors dabar JUNG įmonė robotizuota, tradicija išliko ir tarp dirbančiųjų moterų yra daugiau. 

Patikimi JUNGikliai

JUNG jungikliai gaminami iš ilgaamžių, įvairiuose interjeruose derančių medžiagų: plastiko, stiklo, žalvario, sendinto žalvario, plieno, chromo ir kitų. Prietaisams kurti naudojami patikimi ir sykiu inovatyvūs dizaino sprendimai, derantys tiek su klasika, tiek ir su moderniomis interjero detalėmis. Yra tūkstančiai jungiklių bei jų rėmelių variantų. JUNG jungikliai patikimai funkcionuoja itin ilgai, mat tiek pats mechanizmas, tiek viršutinė jo dalis – praktiškai nesudėvimi, plastikiniai jungikliai neblunka, nekeičia spalvos nuo UV poveikio, o juos netyčia subraižyti ar kitaip pažeisti – praktiškai neįmanoma.

Kokybės sertifikatas

JUNG su Vokietija susijusi ne tik savo geografine lokacija – įmonės produkcija turi „Made in Germany“ kokybės sertifikatą, kuris reiškia, kad ne mažiau kaip 80 proc. resursų – medžiagų, darbo procesų ir jėgos yra būtent vokiški. Taip užtikrinama preciziška gaminių kokybė, jau daug metų garsinanti JUNG Senajame žemyne ir už jo ribų. Tad įmonės, kurios geografiškai yra įsikūrusios Vokietijoje (ir iš jos darbą organizuojančios, pvz., visame pasaulyje, o gamybą perkėlusios į Kiniją) ir „Made in Germany“ sertifikatą turinčios įmonės – anaiptol ne tas pats.

nuotrauka::5 left

KNX sistema

JUNG protingų namų sistemos kuriamos pagal pasaulyje vieną labiausiai paplitusių KNX standartų, kurį naudoja daugiau nei 420 įmonių visame pasaulyje, kurios savo ruožtu gamina protingų namų sistemas ar jiems skirtus įrenginius. KNX standartas užtikrina produkcijos suderinamumą su kitais pagal analogišką standartą pagamintais įrenginiais, kas lemia galutinio vartotojo saugumą bei pasirinkimo alternatyvą. Vartotojui protingo namo sistema suteikia galimybę visus namų energetikos, multimedijos, apšvietimo ir kitus protingo namo įrenginius sujungti į vieną sistemą ir viską valdyti vos kelių mygtukų paspaudimu.

Mokymų centras

UAB „JUNG Vilnius“, kuri yra dukterinė JUNG kompanija, veikia mokymų centras „JUNG Eastern Europe Academy“, kur ruošiami ir sertifikuojami KNX specialistai. Mokymų centras turi kilnojamą laboratoriją, tad mokymai gali vykti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Gavę sertifikatą, specialistai tampa pasaulinio KNX tinklo dalimi, o jų žinios pripažįstamos visame pasaulyje. „JUNG Vilnius“ taip pat veikia ir klientų aptarnavimo centras – investuojama į specialistus, kurie aptarnauja nuolat augantį pastatų automatikos sektorių.

UAB „JUNG Vilnius“ – vartai į Rytų rinką

16 metų veikianti UAB „JUNG Vilnius“ pagal sukuriamą apyvartą yra 2 vietoje iš 17-os dukterinių JUNG kompanijų visame pasaulyje – „JUNG Vilnius“ lenkia tik Ispanija, atsakinga ir už Amerikos bei Afrikos žemynus, Portugaliją ir dalį Italijos. „JUNG Vilnius“ savo veiklą vykdo 16-oje šalių: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Moldovoje, taip pat Centrinės Azijos valstybėse – Kazachstane, Armėnijoje, Gruzijoje, Azerbaidžane, Uzbekijoje, Tadžikijoje, Kirgizijoje, Turkmėnijoje.

Lietuvoje – protingų namų potencialas

Beveik kiekvienas statomas ar renovuojamas nekilnojamojo turto sektoriaus objektas gali tapti protingu namu. Lietuvoje protingų pastatų – vos 5 proc., tad potencialas augimui – didžiulis, – 95 proc.! Mūsų rinkoje akcentuojami tokie protingų namų privalumai kaip gyvenimo komfortas, kokybė ar energetinių išteklių taupymas, o štai turtingesnės šalys šias sistemas pasitelkia ir socialinės saugos klausimams spręsti. Pvz., Vokietijoje, kurios gyventojai senėja taip pat sparčiai kaip ir visa Europa, pastatų automatika pasitelkiama senyvo amžiaus žmonių saugumui užtikrinti. Kaip? Ogi per elektros prietaisus stebint žmogaus bioritmus, pvz., jei kas rytą virtuvėje įsijungia virdulys, vadinasi, viskas namie yra gerai. Taip stebimos žmonių, kurie, pvz., yra jau garbaus amžiaus, tačiau kategoriškai atsisako kraustytis iš savo namų, gyvybinės funkcijos, užtikrinama pagalba jei tokios prireiktų ir sykiu nepažeidžiamas jų privatumas.  

nuotrauka::3 right

Kaip maži meno kūriniai

JUNG jungiklius kilstelėjo į estetikos ir net meno kūrinio lygmenį. Bendradarbiaujant su prancūzų dizaineriu Le Corbusier, sukurta „Les Coleurs Le Corbusier“ spalvomis dažomų jungiklių kolekcija – iš viso 63 spalvos, kurų išskirtinumas – jos visos dera tarpusavyje! Šie jungikliai išsiskiria itin subtiliu matiniu paviršiumi.

O po Lietuvoje ir Latvijoje vykusių renginių „Menas įJUNGia“, kuomet šalių garsenybės savo originalius piešinius JUNG grafiniu įrankiu perkėlė ant šviesos jungiklių, šie prietaisai apskritai tarsi tapo mažųjų formų dailės kūriniais. Pvz., vienos projekto dalyvių Agnės Kuzmickaitės dekoruoti jungikliai pasipuošė jos firminiais drugeliais. Jais dekoruotų LS 990 serijos jungiklių galima įsigyti.

Įdomios savybės

Sumontavus LS 990 jungiklius, esant poreikiui ar norui, viršutinė jo dalis yra lengvai keičiama kita. O vos prieš kelerius metus sukurti „LS Zero“ serijos jungikliai gali būti įmontuojami į baldus, sienas ir visiškai susilieti su plokštuma.

nuotrauka::4 left

Kaip visa tai pademonstruoti?

Pamatyti, kaip veikia išmanių namų technologijos geriausiai galima... namuose. Todėl „JUNG Vilnius“ šiuo metu vykdo naujo išmanaus biuro ir demonstracinių erdvių, taip pat sandėlio, iš kurio per dieną iškeliaus po kelias tonas gaminių, statybą. Naujajame pastate bus įrengtas demonstracinis viešbučio numeris ir išmanus butas. Tikimasi, kad tai bus vienas išmaniausių biurų Lietuvoje ir aplinkinėse šalyse. Į net 3000 kv. m. ploto naujuosius „JUNG Vilnius“ namus, it ant mielių dygstančius šalia Vilniaus, bus galima įžengti jau 2019 m. pabaigoje.

www.jung.lt

FOTOGALERIJA JUNG: nuo jungiklio iki meno kūrinio ant sienos (13 nuotr.)

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Netflix“ nori skolintis dar 2 mlrd. USD, kad kurtų daugiau turinio

JAV internetinė televizija „Netflix“ planuoja pasiskolinti dar apie 2 mlrd. USD išleidžiant naujų obligacijų.

Rinkos
12:59
„McDonald‘s“ pelnas nuvylė – akcijos atpigo 5%

JAV restoranų tinklo „McDonald‘s“ trečiojo ketvirčio pelnas pirmą kartą per dvejus metus neatitiko analitikų...

Rinkos
12:01
Švedų „Swedbank“ grupę tiria ECB, JAV institucijos

Su finansiniais 9 mėnesių rezultatais Švedijos bankininkystės grupė atskleidė apie banko tyrimus, kuriuos...

Rinkos
11:16
„Swedbank“ ir SEB pelnai Lietuvoje augo vienaženkle išraiška 2

Per devynis mėnesius „Swedbank“ Lietuvoje uždirbo 95 mln. Eur grynojo pelno, SEB banko grupė – 87,8 mln. Eur.

Rinkos
10:09
N. Storonskis pardavė dalį „Revolut“ akcijų, tarp pirkėjų – buvęs „Uber“ vadovas 2

Jungtinės Karalystės finansinių technologijų startuolio „Revolut“ vienas iš įkūrėjų Nikolajus Storonskis...

Rinkos
11:43
„Softbank“ gelbėja „WeWork“ – įlies milijardus dolerių, valdys 80% akcijų

Japonijos investicijų bendrovė „Softbank“ į finansinėje duobėje atsidūrusią JAV bendradarbystės erdvių įmonę...

Rinkos
10:00
Kokia yra bulių rinkos sveikatos paslaptis

Neseniai buvo užfiksuotas rekordas – JAV ekonomikos augimas pasiekė 123 mėnesius, t.y. daugiau, nei...

Rinkos
07:43
Investuotojai prekiavo gandais ir lūkesčiais Premium

Investuotojai Baltijos biržose antradienį aktyviau prekiavo gandais apaugusiomis farmacininkės „Olainfarm“...

Rinkos
2019.10.22
„Revolut“ perkelia klientus į lietuvišką įmonę: vengiantys VMI nebepasislėps 7

Jungtinės Karalystės finansinių technologijų startuolis „Revolut“ savo klientus Lietuvoje, kurių iš viso yra...

Rinkos
2019.10.22
Pataria investuotojams atidžiai vertinti dividendines akcijas

Nulinių palūkanų laikais, kai akcijų rinkos yra nervingos, nemaža dalis investuotojų mano atradę saugumo...

Rinkos
2019.10.22
„LHV Group“ išrinko geriausia Baltijos biržų bendrove

Estijos finansinių paslaugų grupė „LHV Group“ paskelbta geriausia Baltijos šalių biržos bendrove.

Rinkos
2019.10.22
„Microsoft“ toliau stiprina debesų verslą, įsigijo startuolį „Mover“

Satya Nadella, „Microsoft“ generalinis direktorius, toliau plečia kompanijos debesų technologijos verslą ir...

Technologijos
2019.10.22
Pusę pasaulio bankų vertina kaip per silpnus atlaikyti nuosmukį

Daugiau kaip pusė pasaulio bankų yra per silpni, kad atlaikytų nuosmukį, reziumuoja sektoriaus tyrimą...

Rinkos
2019.10.22
Trilijoną valdančios „Citco“ atstovas: pinigai šiuo metu juda į NT ir nebiržines bendroves Premium

1 trln. USD klientų turto administruojančios „Citco“ vienas vadovų duotame interviu teigia, kad Vilniuje...

Finansai
2019.10.22
Neigiamos naujienos investuotojams geriau už neaiškumą Premium

Pasaulio biržose laikėsi pozityvios nuotaikos. Baltijos prekyvietėje investuotojai susitaikė su...

Rinkos
2019.10.21
Pensijų fondų „atrakinimas“ Estijoje gali sukelti bangų Talino biržoje

Estijos planai nuo kitų metų „atrakinti“ II pakopos pensijų fondus gali sukelti bangų Talino akcijų biržoje.

Rinkos
2019.10.21
Vilnius – „Financial Times“ reitingo viršūnėje: geriausiai pritraukia technologijų startuolius

Vilniaus vardas atsidūrė pirmoje naujausio „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi...

Paslaugos
2019.10.21
Lukas investuoja: laikai neramūs, bet radau saugų uostą Premium

Jau senokai nepildžiau savo portfelio investicijomis, kurias būčiau pasiryžęs laikyti tikrai ilgą laiką.

Lukas investuoja
2019.10.21
Vyriausybė beveik pustrečių metų pasiskolino už minus 0,092%

Lietuvos vyriausybė vidaus rinkoje 2 metams ir 5 mėnesiams pasiskolino 30 mln. Eur už vidutines neigiamas...

Rinkos
2019.10.21
Austrai perka draudimo brokerių įmonę „Sagauta“: interviu su pirkėju ir pardavėju Premium 1

Šeimos valdoma Austrijos rizikos ir draudimo brokerių bendrovė „GrECo Group“ investuoja Lietuvoje – perka 80%...

Rinkos
2019.10.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau