P. Poderskis: Vilniui vertėtų savivaldybės įmones atvesti į biržą

Vilniaus miesto savivaldybei vertėtų kai kurias savivaldybės įmones dalinai privatizuoti ir atvesti į akcijų biržą, sako Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.
Jau nuo 2015 m. savivaldybės įmonėse diegiame gerąją korporatyvinę praktiką, daugelis įmonių jau sugebėjo susitvarkyti procesus, parodyti gerus finansinius rodiklius ir sekantis logiškas žingsnis būtų dalinė tų įmonių privatizacija išvedant įmones į akcijų biržą ir pritraukiant institucinius investuotojus, Taline šią savaitę vykusio Baltijos įmonių įsigijimų ir susijungimų ir privataus kapitalo forume metu VŽ sakė p. Poderskis.
Pasak jo, kitų šalių pavyzdžiai parodė, kad realiausi kandidatai privatizacijai Vilniuje būtų Vilniaus šilumos tinklai ir Vilniaus vandenys.
Šios dvi įmonės yra geros kandidatės vykdyti viešą akcijų siūlymą (angl. initial public offering, IPO). Drįsčiau pasamprotauti, kad ir Grinda yra geras kandidatas privatizacijai. Savo esme tai yra kelių statybos įmonė, išskyrus jos žiemos tarnybos padalinį. Ši įmonė su savo funkcijomis puikiai susitvarkytų ir būdama privačiose rankose, sako p. Poderskis.
Vilniaus savivaldybės administracijos atstovas sako, kad minimos įmonės yra pradėtos ruošti privatizacijai, tačiau esą dar negalima sakyti, kad įmonės tam yra visiškai paruoštos.
Juk Vilniaus šilumos tinklus tik neseniai atgavome iš Vilniaus energijos, sako p. Poderskis.
Jis sako, kad savivaldybės įmonėms nauda iš atėjimo iš biržą būtų didesnis veiklos skaidrumas ir stipri motyvacija iš naujai atsiradusių akcininkų siekti geresnių rezultatų ir tobulinti vidinius procesus.
Anot p. Poderskio, savivaldybių ar valstybės įmonių atvedimo į biržą prasmę įrodo Talino jūrų uosto IPO sėkmė, taip pat biržoje yra nemažai šilumos tinklų įmonių Skandinavijos šalyse.
Žinoma, svarbiausia yra tai, kad gautume kapitalo. Kiek konsultavomės su sandorių specialistais, Vilniaus šilumos tinklai galėtų būti įvertinti 12-15 metinių pelnų. Vilniaus šilumos tinklų atveju suma galėtų būti 200-250 mln. Eur, sako p. Poderskis.
Jis pripažįsta, kad didžiausia tikimybė šiems planams virsti realybe būtų Remigijaus Šimašiaus perrinkimas meru, tačiau net ir meru tapus kitam kandidatui, dalinis šilumos ir vandens tinklų privatizavimas parduodant bent 15-30% įmonių akcijų esą gali būti neišvengiamas scenarijus.
Dabar daug lėšų šilumos ir vandenų renovacijai ateina iš ES fondų, o šios lėšos 2020 m. baigiasi. Reikės daug lėšų tam, kad renovacijos darbai būtų tęsiami ir užbaigiami, sako p. Poderskis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti