Daugiausiai uždirbo „Brexit“ negandomis pasinaudojęs fondas

Prancūzijos investicijų valdymo butiko akcijų fondas FDC Brexit I per metus sugeneravo didžiausią grąžą tarp Europos akcijų fondų, parodė fondų analizės platformos Citywire skelbiami reitingai.
Prancūzijoje registruotas investicijų valdymo įmonės La Financiere de Cites fondas per 2018 m. sugeneravo 5,1% grąžą, vertinant eurais, ir pasirodė geriausiai iš 1.036 Citywire sekamų investicinių fondų Europos akcijų fondų kategorijoje. Rinkos vidurkis šioje kategorijoje yra minus 13,4%.
FDC Brexit I siekiamas sumušti Europos akcijų indeksas STOXX 600, įskaitant reinvestuojamus dividendus, per šį laiką sugeneravo minus 10,77%.
Fondas yra tarp lyderių ir vertinant pagal rizikai koreguotą grąžą, pažymi Citywire.
Tiesa, 107 mln. Eur dydžio fondo veiklos istorija nėra ilga, FDC Brexit I buvo įkurtas 2017 m. specialiai tam, kad uždirbtų iš strategijos, pritaikytos prie pasekmių, sukeltų 2016 m. referendumo, kuriame JK gyventojai balsavo už pasitraukimą iš ES.
FDC Brexit yra akcijų fondas ir neužsiima JK akcijų ar svaro sterlingų šortinimu. Dar fondo veiklos pradžioje jo valdytojai aiškino, kad uždarbis pasiekiamas pirmiausia identifikavus dėl Brexit kylančias rizikas euro zonai ir jas valdant. Būtent todėl FDC Brexit I strategija remiasi investavimų vengiant euro zonos regiono akcijų ir taip suteikiant klientams diversifikaciją.
Kaip rodo FDC Brexit I vėliausia ataskaita, 50,66% fondo turto investuota JK, 19,7% Šveicarijoje, 12,95% Švedijos akcijų rinkoje, tiesa 9,73% investuojama Nyderlandų rinkoje (fondo investicijos eurais sudaro 8,36%), Danijoje 6,44%.
Didžiausios fondo pozicijos Nyderlanduose registruota skaitmeninių paslaugų Gemalto, telekomunikacijų Ericsson, JK farmacijos AstraZeneca.
Diversifikaciją fondas suteikia ir valiutų atžvilgiu nedaug investuodamas eurais, daugiausiai investuojama svarais, Šveicarijos frankais, Švedijos kronomis. Kaip fondo veiklos pradžioje valdytojai aiškino portalui Investment Europe, svaras sterlingų ir Šveicarijos frankas turėtų brangti euro atžvilgiu, todėl nėra reikalo draustis valiutų riziką. Tiesa, per praėjusius metus svaras euro atžvilgiu susilpnėjo apie procentą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti