„Revolut“ taikosi į 500 mln. USD investiciją, skelbia žiniasklaida

Lietuviško banko licencijos siekiantis Jungtinės Karalystės finansinių technologijų startuolis Revolut, neseniai pritraukęs 250 mln. USD dydžio Rusijos milijardieriaus ir jo partnerių investiciją, dvigubai didesnę investiciją gali pritraukti iš Japonijos banko Softbank valdomo fondo, už kurio stovi Saudo Arabija.
Londone platinamas verslo laikraštis City A.M. skelbia, kad 500 mln. USD vertės sandoris gali būti užbaigtas jau kitais metais. Esą tai bus vadinamojo D raundo investicija, kuri bus skirta finansuoti agresyvią Revolut plėtrą pasaulyje.
Softbank šiemet yra skelbęs, kad norėtų į fintech įmonę investuoti apie 200 mln. USD esą investiciją darytų iš viso 100 mlrd. USD vertės turtą valdantis banko fondas Vision fund.
Sky News yra skelbusi, kad Softbank panašią sumą nori investuoti ir į kitą alternatyvų bankininkų paslaugų teikėją Oaknorth.
Pinigų Revolut reikia tam, kad pavyktų įgyvendinti plėtros JAV, Japonijoje ir Australijoje planus.
Pastaruoju metu Softbank ir banko fondui Vision fund teko atlaikyti nemažai kritikos, mat didžiąją dalį finansavimo fondui yra suteikęs Saudo Arabijos valstybinis fondas.
Saudo Arabija pastaruoju metu buvo daug kritikuojama Vakaruose dėl savo vaidmens žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudyme šiemet rugsėjį.
Tokių įmonių, kaip Tesla ar Uber, vadovai viešai kalbėjo, kad kritiškai žiūrėtų į bet kokią investiciją iš Vision fund fondo.
Revolut ir Softbank atstovai galimo sandorio nekomentuoja.
Skelbta, kad Revolut pavasarį pritraukė 250 mln. USD dydžio investiciją iš nevienareikšmiai vertinamo Rusijos milijardieriaus Jurijaus Milnerio įkurto rizikos kapitalo investicijų bendrovės DST Global ir dar kelių investuotojų. Dėl gautos investicijos bendrovės vertė per mažiau nei vienerius metus išaugo 5 kartus, iki 1,7 mlrd. USD įmonė tapo vadinamuoju vienaragiu (daugiau nei 1 mlrd. USD vertinama įmone).
Revolut šiuo metu laukia atsakymo iš Europos centrinio banko dėl lietuviškos specializuoto banko licencijos, kuri įmonei suteiktų galimybę tapti beveik pilnaverčiu banku priimti indėlius, dalinti paskolas, užtikrinti indėlių draudimą. Lietuvos bankas nuo licencijos išdavimo klausimo yra nusišalinęs. Šiuo metu Revolut turi Jungtinėje Karalystėje išduotą mokėjimo įstaigos licenciją.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti