Kas rūpi centrinių bankų vadovams

Bazinių palūkanų Jungtinėse Valstijose kėlimo perspektyva, prezidento Donaldo Trumpo įtaka JAV Federalinių rezervų banko (FED) sprendimams ir tokių prekybos milžinių kaip Amazon įtaka kainų lygiui.
Apie tai daugiausiai buvo kalbama praėjusios savaitės pabaigoje JAV Jackson Hole, Vajomingo valstijoje, vykusioje metinėje konferencijoje, į kurią susirinko centrinių bankų atstovai iš JAV ir kitų šalių, rašo naujienų agentūra Bloomberg.
FED vadovas Jerome Powellas savo pranešime konferencijoje pažymėjo nemanantis, kad kainų augimo tempas reikšmingai viršys tikslinį 2% tempą. Jis kalbėjo, kad infliacijos tempas nedidėja, o ekonomikos perkaitimo ženklų nėra.
Investuotojai šį pasisakymą suprato kaip ženklą, kad palūkanų normų bent jau nebus skubama didinti sparčiau, nei iki tol manyta, o galbūt pinigų politikos griežtinimo tempas net bus sulėtintas, pažymi analitikai.
Ponas Powellas leido suprasti, kad rugsėjį tikrai laukia dar vienas palūkanų kėlimas Jungtinėse Valstijose, o kitas palūkanų pakėlimas, tikėtina, bus šiemet gruodį.
Kalbos apie Trumpą
Centrinių bankų vadovai taip pat aptarinėjo pastarąją žinią, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas yra nepatenkintas FED vadovo p. Powello griežtumu keliant palūkanas. Kaip žinia, apie tai p. Trumpas neseniai prasitarė keletui stambių Respublikonų partijos rėmėjų lėšų rinkimo renginyje.
Tačiau FED vadovai Jackson Hole vykusiose diskusijose suskubo sklaidyti kalbas apie politikų įtaką FED sprendimams.
Centrinio banko ir mano darbas yra priimti monetarinės politikos sprendimus neatsižvelgiant į politinius svarstymus ir politinę įtaką, kalbėjo FED Dalaso padalinio vadovas Robertas Kaplanas.
Amazon efektas
Centrinių bankų vadovai aptarė ir dar vieną temą vadinamąjį Amazon efektą, kai didžiosios JAV ir kitų išsivysčiusių šalių bendrovės pasiekia tokią masto ekonomiją, kai kainos kyla labai vangiai, o centrinių bankų užduotis užtikrinti tvarų kainų augimą sunkėja.
Panašia įtaka kainų lygiui, anot diskusijų dalyvių, pasižymi Apple, Google, kitos kompanijos.
Tiesa, kai kurie ekonomistai buvo skeptiški ir teigė, kad nėra įrodymų, kad didelė koncentracija būtų sunaikinusi konkurenciją tam tikruose sektoriuose.
Taro kitų šalių centrinių bankų daugiausiai dėmesio konferencijoje buvo skirta finansines krizes išgyvenančių Turkijos, Argentinois centriniams bankams.
Jackson Hole konferencijoje aptariamos pasaulinės ekonomikos ir pinigų politikos aktualijos. Konferencija skirta centrinių bankų vadovams, monetarinės politikos formuotojams, mokslo visuomenei. Konferencija Jackson Hole vyksta nuo 1981 m., ją remia FED Kanzaso padalinys.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti