Euro zonos verslo aktyvumas silpniausias per 2 metus, optimizmas – 4 metų žemumose

Euro zonos verslų aktyvumą ir lūkesčius dėl ateities atspindintys PMI indeksai spalį fiksuoja naujas žemumas, įmonėms nerimaujant dėl prekybinių konfliktų ir pasaulinės ekonomikos perspektyvų.
IHS Markit instituto skaičiuojamas sudėtinis euro zonos verslo įmonių ekonominio aktyvumo indeksas spalį nukrito iki 52,7 punkto, nuo 54,1 punkto rugsėjį, tai žemiausias lygis per 25 mėnesius.
Ypač subjuro lūkesčiai pramonės sektoriuje euro zonos pramonininkų PMI indeksas krito iki 51,2 punkto, arba žemiausio lygio per 46 mėnesius. Paslaugų sektoriaus PMI spalį pasiekė 24 mėnesių žemumas.
Iš verslo apklausų išvedamuose PMI indeksuose verslo optimizmą atspindintis rodiklis nukrito iki žemiausio lygio nuo 2014 m. lapkričio, o vien pramonės sektoriuje optimizmas dėl ateities yra mažiausias nuo 2012 m. gruodžio.
Vertinant atskiras indeksų dedamąsias matyti, kad naujų verslo užsakymų augimas yra mažiausias nuo 2016 m.
Tęsinys po grafiku
[infogram id="bfe5adae-a8b5-4588-a9d4-51f22379eb72" prefix="h7m" format="interactive" title="Spalio PMI"]
PMI indeksai laikomi išankstiniu indikatoriumi, sprendžiant dėl būsimo ekonomikos augimo.
Euro zonos ekonomikos augimas reikšmingai smuktelėjo spalį, PMI kloja pagrindą nuviliančiai metų pabaigai. Apklausa indikuoja, kad ketvirtąjį ketvirtį euro zonos BVP augimas sulėtės iki 0,3% (palyginti su ankstesniu ketvirčiu VŽ), instituto pranešime komentuoja Chrisas Williamsonas, IHS Markit vyriausiasis ekonomistas. Sulėtėjimą lemia eksporto nuosmukis, daugelio respondentų siejamas su prekybos karais ir tarifais, kurie, panašu, pablogino ekonominę aplinką pasaulyje ir lėmė išaugusį nenorą rizikuoti.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti