„Invaldos INVL“ kontroliuojama įmonė įsteigė mezanino fondą

Lietuvos turto valdymo bendrovė Mundus, kurios kontrolinį akcijų paketą valdo Invaldai INVL grupei priklausanti įmonė, įsteigė naują uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą investicinį fondą Mundus Mezzanine I.
Šis mezanino fondas veiklą pradėjo vasario 4 d., Lietuvos bankui pritarus jo taisyklėms, pranešė įmonė.
Planuojama, kad fondo dydis sieks 15-30 mln. Eur. Numatoma fondo veiklos trukmė 5 metai su galimybe pratęsti dar iki 2 metų. Siekiama fondo grynoji grąža 10-12%.
Minimali investicija į fondą sieks 125.000 Eur. Numatomas investavimo periodas iki 3 metų ir prasidės pritraukus 10 mln. Eur iš investuotojų.
Mezanino finansavimas, arba kitaip dar vadinamas tarpinio pobūdžio skola, kombinuoja skirtingos rūšies verslo finansavimą skolinimą ir akcinį kapitalą. Bene paprasčiausia daug skirtingų variacijų turinčio finansavimo būdo priemonė konvertuojamosios obligacijos. Įmonės išleistos obligacijos išperkamos su teise jas konvertuoti į akcinį kapitalą, jei laikotarpio pabaigoje neįvykdomi įsipareigojimai ar esama kitų sąlygų.
Siekiame aktyviai dalyvauti privačios skolos rinkoje Baltijos šalyse ir pristatome naują produktą, suteiksiantį investavimo galimybę norintiems nukreipti lėšas į regione neišnaudotas finansinio sverto galimybes, pranešime spaudai sako Andrej Cyba, INVL Asset Management verslo plėtros vadovas ir Mundus valdybos narys.
Jo teigimu, šios investicijos turi potencialo dėl kelių priežasčių pradedant tuo, kad regione yra istoriškai didelis gamybos pajėgumų panaudojimas, kas reikalauja naujų investicijų, ir baigiant finansavimo poreikiu siekiant užtikrinti verslo plėtrą šalyje bei naujose rinkose.
Numatoma, kad fondo į verslus Baltijos šalyse investicijų trukmė bus nuo 2 iki 5 metų, o investuodamas Mundus Mezzanine I fondas orientuosis į verslo augimo ir įsigijimo sandorius, taip pat naujų projektų kūrimą. Orientacinis investicijos dydis nuo 2 iki 5 mln. Eur.
Matome, kad finansinis svertas yra neišnaudotas Baltijos šalių verslo potencialas, suteikiantis ne tik plėtros, bet ir sukurtos vertės realizavimo galimybes. Savo ruožtu, remdamiesi Mundus sukaupta patirtimi privačios skolos investicinių sandorių srityje, sieksime, kad fondo valdomas kapitalas suteiktų jį įdarbinančioms įmonėms galimybę augti. Be to, sieksime suteikti finansinį užnugarį išpirkimo sandoriams, kurie taptų kokybiniu postūmiu gerinant verslo valdymą ar siekiant sinergijos. Su verslo sėkme susieta investicijų grąža lems bendrus fondo ir jo lėšas naudojančių įmonių interesus, sako Mundus partneris Audrius Mozūras.
Pasak jo, mezanino tipo finansavimas yra lanksti verslo kreditavimo priemonė, turinti ir nuosavo kapitalo savybių bei suteikianti galimybių derinti investicijos parametrus pagal verslo poreikius. Be to, verslui ji leidžia sustiprinti nuosavo kapitalo bazę atsižvelgiant į tokių kreditorių kaip bankai reikalavimus, nesumažinant akcininkų verslo kontrolės, kas mainais fondo investuotojams leidžia pretenduoti į aukštesnę grąžą, taip pat išlaikomos kreditorių kapitalo apsaugos priemonės.
Mundus taip pat valdo atviro tipo informuotiesiems investuotojams skirtą investicinį fondą Mundus Bridge Finance, kuris siekia ilgalaikės stabilios grąžos investuodamas į sparčiai augančio alternatyvaus finansavimo sektoriaus įmonių neviešai platinamus skolos vertybinius popierius.
Fondas nuo veiklos pradžios 2015 m. gegužę iki 2019 m. sausio pabaigos atliko 6 investavimo sandorius ir skaičiuoja investuotojams uždirbęs 38% grąžą. 2019 m. sausio pabaigos duomenimis, fondo valdomas turtas pasiekė 19,3 mln. Eur.
Invalda INVL 51,01% bendrovės Mundus akcijų valdo per savo įmonę INVL Asset Management.
Konkurento žingsniai
Anksčiau planų paleisti informuotiesiems investuotojams skirtą fondą Orion High Yield SME Fund, kuris lėšas įdarbins mezanino finansavimo būdu, turėjo ir bendrovė Orion Asset Management. Visgi vėliau šių planų buvo atsisakyta.
Visgi pernai rudenį Orion Asset Management pristatė fondą Orion Private Debt Fund I, kuris investuoja į neviešas įmonių išleisimas obligacijas su užstatu. Tokiu būdu investuojama į obligacijas tų įmonių, kurioms trūksta lėšų plėtrai, tačiau kurios nenori priimti naujų rizikos kapitalo investuotojų į akcininkų struktūrą. Taip pat fondas ketina finansuoti įmonių įsigijimo, išpirkimo sandorius (angl. leveraged buyout), trumpalaikį lėšų poreikį iki užsitikrinant bankinį finansavimą (angl. bridge financing), anot valdytojų, išskirtiniais atvejais ketinama finansuoti ir su NT susijusius projektus, jeigu užstato vertė reikšmingai viršija finansavimo poreikį.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti