JUNG: nuo jungiklio iki meno kūrinio ant sienos

Publikuota: 2019-07-04
Les Couleurs Le Corbusier paletės spalvos dera tarpusavyje.
Les Couleurs Le Corbusier paletės spalvos dera tarpusavyje.

Jungiklius ir protingų namų sistemas gaminanti JUNG kompanija savo sėkmę grindžia vokiška precizika ir šeimos vertybėmis. Dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą įkurtos įmonės istorijoje yra visko: nuo įdomiausių faktų iki dėmesio vertų išskirtinių gaminių.

nuotrauka::1 left

Šeimos verslas

Vakarų Vokietijos Schalksmühle miestelyje įkurta JUNG kompanija jau daugiau nei šimtmetį nuosekliai vysto pasirinktą gamybos šaką: kuria elektros prietaisus, o kelis pastaruosius dešimtmečius – ir pastatų automatikos sistemas. 1912 m. įmonę įkūrė virvelinį jungiklį išradęs Albrechtas Jungas ir nuo tada verslui vadovauja Jung šeimos atstovai. Perteikti šeimines vertybes padeda ir kiti darbuotojai – JUNG istorijoje yra ne viena šeima, kurios ištisos kartos dirbo ar tebedirba JUNG – nuo senelio iki anūko.    

Svarbiausias krašto darbdavys

Nuo pat įsikūrimo JUNG buvo daugiausiai darbo vietų kuriantis darbdavys Schalksmühle miestelyje ir apylinkėse. Ir mūsų dienomis JUNG išlieka vienu svarbiausių darbdavių regione.

nuotrauka::2 right

Dominuoja moterys

Įdomu, jog JUNG dirba daugiau moterų nei vyrų. Tokia demografija susiklostė istoriškai. Kraštas garsėjo anglies kasyklomis, kuriose reikalinga didelė fizinė jėga ir ištvermė, tad moterų į tokį darbą tiesiog neėmė. Atsirado poreikis kurti įmones, kurios galėtų įdarbinti moteris. Mat ir darbas – surinkti kištukinius lizdus – nesunkus, ir apskritai moterys tokius darbus atlieka lengviau ir greičiau. Ir nors dabar JUNG įmonė robotizuota, tradicija išliko ir tarp dirbančiųjų moterų yra daugiau. 

Patikimi JUNGikliai

JUNG jungikliai gaminami iš ilgaamžių, įvairiuose interjeruose derančių medžiagų: plastiko, stiklo, žalvario, sendinto žalvario, plieno, chromo ir kitų. Prietaisams kurti naudojami patikimi ir sykiu inovatyvūs dizaino sprendimai, derantys tiek su klasika, tiek ir su moderniomis interjero detalėmis. Yra tūkstančiai jungiklių bei jų rėmelių variantų. JUNG jungikliai patikimai funkcionuoja itin ilgai, mat tiek pats mechanizmas, tiek viršutinė jo dalis – praktiškai nesudėvimi, plastikiniai jungikliai neblunka, nekeičia spalvos nuo UV poveikio, o juos netyčia subraižyti ar kitaip pažeisti – praktiškai neįmanoma.

Kokybės sertifikatas

JUNG su Vokietija susijusi ne tik savo geografine lokacija – įmonės produkcija turi „Made in Germany“ kokybės sertifikatą, kuris reiškia, kad ne mažiau kaip 80 proc. resursų – medžiagų, darbo procesų ir jėgos yra būtent vokiški. Taip užtikrinama preciziška gaminių kokybė, jau daug metų garsinanti JUNG Senajame žemyne ir už jo ribų. Tad įmonės, kurios geografiškai yra įsikūrusios Vokietijoje (ir iš jos darbą organizuojančios, pvz., visame pasaulyje, o gamybą perkėlusios į Kiniją) ir „Made in Germany“ sertifikatą turinčios įmonės – anaiptol ne tas pats.

nuotrauka::5 left

KNX sistema

JUNG protingų namų sistemos kuriamos pagal pasaulyje vieną labiausiai paplitusių KNX standartų, kurį naudoja daugiau nei 420 įmonių visame pasaulyje, kurios savo ruožtu gamina protingų namų sistemas ar jiems skirtus įrenginius. KNX standartas užtikrina produkcijos suderinamumą su kitais pagal analogišką standartą pagamintais įrenginiais, kas lemia galutinio vartotojo saugumą bei pasirinkimo alternatyvą. Vartotojui protingo namo sistema suteikia galimybę visus namų energetikos, multimedijos, apšvietimo ir kitus protingo namo įrenginius sujungti į vieną sistemą ir viską valdyti vos kelių mygtukų paspaudimu.

Mokymų centras

UAB „JUNG Vilnius“, kuri yra dukterinė JUNG kompanija, veikia mokymų centras „JUNG Eastern Europe Academy“, kur ruošiami ir sertifikuojami KNX specialistai. Mokymų centras turi kilnojamą laboratoriją, tad mokymai gali vykti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Gavę sertifikatą, specialistai tampa pasaulinio KNX tinklo dalimi, o jų žinios pripažįstamos visame pasaulyje. „JUNG Vilnius“ taip pat veikia ir klientų aptarnavimo centras – investuojama į specialistus, kurie aptarnauja nuolat augantį pastatų automatikos sektorių.

UAB „JUNG Vilnius“ – vartai į Rytų rinką

16 metų veikianti UAB „JUNG Vilnius“ pagal sukuriamą apyvartą yra 2 vietoje iš 17-os dukterinių JUNG kompanijų visame pasaulyje – „JUNG Vilnius“ lenkia tik Ispanija, atsakinga ir už Amerikos bei Afrikos žemynus, Portugaliją ir dalį Italijos. „JUNG Vilnius“ savo veiklą vykdo 16-oje šalių: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Moldovoje, taip pat Centrinės Azijos valstybėse – Kazachstane, Armėnijoje, Gruzijoje, Azerbaidžane, Uzbekijoje, Tadžikijoje, Kirgizijoje, Turkmėnijoje.

Lietuvoje – protingų namų potencialas

Beveik kiekvienas statomas ar renovuojamas nekilnojamojo turto sektoriaus objektas gali tapti protingu namu. Lietuvoje protingų pastatų – vos 5 proc., tad potencialas augimui – didžiulis, – 95 proc.! Mūsų rinkoje akcentuojami tokie protingų namų privalumai kaip gyvenimo komfortas, kokybė ar energetinių išteklių taupymas, o štai turtingesnės šalys šias sistemas pasitelkia ir socialinės saugos klausimams spręsti. Pvz., Vokietijoje, kurios gyventojai senėja taip pat sparčiai kaip ir visa Europa, pastatų automatika pasitelkiama senyvo amžiaus žmonių saugumui užtikrinti. Kaip? Ogi per elektros prietaisus stebint žmogaus bioritmus, pvz., jei kas rytą virtuvėje įsijungia virdulys, vadinasi, viskas namie yra gerai. Taip stebimos žmonių, kurie, pvz., yra jau garbaus amžiaus, tačiau kategoriškai atsisako kraustytis iš savo namų, gyvybinės funkcijos, užtikrinama pagalba jei tokios prireiktų ir sykiu nepažeidžiamas jų privatumas.  

nuotrauka::3 right

Kaip maži meno kūriniai

JUNG jungiklius kilstelėjo į estetikos ir net meno kūrinio lygmenį. Bendradarbiaujant su prancūzų dizaineriu Le Corbusier, sukurta „Les Coleurs Le Corbusier“ spalvomis dažomų jungiklių kolekcija – iš viso 63 spalvos, kurų išskirtinumas – jos visos dera tarpusavyje! Šie jungikliai išsiskiria itin subtiliu matiniu paviršiumi.

O po Lietuvoje ir Latvijoje vykusių renginių „Menas įJUNGia“, kuomet šalių garsenybės savo originalius piešinius JUNG grafiniu įrankiu perkėlė ant šviesos jungiklių, šie prietaisai apskritai tarsi tapo mažųjų formų dailės kūriniais. Pvz., vienos projekto dalyvių Agnės Kuzmickaitės dekoruoti jungikliai pasipuošė jos firminiais drugeliais. Jais dekoruotų LS 990 serijos jungiklių galima įsigyti.

Įdomios savybės

Sumontavus LS 990 jungiklius, esant poreikiui ar norui, viršutinė jo dalis yra lengvai keičiama kita. O vos prieš kelerius metus sukurti „LS Zero“ serijos jungikliai gali būti įmontuojami į baldus, sienas ir visiškai susilieti su plokštuma.

nuotrauka::4 left

Kaip visa tai pademonstruoti?

Pamatyti, kaip veikia išmanių namų technologijos geriausiai galima... namuose. Todėl „JUNG Vilnius“ šiuo metu vykdo naujo išmanaus biuro ir demonstracinių erdvių, taip pat sandėlio, iš kurio per dieną iškeliaus po kelias tonas gaminių, statybą. Naujajame pastate bus įrengtas demonstracinis viešbučio numeris ir išmanus butas. Tikimasi, kad tai bus vienas išmaniausių biurų Lietuvoje ir aplinkinėse šalyse. Į net 3000 kv. m. ploto naujuosius „JUNG Vilnius“ namus, it ant mielių dygstančius šalia Vilniaus, bus galima įžengti jau 2019 m. pabaigoje.

www.jung.lt

FOTOGALERIJA JUNG: nuo jungiklio iki meno kūrinio ant sienos (13 nuotr.)

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Sureitingavo advokatų kontoras pagal aktyvumą sandorių rinkoje 2

Pasaulinę sandorių rinką sekančios analizės bendrovės sureitingavo Baltijos šalių advokatų kontoras pagal...

Rinkos
11:53
„Danske Bank“ rinko informaciją apie banko nuodėmių viešintoją, teigia jo teisininkas

Didžiausias Danijos bankas „Danske Bank“ inicijavo vidinį tyrimą dėl buvusio darbuotojo, kuris pradėjo...

Rinkos
11:15
Prognozės: neigiamas EURIBOR – iki pat 2024 m. vasaros Premium 13

JAV federalinis rezervų bankas (FED) dar šią vasarą ruošiasi kirpti bazines palūkanas. Panašiam žingsniui...

Rinkos
09:06
2018 m. Transtira grupės transporto veiklos pajamos augo nuosekliai, transporto parke – daugiau nei 1000 nuosavų vilkikų Verslo tribūna 1

Transporto ir logistikos įmonių grupės Transtira konsoliduotos transporto veiklos pajamos praėjusiais metais...

„Klaipėdos naftos“ akcininkai vėl balsuos dėl SkGD terminalo 6

AB „Klaipėdos nafta“ liepos 18 d. šaukia pakartotinį bendrovės neeilinį visuotinį akcininkų susirinkimą. Jame...

Pramonė
2019.07.04
Finansų rinkose toliau sumušinėjami rekordai Premium

Rinkų dalyvių vylimasis dėl JAV centrinio banko (FED) palūkanų kirpimo antrą dieną iš eilės finansų rinkas...

Rinkos
2019.07.04
NT fondų ir platformų atstovai apie tai, kaip gudrauja konkurentai Premium 2

Lietuvos investuotojams vis labiau atrandant netiesioginio investavimo į NT būdus, rinkos dalyviai dalijasi...

Rinkos
2019.07.04
Pensijų reforma įvyko: kaip vertinti skaičius 35

Liepos 1 d. duomenimis, šiemet sausį–birželį 90.100 gyventojų nutarė pasididinti pensijos įmokas į antrąją...

Finansai
2019.07.04
„Verslo trikampį“ valdančiame NT fonde – investuotojų persiskirstymas 2

Vilniuje esantį biurų kompleksą „Verslo trikampis“ valdanti bendrovė „LIM Verslo trikampio NT fondas“ per...

Rinkos
2019.07.04
JUNG: nuo jungiklio iki meno kūrinio ant sienos Verslo tribūna 1

Jungiklius ir protingų namų sistemas gaminanti JUNG kompanija savo sėkmę grindžia vokiška precizika ir šeimos...

Rinkos
2019.07.04
„Revolut Bank“ pradžioje matuojasi penkto pagal dydį banko vietą Premium 37

Vyriausybinės komisijos sprendimas, kuriuo trečiąkart pripažinta, kad „Revolut“ grėsmių Lietuvos...

Rinkos
2019.07.04
Susipažinkite su „Libra“ – naująja „Facebook“ skaitmenine valiuta Premium 2

Bendrovės „Facebook“ naujas skaitmeninės valiutos „Libra“ projektas dar yra ankstyvame etape, bet kompanija...

Paslaugos
2019.07.04
Biržoms naujoji ECB vadovė C. Lagarde įtiko Premium 3

Vakarų Europos biržos trečiadienį leidosi į akcijų brangimą rinkose vertinant naujai išrinktą Europos...

Rinkos
2019.07.03
Kodėl žlugo „Payseros“ STO: atviras įkūrėjo pasakojimas 29

Daugiau nei prieš mėnesį pranešėme apie „Paysera“ vertybinių popierių platinimo atšaukimą. Sprendimas buvo...

Rinkos
2019.07.03
NT platformą „Profitus“ valdančios įmonės nuostoliai – 0,2 mln. Eur 30

Lietuvos sutelktinio investavimo į NT platforma „Profitus“ pernai patyrė 196.000 Eur nuostolių, kai,...

Rinkos
2019.07.03
Būsima ECB vadovė: ko tikėtis skolininkams ir finansų rinkoms Premium

ES šalių lyderiams antradienį po įtemptų derybų sutarus, kad nauja Europos centrinio banko (ECB) vadove taps...

Rinkos
2019.07.03
„Achemos“ šūvis sau į koją valstybei tapo pagaliu į ratus Premium 13

Siekis reorganizuoti „Klaipėdos naftą“ (KN) ir sumažinti SkGD terminalo mokestinę naštą supriešino dvi...

Pramonė
2019.07.03
Vokietijos investuotojai pradėjo supirkinėti skolas Lietuvoje 5

Vokietijos kompleksinių finansinių paslaugų teikėja „EOS Group“ Lietuvoje įsigijo pirmą skolų portfelį – 2,5...

Rinkos
2019.07.03
Užbaigė „Montuotojo“ įsigijimo sandorį, keičia vadovą 8

Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo investicijų fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ užbaigė...

Statyba ir NT
2019.07.03
Po „Tesla“ rekordo – akcijų ralis 3

JAV elektromobilių gamintojas antrą ketvirtį pasiekė rekordinį gamybos ir pristatymų lygį. Pradžiuginti...

Rinkos
2019.07.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau