SEB investuotojams: dar šiek tiek augsime

Praeitą savaitę įvykęs didžiausias nuo vasario akcijų išpardavimas natūraliai kelia klausimų, ar jau ateina nuosmukis, tačiau ekonomika kol kas nesiunčia jokių signalų apie staigų ekonomikos sulėtėjimą artimiausiu metu.
Tai savo apžvalgoje teigia SEB banko analitikai, kurie pažymi, kad praėjusią savaitę išaugęs kintamumas gali išsilaikyti toliau.
Vis daugiau investuotojų atkreipia dėmesį į kitą ekonominio ciklo etapą jei šiuo metu ekonomika yra vėlyvajame plėtros etape, tai, pagal ekonominių ciklų tendencijas, kitas turėtų būti nuosmukio etapas, kurio metu ekonomikos augimas silpnės. Klausimas, kada tai įvyks, todėl rinkos dalyviai vis jautriau reaguoja į bet kokias neigiamas naujienas, teigia SEB analitikai.
Tačiau, pasak SEB atstovų, kol kas ekonominiai rodikliai nerodo faktų, kurie galėtų lemti staigų ekonomikos sulėtėjimą, todėl ateinančių metų ekonomikos augimo perspektyvą SEB vertina palankiai.
Pasaulio prekybos konfliktas ir kylančios palūkanos išlieka tarp didžiausią nerimą keliančių faktorių išlieka. Tačiau manome, kad artimiausiu metu, rinkos dalyviai daugiau dėmesio skirs prasidėjusiam bendrovių trečio ketvirčio pajamų ataskaitų skelbimo sezonui. Tikimasi gerų rezultatų ir geresnių investuotojų nuotaikų, teigia SEB analitikai.
Įtampos židiniai
SEB pažymi, kad yra keletas galimų praeitą savaitę stebėto akcijų išpardavimo priežasčių.
Anot jų, prekybos karai yra viena iš priežasčių ir vis daugiau įmonių pasisako, kad prekybos karas daro neigiamą įtaką vartotojams.
Įtampą esą kelia ir Federalinio rezervo banko (FED) pinigų politikos griežtinimas ir JAV vyriausybės obligacijų pajamingumo didėjimas.
SEB analitikai taip pat atkreipia dėmesį, kad Tarptautinis valiutos fondas (TVF) šiek tiek pablogino pasaulio ekonomikos augimo prognozes, o Tarptautinė energetikos agentūra (IEA) perspėjo, kad padidėjusios naftos kainos gali pristabdyti pasaulio ekonomikos augimą.
Šiame kontekste matome padidėjusį investuotojų norą realizuoti uždirbtą pelną akcijų turto klasėje, ypač iš JAV akcijų, kurios paskutiniu metu vis pasiekdavo naujas aukštumas. Kyla klausimų ir spekuliacijų apie prasidėjusį ilgalaikį nuosmukį akcijų rinkose. Tačiau tai dar galima vadinti tik spekuliacijomis, kadangi ekonominiai duomenys rodo palankias sąlygas pasaulio ekonomikos plėtrai, teigia jie.
Anot SEB analitikų, nors Kinijos ekonomikos augimas lėtėja, šalies vyriausybė ir toliau taiko fiskalines skatinamąsias priemones. Tai esą turėtų pagerinti besivystančių šalių situaciją, kuri priklauso nuo Kinijos paklausos.
Geri JAV rodikliai
SEB analitikai atkreipia dėmesį ir į gerus didžiausios pasaulio ekonomikos rodiklius.
Paskutiniai makroekonominiai duomenys parodė, kad JAV vartotojų pasitikėjimas yra aukščiausiame lygyje nuo 2000 metų, o nedarbo lygis (3,7%) ir kas mėnesį teikiamų bedarbių paraiškų skaičius yra žemiausias per 50 metų. Darbo užmokestis pasiekė 10 metų aukštumas, mažmeninės prekybos apimtys per metus paaugo 7%. Taip pat statistika rodo, kad smulkiojo verslo nuotaikos yra geriausios per paskutinius 40 metų. Visa tai geriausia atsispindi JAV BPV augime antrą ir trečią šių metų ketvirtį, dėsto SEB analitikai.
Anot jų, kol kas prekybos konfliktas nesumažino JAV įmonių ir namų ūkių pasitikėjimo ir panašu, kad FED ir toliau palaipsniui didins bazines palūkanų normas. Kaip ir buvo tikėtasi, rugsėjo mėnesį palūkanų normos buvo pakeltos 0,25 proc. punkto, iki 22,25%. Tai buvo trečias kartas šiais metais.
Mes ir toliau manome, kad kitas kėlimas įvyks gruodžio mėnesį, o 2019 metais bus dar du kovo ir birželio mėnesiais, teigia SEB analitikai.
SEB prognozuoja, kad 2018-2019 metais pasaulio BVP augs po 4%., o 2020 tik šiek tiek sulėtės.
Mes nesitikime, kad paskelbti nauji prekybos barjerai turės didelę įtaką šioms perspektyvoms, tačiau konflikto gilėjimas gali turėti neigiamą įtaką ateities prognozėms. Bendrovių pelnų augimo prognozės dar kurį laiką turėtų išlaikyti akcijų turto klasės patrauklumą. Artimiausiu metu finansų rinkose tikimės tebesitęsiančio didesnio kintamumo, teigiama apžvalgoje.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti