Buvęs ECB vadovas: susirūpinimą kelia augančios skolos

Europos centriniam bankui (ECB) per pastaruosius 20 metų pavyko daug ką nuveikti suvaldant pagrindines euro zonai kylančias rizikas, tačiau ateitis žada nemažai naujų iššūkių, kurių vienas pagrindinių yra augančios skolos, teigia Jeanas Claudeas Trichet, buvęs ECB vadovas.
Susitikime su euro zonos šalių žurnalistais trečiadienį Frankfurte jis dėstė, kad ECB buvo vienas pirmųjų centrinių bankų pasaulyje, kuris ėmėsi veiksmų praėjusiai finansų krizei suvaldyti, o daugelis kitų centrinių bankų žengė iš paskos.
Tai padidino euro zonos atsparumą ir leido išvengti neigiamų pasekmių, kurias galėjo atnešti didžiausia nuo Antrojo Pasaulinio karo laikų finansų krizė, sakė p. Trichet.
Ponas Trichet teigia besididžiuojantis, kad euro zonai pavyko suvaldyti per valstybių skolų krizę Graikijoje ir Airijoje kilusias rizikas, o dar pilnai neišsprendus visų praėjusios finansų krizės pasekmių, prie euro zonos prisijungė tokios valstybės, kaip Slovakija ar Baltijos šalys.
Tai, kad euro zoną sudaro nebe 15, o 19 šalių, labai puikiai iliustruoja, kokį atsparumą praėjusiai krizei euro zona pademonstravo, sakė p. Trichet.
Į žurnalistų klausimą, ar euro zona šiomis dienomis žengia į dar vieną ekonominę krizę, p. Trichet konkrečiai neatsakė, tik pažymėjo, kad reikia būti labai labai atidiems.
Kas mane neramina, tai pasauliniu lygmeniu toliau augantis įsiskolinimo lygis. Tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje. Turiu omenyje santykinai nuo BVP. Tai yra tai, į ką reikia žiūrėti labai atidžiai. Žiūrėti tuo tikslu, jei norime išvengti naujų krizių, jei norime joms pasipriešinti ir turėti geriausią įmanomą atsparumą ekonominiams šokams, kalbėjo p. Trichet.
Tarp kitų iššūkių euro zonai jis paminėjo Italijos skolas, Brexit procesą, Europoje kylančią politinio populizmo bangą, monetarinės politikos normalizavimą, augančią konkurenciją su kitais pasaulio regionais.
Reikia nepamiršti, kad turime ne tik Jungtines Valstijas, bet ir tokias kylančias šalis, kaip Kinija, Indija, tad mums visiems euro zonoje reikia susitelkti ir siekti dar didesnės tarpusavio integracijos, kad būtume pajėgus atsilaikyti prieš visas rizikas, kurių yra ne tik Europoje, bet ir Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje, kituose regionuose, kalbėjo p. Trichet.
Ponas Trichet, buvęs Prancūzijos centrinio banko valdytojas, ECB vadovavo 20032011 m., jį šiame poste pakeitė Mario Draghi, buvęs Italijos centrinio banko valdytojas.
Šiuo metu jis yra garbės pirmininkas įtakingoje vadinamojoje G30 finansininkų ir mokslininkų grupėje, kuri daugiausiai nagrinėja ekonomines ir finansines problemas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti