Biržoje – pinigų plovimo skandalų atgarsiai

Europos biržose antradienį aidėjo vis daugiau bankų įtraukiantys pinigų plovimo skandalai, piginantys bankų akcijas. Baltijos biržose buvo ramu.
Iš bankų bene labiausiai (12%) pigimu pasižymėjo Austrijos banko Raiffeisen Bank International akcijos, kai į viešumą iškilo faktai apie galimą banko dalyvavimą pinigų plovimo iš Rusijos schemose, kuriose, beje, dalyvavo ir Ūkio bankas. Akcijų pigimas įsibėgėjo po žinios, kad investuotojo Billo Browderio fondas Hermitage Austrijos prokurorams perdavė medžiagą, kuri esą rodo, kad Raiffeisen Bank International padėjo išplauti Rusijos kriminalinio pasaulio pinigus. Žurnalistai išsiaiškino, kad Raiffeisen buvo vienas pagrindinių bankų korespondentų, per kuriuos užsienio rinkose veikė Ūkio bankas. Preliminariais duomenimis, 20052013 m. periodu iš Ūkio banko sąskaitų į sąskaitas Raiffeisen iškeliavo mažiausiai 630 mln. USD. Pats Raiffeisen žada įvertinti žiniasklaidos atskleistą medžiagą, tačiau nesako, kokias būtent operacijas vertins esą to neleidžia konfidencialumo įsipareigojimai.
Šiaurės šalių regiono banko Nordea, ant kurio irgi krito pinigų plovimo šešėlis, antradienį atšoko 1,5%, kai dar pirmadienį krito iki 6%. Aiškėja, kad per Nordea galėjo būti išplauta apie 700 mln. Eur.
Apie 5% smuko krito ir į pinigų plovimo skandalą tempiamo Nyderlandų banko ABN Amro akcijos, o apie 3% kito Nyderlandų banko ING Groep vertybiniai popieriai.
Tačiau brango telekomų akcijos, o ypač bendrovės Vodafone akcijos, pakilusios apie 3%, kai ši paskelbė leisianti 4 mlrd. Eur vertės konvertuojamąsias obligacijas.
Kilo ir Vokietijos chemijos koncerno Evonik akcijos po gerų kompanijos finansinių rezultatų paskelbimo.
Azijos biržose investuotojai sulaukė žinios, kad Kinija nuo konkrečių 6,5% iki abstrakčių 6-6,5% mažina metinio ekonomikos augimo tikslą. Analitikai pažymi, kad jei šiemet augimas būtų artimas siekiamam, tai reikštų, kad Kinijos ekonomika sulėtėjo iki mažiausio augimo tempo per beveik 30 metų.
Atsidariusiose JAV biržose rinkos dalyvių dėmesys teko JAV ir Kinijos deryboms dėl prekybos, taip pat lūkesčius pranokusiems mažmenininko Targer rezultatams.
Mažiau keleivių
Baltijos šalių pagrindinis akcijų indeksas OMX Baltic Benchmark per dieną palypėjo 0,02%. 576 sandoriais akcijų trijose biržose perleista už 909.000 Eur.
Daugiausiai sandorių (139) sudaryta Šiaulių banko akcijomis, tačiau jų akcijų kaina nepakito (0,473 Eur). Nesikeitė ir Tallink Grupp akcijų vertė šiai keltų įmonei paskelbus, kad vasarį plukė 620.006 keleivius 0,4% mažiau, nei pernai vasarį.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti