Vasiliauskas apie „Fintech“: norime ne kiekybės, o kokybės

Lietuvoje finansinių technologijų (Fintech) įmonių per metus daugėja kartais, tačiau Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas, sako, kad Lietuvai reikia ne Fintech įmonių kiekio, o kokybės.
Apie tai p. Vasiliauskas kalbėjo ketvirtadienį atidarydamas Vilniuje prasidėjusią tarptautinę FinTech Inn konferenciją.
Fintech srityje norime matyti ne tik kiekybinį augimą, bet ir kokybinį progresą. Į Lietuvą ateinančioms Fintech įmonėms mes davėme didelį pasitikėjimo kreditą. Šitas pasitikėjimas nereiškia, kad mes užsimerksime. Nors ateinančioms įmonėms norime būti finansinio sektoriaus partneriais, bet tuo pačiu esame ir sektoriaus prižiūrėtojas, kalbėjo p. Vasiliauskas.
Pasak jo, Lietuvos bankas ir toliau taikys pačius griežčiausius licencijų išdavimo ir veiklos priežiūros kriterijus.
Ponas Vasiliauskas savo kalboje taip pat nepraleido progos tarp eilučių įkasti bankams. Jis sakė, kad Fintech įmonės išjudino finansiniame sektoriuje tvyrojusią stagnaciją.
Paimkime vieną pavyzdį mobiliųjų mokėjimų iškilimą. Fintech startuoliai pakeitė jų veidą. Nebankinių atsiskaitymų dalis sparčiai auga, vartotojai jas renkasi dėl patogumo, pritaikymo prie jų poreikių. Tai yra tai, ką tradiciniai rinkis žaidėjai ne visada pasiūlydavo, sako p. Vasiliauskas.
Lietuvos bankas skaičiuoja, kad šiuo metu šalyje veikia daugiau nei 100 Fintech įmonių, turinčių mokėjimo ar elektroninių pinigų įstaigų licencijas. Vien per praėjusius metus jų skaičius išaugo trigubai. Panašaus augimo tempo esą tikimasi ir šiais metais.
Populiariausia šių įminių veikla yra mokėjimai, elektroninių pinigų leidyba, skolinimosi platformos. Pusė Fintech įmonių siūlė mokėjimų sprendimus tiesiogiai verslui ar gyventojams.
Lietuvą, kaip Fintech įmonėms patrauklią šalį ir regioninį Fintech centrą Europoje, jau porą metų pozicionuoja Lietuvos bankas, Finansų ministerija, VšĮ Investuok Lietuvoje bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).
Teigiama, kad į šalį ateinančios Fintech įmonės padidins finansinių paslaugų teikėjų konkurenciją, atves inovacijų, kurių Lietuvoje nėra tiek daug, kiek kitose rinkose, padidins vartotojų pasitenkinimą finansinių paslaugų teikėjų paslaugomis.
Taip pat teigiama, kad ši programa į Lietuvą privilioja intelektinį potencialą, kuria naujas darbo vietas, vilioja į Lietuvą grįžti į užsienį išvykusius aukščiausio lygio finansų ir technologijų specialistus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti